Close

Strona 2086 z 3102 PierwszyPierwszy ... 108615861986203620762084208520862087208820962136218625863086 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 20 851 do 20 860 z 31017
  1. #20851
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bielik Zobacz posta
    nie.
    tez tak myslalem,

    pozostaje wiec pytanie sensownosci zmiany Epson V300 na V500 przy zalozeniu ze bede skanowal tylko maly obrazek

    PS

    powoli tez dociera do mnie prawda, ze dopiero sredni format w polaczeniu z Epson V500 daje naprawde niezle mozliwosci

  2. #20852

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    zaczne od konca Twojej wypowiedzi, moze kiedys pomysle o powiekszalniku i byciu pelnym ortodoksem
    To było trochę ironiczne, nie ma sensu być pełnym ortodoksem, chyba, że bardzo tego chcesz.

    Powiększalnik i odbitki to bardzo fajna sprawa, ale nikt nie zabrania skanować, to jest taka sama metoda uzsykiwania obrazu z negatywu, tylko inna. I droższa, bo dobre skanery kosztują.

    Jakbyś dozbierał 3 stówki do tych 5iu, to możesz sobie pozwolić na Plusteka 7400, ponoć bardzo sympatyczny, budżetowy sprzęt o rozsądnej realnej rozdzielczości, jeżeli wierzyć testom. Nie ma tylko czyszczenia kurzu w podczerwieni, ale cóż - wiele osób to ma i nawet tego nie używa, a i tak z czarno-białymi negatywami to nie działa. Więc za te pieniądze całkiem dobry deal.

    Cytat Zamieszczone przez Jaack Zobacz posta
    pozostaje wiec pytanie sensownosci zmiany Epson V300 na V500 przy zalozeniu ze bede skanowal tylko maly obrazek i
    Kompletnie bez sensu. Powyżej przytoczony przeze mnie plustek wyciąga w małym obrazku ponad 3000dpi, ten Epson da ci jakieś 1600-1800 może.
    Ostatnio edytowane przez noritsu-koki ; 28-07-2012 o 14:17

  3. #20853
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gundrum Zobacz posta
    Możesz zapolować na taką minoltę.
    Ale z epsonem też da się żyć.
    zerkalem wlasnie na ta minolte, opis calkiem calkiem, moze to byc ciekawy skaner

    a przy okazji pojawil sie kolejny ciekawy aspekt odnosnie skanowania, kwestia AF skanera lub jego brak, w moim Epsonie V300 uzywam oryginlnej ramki do negatywow, jak wyglada kwestia ustawienia ostrosci przez skaner ?

    czy ten Epson ma ustawiona ostrosc na sztywno ? czy jest ostrosc na nieskonczonosc ?

    jak to wyglada, czy ktos moze mnie oswiecic ?

    pytam o to w kontekscie skanowania negatwow nie z ramki ale na szybie i docisnieciu ich szybka szklana z odpowiedniego szkla

  4. #20854

    Domyślnie

    skanery Minolty to ok. 1000pln, ale warto jeżeli jest się zdecydowanym wyłącznie na mikrofilm.

    V300 jest bardzo porządne, tylko trzeba go oswoić. Wystarczy robić na płaskich negatywach (Ilford), a do koloru dokupić SilverFasta który ma świetne profile do tanich Kodaków. Choć Epson z Portrą i Ektarem radził sobie bardzo dobrze jak pamiętam. O szamańskich rytuałach zmniejszaania i wyostrzania plików z 4800dpi nawet nie wspomnę, bo to już wałkowałem tutaj 10 razy.

  5. #20855
    J1
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Nieskończonosć w skanerze? Dobre!

    Tylko niektóre dedykowane, np. Coolscany, mają AF.
    Reszta, w tym płaszczaki, na sztywno. Albo skokowo - tryb ramka i tryb szyba (np. V700/750). Z tym, że nawet w obrębie jednego typu poszczególne egzemplarze mogą się różnić i trzeba kombinować podkładkami metodą prób i błędów.
    siem prosze nie smiac z moich "niemadrych" pytan

    czyli moj Epson V300 ma ostrosc ustawiona na sztywno ? jak sprawdzic czy ostrosc jest idealnie ustawiona na kliszy ?

    domyslam sie ze motyw z kladzeniem kliszy bezposrednio na szybie oraz dociskanie jej szybka z odpowiedniego szkla, jest czesciowo zwiazany z wygieciem kliszy, a po czesci z kwestia ustawienia ostrosci przez skaner

    czy ktos moze mi to w miare prosto wyjasnic ?

  6. #20856

    Domyślnie

    ło mamo, nogi mi się zeszły do samego tyłka
    analogowo.

  7. #20857

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Trzeba było choć taczki zabrać, to byś "jeździł".
    cwaniaczku, dzwonię do Ciebie

  8. #20858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Telefonem?
    a skąd, dzwonkiem do drzwi.

  9. #20859

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Myślałem, że kościołem.
    w nocy widziałem, widzieliśmy, mam świadków, kobitę modlącą się do lampy. takie stojącej na chodniku, wzbijała do niej pokłony na klęczkach.
    jest fota, fakt, ze z daleka, bo nie chciałem w "mszy" przeszkadzać

    stare, ale na nowo "wywołane"

  10. #20860

    Domyślnie

    Ktoś się pytal jaką średnicę ma obiektyw do karuzelowego Kodaka. Na sztefankowe oko to będzie 53mm (z mocowaniem 55m).
    Wala się u mnie taki jeden i chętnie mogę go kopsnąć.

Strona 2086 z 3102 PierwszyPierwszy ... 108615861986203620762084208520862087208820962136218625863086 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •