Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 84
  1. #1

    Domyślnie Jakość obrazka 85/1.8 vs 50/1.4G

    Witam
    Noszę się z zamiarem kupna 85/1.8 (pod kątem portretu, może krajobraz sporadycznie), ale docieraja do mnie sprzeczne inf
    Mam D700 i z 50 bawię się bardzo dobrze
    Prosze zatem o opis jak oceniacie jakość obrazka gdy porównamy oba szkła na tych samych przesłonach czyli f2 - f4, bo domykając bardziej napewno będzie dobrze. Kolor, bokeh, rodzielczość itp
    mile widziane fotki porównawcze
    xpro2/ 23/ 56/ 10-24/ godox

  2. #2

    Domyślnie

    bez zadnych wielkich slow , sampli , i innych kombinacji , powiem : szklo znakomite , warte zdecydowanie swoich pieniedzy , kupuj

  3. #3

    Domyślnie

    no ja tam się trochę na 85/1.8 zawiodłem. Autofocus jest przeraźliwie wolny i często sobie nie trafiał po czym już nawet mu sie nie chciało doostrzać. Dopiero tak od f2.8 szkiełko zaczynało być ostre i dawało pikne kontrastowe zdjęcia. No ale pod kątem portretu z D700 napewno będzie miodzio.

  4. #4

    Domyślnie

    W lutym mam zamiar tą 85 kupic i jedyne obawy przed zakupem to kolorki
    Odpowiada mi tami i 50 G na FX tylko wacham sie w kwesti oddania kolorów
    Jesli ktoś spróbowałby pokusic się sie o porównanie na f2 i 2.8 to będę very happy
    Pozdro
    xpro2/ 23/ 56/ 10-24/ godox

  5. #5

    Domyślnie

    Mam 85mm/1.8 i jest to najostrzejszy i najszybszy obiektyw jaki posiadam. Aparaty D700/D3 posiadają taki silnik AF, przy którym te obiektywy pracują tak samo lub szybciej niż AF-S. Ten obiektyw jest dla mnie wyznacznikiem ostrości dla całej reszty. Przy 1.8 zdjęcia są ostre choć jest lekki spadek kontrastu i trochę aberracji chromatycznej. Na przykład jak ktoś w słoneczny dzień trzyma białą kartkę to wokół niej robi się cieniutka niebieska linia. W portretach raczej nie napotkasz takich przedmiotów jak biała kartka. Aby to zniwelować wystarczy trochę pogrzebać suwaczkami w LR i już jest. Na ostrość na 1.8 nie narzekam a od 2.0 jest bardzo ładnie w całym obszarze kadru. Mam takie zdjęcie, gdzie modelka ma ostrość ustawioną na oczy a w rogu kadru są jej włosy dokładnie na tej samej płaszczyźnie i one też są ostre. Nie wiem, być może to mój egzemplarz taki jest, w każdym razie ten obiektyw to dla mnie skarb.

  6. #6
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał Jędrak Zobacz posta
    W portretach raczej nie napotkasz takich przedmiotów jak biała kartka.
    Ale bialy kolnierzyk lub biala sukienke juz czesciej Mialem 85/1.8 naprawde ostry robil sie od 2-2.8 a 1.8 bylo akceptowalne, potwierdzam duzy spadek kontrastu w przedziale 1.8 - 2.8 Jesli chodzi o szybkosc, to na D300 demonem nie byl, ale do portretu sie wyrabial, gorsza jego wada byla kiepska powtarzalnosc na wiekszych dystansach, z kilku metrow niestety czesto nie trafial Generalnie duzo bardziej lubie Samyanga/Falcona/Walimexa 85/1.4 w nim przynajmniej wiem, ze jestem zdany na swoje oko

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Photoartbox Zobacz posta
    Ale bialy kolnierzyk lub biala sukienke juz czesciej Mialem 85/1.8 naprawde ostry robil sie od 2-2.8 a 1.8 bylo akceptowalne, potwierdzam duzy spadek kontrastu w przedziale 1.8 - 2.8 Jesli chodzi o szybkosc, to na D300 demonem nie byl, ale do portretu sie wyrabial, gorsza jego wada byla kiepska powtarzalnosc na wiekszych dystansach, z kilku metrow niestety czesto nie trafial Generalnie duzo bardziej lubie Samyanga/Falcona/Walimexa 85/1.4 w nim przynajmniej wiem, ze jestem zdany na swoje oko
    I sie zgadzam w 100%. s/f ma dodatkowo ladniejszy bokeh imo i napewno jest ostrzejszy f/1.4-2.5.

  8. #8

    Domyślnie

    Złego słowa nie powiem na ten obiektyw - była to moja pierwsza portretówka i przez długi czas ulubiony obiektyw w torbie . Nie wiem może koledzy którzy na 85 narzekają mieli po prostu jakieś słabsze egzemplarze . W kwestii abberacji to fakt, że na f 1,8 czasem są - ale bez przesady 85 F1,4 to dopiero bywa abberatorek . Generalnie polecam bardzo - wart każdej wydanej złotówki . I naprawdę tak jak mówił kolega wyżej przy body z dobrym śrubokrętem na pewno nie można zarzucić temu obiektywowi, że jest wolny .
    N D3 S17-35HSM N50 F1,4 N85 F1,4 N80-200 F2,8 SB800+900

  9. #9

    Domyślnie

    już wiele napisano na temat rozrzutu jakościowego 85, ja mimo kupna przez intenet trafiłem na taką sztukę która daje ostry obrazek już od f2. Prawdą jest to że na d700 obiektyw robi się ostrzejszy aniżeli był na dx więc jeśli szukasz ostrości to nie zawiedziesz się moim zdaniem.
    D750 l 24 1.4 l 35 1.8 l 50 1.4 l 85 1.4 l 180 2.8

  10. #10

    Domyślnie

    Radzę uważać przy zakupie N85/1.8 i przetestować to szkło na kilku różnych odległościach ostrzenia. Gro egzemplarzy o ile celnie ostrzy na niewielkim dystansach o tyle problem jest na większych...

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •