Close

Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 160
  1. #1

    Domyślnie Jak to wycenić?

    Witajcie.
    Było już sporo takich tematów, ale w okresie poprawek forum jest ciężko z szukajką, zatem pytam, może akurat ktoś miał takie zlecenie.

    Będę robił zdjęcia (i nie tylko) powstającej właśnie restauracji w centrum Warszawy.

    Zdjęcia wnętrza i z zewnątrz (na stronę www, którą też wykonam jak i na ulotkę również mojego autorstwa)

    prawdopodobnie będę wykonywał również zdjęcia potraw do menu.

    z cennikiem zpaf się już zapoznałem, ale wiadomo jak to jest - nie można sztywno trzymać się reguł...poza tym będę to robił dla koleżanki i wypadałoby wpleść w to jakiś rabat...

    nie wiem jeszcze ile zdjęć dokładnie będzie, ale myślę że restauracja - max 30 zdjęć, potrawy podobnie...

    może ktoś z większym doświadczeniem będzie w stanie udzielić mi jakiejś rady? z góry podziękował.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez erde Zobacz posta
    z cennikiem zpaf się już zapoznałem, ale wiadomo jak to jest - nie można sztywno trzymać się reguł...poza tym będę to robił dla koleżanki i wypadałoby wpleść w to jakiś rabat...
    cennik zpaf to ceny minimalne. praca ponizej nich jest naprawde podcinaniem sobie zyl
    owszem ne mozna sztywno trzymac sie regul. dlatego musisz ocenic na ile wyceniasz swoja prace.
    nie wiem jeszcze ile zdjęć dokładnie będzie, ale myślę że restauracja - max 30 zdjęć, potrawy podobnie...
    licz za zdjecie lub za robote. dzien pracy fotografa powinien kosztowac min 2,5kpln plus oplata za pola eksploatacji. mozesz to sobie przeliczyc i odjac jakas znizke.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki za info, przyda się z pewnością

  4. #4

    Domyślnie

    a moze zrob to w zamian za obiad dla 2 raz w tygodniu prez x czasu ?
    dziedziny w ktorych sie nie "specjalizuje" albo nie mam pojecia traktuje z ulga bo wiem ze nie mam doswiadczenia. ale czas spedzony przy ustawianiu a pozniej przed komputerem jest cenny i nie warto tu robic kolezenskich ulg.... (no chyba ze za karnet na 10 obiadow dla 2 osob )
    jak wyjdzie "super" i kolezanka cie poleci nastepnemu to skasujesz go odpowiednio- juz bedziesz wiedzial ile czasu potrzebujesz i jak bardzo jest on cenny dla ciebie.
    FX

  5. #5

    Domyślnie

    dla mnie absolutne minimum to 1k, biorąc pod uwagę twój sprzęt i inne ważności
    choć 2k za taką pełną obsługę to cena chyba standartowa...

  6. #6

    Domyślnie

    dzięki serdeczne. teraz wiem mniej więcej w jakich przedziałach cenowych się poruszać.
    pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ryszkut Zobacz posta
    dla mnie absolutne minimum to 1k, biorąc pod uwagę twój sprzęt i inne ważności
    a jakie znaczenie ma sprzet? przeciez klient moze sobie zamowic hassela - fotograf nie musi go posiadac. w calym cywilizowanym swiecie wiekszosc fotografow nie posiada sprzetu foto, tylko wynajmuje na potrzeby konkretnego projektu. to tylko w polsce trzeba sie wykazac posiadaniem slonia w karafce w ramach przechwalania sie.
    choć 2k za taką pełną obsługę to cena chyba standartowa...
    2 tys za pelne portfolio lokalu z prawami do publikacji, do tego pelne menu i projekty ulotek katalogu itp ?? chyba ze podajesz ceny w euro. przeciez to jest dobry tydzien roboty jak nie wiecej.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  8. #8

    Domyślnie

    Ja kilka miesiecy temu robilem podobe zlecenie. Tyle ze nie restauracja a odremontowana straznica z pomieszczeniami biurowymi. Zlecenie ograniczalo sie do samych zdjec na potrzeby publikacji na www firmy zlecajacej. Skasowalem 1300 (bo to dla znajmomego mojego przyjaciela bylo) i obie strony byly zadowolone. Zdjec zlecajacy otrzymal 40.

  9. #9

    Domyślnie

    1300£?
    FX

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    Skasowalem 1300 (bo to dla znajmomego mojego przyjaciela bylo) i obie strony byly zadowolone. Zdjec zlecajacy otrzymal 40.
    I jeszcze dopowiedz, czy z tego zyjesz? No chyba, ze takie zlecenia masz 2x w tygodniu.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

Strona 1 z 16 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •