Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54
  1. #1

    Domyślnie uzywany 80-200 a nowka sigmy 70-200

    stal ktos kiedys przed takim dylematem?
    kolega mi chce sprzedac uzywanego nikon 80-200 f2.8. twierdzi ze go duzo nie uzywal. chce za niego 500 funtow.
    mialem zamiar kupic sigme 70-200 ... 3 lata gwarancji.. 570funtow(brak mozliwosci wybramnia egzemplarza- zamowienie online).
    oba nie maja stabilizacji jeden jest wiekowy drugi nowy. opytcznie hmm??
    ktos mial taki dylemat i moze cos powiedziec?
    kurcze nikon to nikon tak mi sie wydaje.
    FX

  2. #2

    Domyślnie

    Wszystko zależy o której wersji Nikora mówisz. Większość użytkowników uważa że 80-200 to najlepsze szkło w tym zakresie. "Podobno" jest ostrzejszy od 70-200VR. Jezeli kolega sprzedaje ostatnią wersje 80-200 i pierścienie działają bez zarzutów ja bym brał Nikkora. Sigma chociaż nowa moze mieć FF/BF. Jezeli będzie miała i oddasz do kalibracji pozbawisz się aparatu nawet na 3 tygodnie.
    D300+MB-D10| N18-55 | 35/1.8 | 50/1.8 | SY85/1.4 | SB-900 | Flipside 400 | MF 055XPROB | 2x YN 560 | RF-602 | F&V |

  3. #3

    Domyślnie

    Miałem 80-200 i sprzedałem, mam sigmę 70-200
    Jeżeli masz możliwość sprawdzenia nikora i nie masz problemów z BF/FF to bym przy nim został
    Mój na moim korpusie miał problemy na długim końcu dlatego sprzedałem.
    Z ciekawości sprawdzałem go (80-200) kiedyś na ciemnej chali podczas treningu tenisa i spisał się całkiem całkiem.
    Wydaje mi się że kolory są lekko na korzyść nikora
    A właśnie, piszę oczywiście o dwupierścieniowym
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darko Zobacz posta
    Miałem 80-200 i sprzedałem, mam sigmę 70-200
    Jeżeli masz możliwość sprawdzenia nikora i nie masz problemów z BF/FF to bym przy nim został
    Mój na moim korpusie miał problemy na długim końcu dlatego sprzedałem.
    Z ciekawości sprawdzałem go (80-200) kiedyś na ciemnej chali podczas treningu tenisa i spisał się całkiem całkiem.
    Wydaje mi się że kolory są lekko na korzyść nikora
    A właśnie, piszę oczywiście o dwupierścieniowym
    Także miałem problem z ostrością na długim końcu. Było dobrze tak do około 150mm, poźniej tragedia: BF potężny.
    Sprzedałem i kupiłem sigmę. Jestem dość zadowolony, ale jednak planuję zakup 70-200VR
    Jestem obcy i nic co obce nie jest mi obce.
    T.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja kupiłem używany N80-200 ( na naszej giełdzie ) i jestem zadowolony. Naprawdę BARDZO PORZĄDNE szkło.

  6. #6

    Domyślnie

    w sobote bede mial okazje przetestowac szklo. z tego co mowicie musze sie skupic na 200mm. musze przyznac ze wlasnei dla 200mm chce kupic to lub tamto szklo bo to wlasnie tego mi brakuje.
    FX

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 124miko Zobacz posta
    Ja kupiłem używany N80-200 ( na naszej giełdzie ) i jestem zadowolony. Naprawdę BARDZO PORZĄDNE szkło.
    To samo.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  8. #8

    Domyślnie

    Lepiej nowa sigme. Nikkor AF nie jest lepszy, a do tego stary. AFS to inna sprawa.
    Na zachodzie przez moje rece przeszlo sporo sigm, ale FF/BF spotkalem tylko w PL. Pewnie jest tak samo, jak z szamponami, proszkami do prania, ktore sa lepsze dla zachodu (to akurat potwierdzily badania, ale inne towary tez wydaja sie byc lepsze dla zachodu).
    Sprzet ze sklepu internetowego zawsze mozna odeslac.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AdamoN Zobacz posta
    Wszystko zależy o której wersji Nikora mówisz. Większość użytkowników uważa że 80-200 to najlepsze szkło w tym zakresie. "Podobno" jest ostrzejszy od 70-200VR.
    kolega ma na myśli wersję AF-S
    AF dwupierścieniowy miał problemy z tzw. "mydłem" na długim końcu przy 2.8 (bliska odległość ostrzenia), najlepiej sprawdzić przed zakupem
    pozdrawiam
    Artur

  10. #10

    Domyślnie

    miałem sigmę, mam nikkora, różnica o klasę na korzyść tego drugiego, kontrast ostrość, kolory są o niebo lepsze niż w sigmie. Na dodatek AF nie jest taki tragiczny, ostrzy pewnie i szybko, sigma zaś co chwila doostrzała co było wkurzające, zmiany nie żałuję
    Trzy puszki i kilka szkiełek - ot takie tam

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •