Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Gdy serwis przekroczy 30 dni

    No właśnie, co zrobić gdy minie 30 dni odkąd serwis Foto Technika trzyma mojego Tamrona 17-50 VC? Tyle mam w gwarancji wpisane na naprawę. Dzwoniłem jednak wczoraj i nie zajrzeli jeszcze do szkła. Co mam zrobić w takiej sytuacji, bo zaczynam się powoli denerwować i wątpić czy w ogóle coś zrobią. Problem dotyczył jak zwykle AF.
    Czy ktoś miał podobne doświadczenia i z tym serwisem i jak dalej się sytuacja potoczyła?
    Nikon D997 Nikkor 10-500 f/0,7, SpeedLight SB 920 GT.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja Miałem. Pod koniec gwarancji wysłałem tampona 70-200/2.8 z podejrzeniem nietelecentryczności.
    Pani mówiła, że jeżeli jest łatwa naprawa to potrwa 2 tygodnie a jakaś trudniejsza to miesiąc. Po 3 tygodniach otrzymałem obiektyw spowrotem i napisane było, że obiektyw jest sprawny i nie wymaga naprawy. Czyli 3 tygodnie zajęło im zrobienie kilku zdjęć testowych.
    D600 | D750 | D7200 ||| 35/1.4 ART | 50/1.4 ART | 18-35/1.8 ART | 85/1.8 G | 135/2 D | 17-35/2.8 | 24-70/2.8 | 70-210/4
    było: D700 | D3100 | D5200 | CoolPix8800 | 14/2.8 HSM | 28/1.8G | 35/1.8 G DX | 50/1.5 HSM | 85/1.8 D | 135/2 bez D | 12-24/4.5-5.6 HSM | 28-200 D i G | 18-105 G | 18-200 G | 28-300 G | 200-500/5-6.3

  3. #3

    Domyślnie

    Bo prawie każdy serwis do naprawy zazwyczaj zasiada 5 dni przed końcem terminu, bo:
    1. dzień na zdiagnozowanie usterki
    2. dzień na zamówienie części
    3. dzień: kawa, nasza-klasa, kawa, Nikoniarze.pl, kawa, facebook, kawa
    4. dzień: zamówiona część przyjeżdża kurierem i stażysta ją wymienia (zazwyczaj 4-5 śrubek)
    5. dzień: kierownik serwisu odsyła sprzęt do klienta lub pisze maila (prawie nigdy nie dzwoni).

    Aaaa... zapomniałem o półówce dnia na obliczenie i wystawienie faktury
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawulon Zobacz posta
    Ja Miałem. Pod koniec gwarancji wysłałem tampona 70-200/2.8 z podejrzeniem nietelecentryczności.
    Pani mówiła, że jeżeli jest łatwa naprawa to potrwa 2 tygodnie a jakaś trudniejsza to miesiąc. Po 3 tygodniach otrzymałem obiektyw spowrotem i napisane było, że obiektyw jest sprawny i nie wymaga naprawy. Czyli 3 tygodnie zajęło im zrobienie kilku zdjęć testowych.

    Może musieli najpierw ten tampon osuszyc zanim go zbadali i dla tego to tyle trwało

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luxius Zobacz posta
    Może musieli najpierw ten tampon osuszyc zanim go zbadali i dla tego to tyle trwało

    Panowie, proszę, nie przed śniadaniem

  6. #6

    Domyślnie

    Minęło 30 dni. Dzisiaj jest 2 lutego. Dzwoniłem do serwisu. Najwyraźniej mają mnie głęboko w d.... Pani uprzejmie poinformowała, że puki co nic nie wie. Olewka totalna. Sam nie wiem co teraz zrobić.
    Nikon D997 Nikkor 10-500 f/0,7, SpeedLight SB 920 GT.

  7. #7

    Domyślnie

    Muszę ciebie zmartwić. Podobną jazdę miałem z 28-70/28. Jak widzę sprzęt którego gwarantem jest ten serwis to omijam łukiem. Miałem tylko to szczęście, że ja dusiłem sklep z którego kupiłem obiektyw. Jak pamiętam, zakończyło się wymianą obiektywu i to tylko dzięki zaangażowaniu w sprawę właściciela sklepu. Jak kupowałeś jako osoba prywatna dzwoń do biura Rzecznika Praw Konsumenta. Powinni poradzić co dalej z tym fantem.
    Ostatnio edytowane przez motyl ; 02-02-2010 o 23:42 Powód: dopisek

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motyl Zobacz posta
    Muszę ciebie zmartwić. Podobną jazdę miałem z 28-70/28. Jak widzę sprzęt którego gwarantem jest ten serwis to omijam łukiem. Miałem tylko to szczęście, że ja dusiłem sklep z którego kupiłem obiektyw. Jak pamiętam, zakończyło się wymianą obiektywu i to tylko dzięki zaangażowaniu w sprawę właściciela sklepu. Jak kupowałeś jako osoba prywatna dzwoń do biura Rzecznika Praw Konsumenta. Powinni poradzić co dalej z tym fantem.
    Myślę, że jest to moje ostatnie szkło Tamrona! Zastanawiam się czy nie kazać sobie odesłać tego obiektywu i wysłać do sprzedawcy ale to znowu będzie trwało kolejny miesiąc :/ Żenada jakaś.
    Nikon D997 Nikkor 10-500 f/0,7, SpeedLight SB 920 GT.

  9. #9

    Domyślnie

    Właśnie otrzymałem szkło. Wyczyszczone i nic więcej. Napisano w opisie, że mieści się w normach. Bez komentarza.
    Nikon D997 Nikkor 10-500 f/0,7, SpeedLight SB 920 GT.

  10. #10

    Domyślnie

    Tamka 28-75 nie miałem pół roku, dopiero jak zaczełem się lekko mówiąc bulwersować i robić raban to znalazła mi się nówka sztuka, po pół roku!!! F-T jest jeszcze lepsza niż N.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •