Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie jak najlepiej wyzwolić lampy na statywach

    Witam,

    Planuję zakup zestawu oświetleniowego: Sb-900, Sb-600 i studyjna, przykladowo Quantuum R+ Dual Power 300W. Używam body Nikon d80 i d70s. Zastanawiam się, w jaki sposób najlepiej wyzwalać te lampy, jeśli przykładowo żadna nie będzie na aparacie, tylko wszystkie na statywach.
    dzięki

  2. #2

    Domyślnie

    Radio?

    Edit:
    Wyzwalacz radiowy
    Jestem leniwy, ale z tym walczę.
    Nie chce mi się włączyć komputera, ale jednak znajduje w sobie tyle siły, żeby go włączyć.

  3. #3

    Domyślnie

    Też polecam radiem Ew. lampa w aparacie na manual, karteczka i z fotoceli...
    D700+S17-35/2.8-4+N35/1.8+N50/1.8+T28-75/2.8+pt04+sunpaki cztery

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ysengrin Zobacz posta
    Witam,

    Planuję zakup zestawu oświetleniowego: Sb-900, Sb-600 i studyjna, przykladowo Quantuum R+ Dual Power 300W. Używam body Nikon d80 i d70s. Zastanawiam się, w jaki sposób najlepiej wyzwalać te lampy, jeśli przykładowo żadna nie będzie na aparacie, tylko wszystkie na statywach.
    dzięki
    SB ... to w CLS-ie, a w układzie poszerzonym o Q.. to radyjko (nie toruńskie )
    طالب مع S5Pro Metze Stronka* MyPort

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli radiowo, to wszystkie lampy? Czy tylko jedną, a reszta wyzwalana błyskiem tej pierwszej?
    Jaki byście polecili wyzwalacz - wzglednie tani, a skuteczny... widziałem phottix, który raz wyzwalał, raz nie, co jest dość męczące na dłuższą metę...

  6. #6

    Domyślnie

    Yongnuo rf 602
    Sb 600 nie odpalisz błyskiem nie-CLS - brak fotoceli
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ysengrin Zobacz posta
    Jeśli radiowo, to wszystkie lampy? Czy tylko jedną, a reszta wyzwalana błyskiem tej pierwszej?
    Jaki byście polecili wyzwalacz - wzglednie tani, a skuteczny... widziałem phottix, który raz wyzwalał, raz nie, co jest dość męczące na dłuższą metę...
    Radyjko (może być RF602) na wszystkie lampy jakie masz {CLS tylko na SB i inne zgodne z tym systemem.}
    طالب مع S5Pro Metze Stronka* MyPort

  8. #8

    Domyślnie

    Każdy ma inne doświadczenia z Phottixami. Ja mam model Tetra II, używam z trzema odbiornikami i nie wiem czy zdarzyło się żeby nie wypalił... Tyle, że raczej nie przekraczam 15 metrów.
    D700+S17-35/2.8-4+N35/1.8+N50/1.8+T28-75/2.8+pt04+sunpaki cztery

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •