Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez murwazy Zobacz posta
    od 2 dni mam nikkora 135mm 3.5 i mam wrazenie ze jest sporo ostrzejszy od takiej 35mm 1.8
    na podstawie tych dwóch zdjęć taka opinia?
    "Love is like a Rubix Cube, there are countless numbers of wrong twists and turns, but when you get it right, it looks perfect no matter what way you look at it”

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez filvz Zobacz posta
    na podstawie tych dwóch zdjęć taka opinia?
    opinia na podstawie obserwacji jak zachowuja sie nefy podczas wyostrzania.
    porownuje 35mm i 135mm. glowy sobie nie dam obciac ale takie mam wrazenie.

    btw zamiescilem tu jedno zdjecie i cropa z niego

  3. #23

    Domyślnie

    "Widzę, że są teraz wystawione dwa za 350 zł. Trochę drogo - jakiś czas temu kupiłem i sprzedałem dobrze utrzymaną sztukę za 250 zł..."
    Też myślę że na alegro ceny tairow są zawyżone i ze 350 to przesada bo jeszcze trzeba dokupić mocowanie do nikona czyli + 60 i wychodzi 410 z za 410 można już znaleźć Nikkora 135 2.8 albo nikkotra 105 2,5

    a jak sprawował się ten TAIR?? jeśli można wiedzieć
    Pozdrawiam Bundes
    www.fotografia-bielsko.pl

  4. #24

    Domyślnie

    Tairy 135 mają wymienną dupkę (T-mount) i można kupić mocowanie pasujące do nikona - wtedy nie trzeba stosować żadnych przejściówek. Czasami na allegro bywają obiektywy od razu wyposażone mocowanie nikonowskie.

    Jak się sprawował? Nienagannie
    - pierścień do ustawiania ostrości jest bardzo dokładny (330 stopni), ale na D70s manualnie ostrość ustawia się kiepsko - sporo zdjęć miałem przestrzelonych, zwłaszcza dzieci
    - na 2.8 dosyć miękki, po przymknięciu do 4 było OK
    - bokeh - super
    - do portretów we wnętrzach zdecydowanie za wąski (tak mi mówili mądrzy ludzie, ale musiałem sprawdzić sam...), w praktyce do zastosowań tylko w plenerze
    - dość mało kontrastowy, ale bez problemu da się podciągnąć kontrast i kolory w PS-ie
    - mały przykład tutaj:


    A sprzedałem tylko dlatego, że po zakupie 70-210/4 przestałem go używać...

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bundes Zobacz posta
    Też myślę że na alegro ceny tairow są zawyżone i ze 350 to przesada bo jeszcze trzeba dokupić mocowanie do nikona czyli + 60 i wychodzi 410 z za 410 można już znaleźć Nikkora 135 2.8 albo nikkotra 105 2,5

    a jak sprawował się ten TAIR?? jeśli można wiedzieć
    Na allegro można TAIRy trafić chyba taniej niż 350PLN, np. teraz jest jeden za 100 z tym że aukcja trwa.
    D7000

  6. #26

    Domyślnie

    też się zastanawiam nad jakąś tanią portretówką powyżej 90mm. po głowie docelowo chodzi mi tamron 90mm ale na razie myślę o czymś tańszym. a jak będzie z ręcznym ostrzeniem w D40/D60? czy tair i zeiss dadzą potwierdzenie ostrości? Nikonem 50 1.8D większość portretów wychodzi mi nawet całkiem ostra więć ciekawi mnie czy czymś dłuższym dałbym radę...

  7. #27

    Domyślnie

    kup jupitera 135 3,5 tani i dobry a po dokupieniu wymiennej "dupki" będzie nieskończoność.
    Potwierdzenie ostrości(kropka) jest zawsze.
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  8. #28

    Domyślnie

    a ja bym się zastanowił nad Tamronem 135/2.5 - nie spotkałem się jeszcze z mydlanymi obiektywami z adaptallem
    Naucz się czytać

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mavierk Zobacz posta
    a ja bym się zastanowił nad Tamronem 135/2.5 - nie spotkałem się jeszcze z mydlanymi obiektywami z adaptallem
    Ta 2.5 ma opinię lekko miękkiego (słowa: poniżej średniej). Schemat pokazuje tylko 4 soczewki - nie wiem czy to norma. Ale to seria na tamte lata raczej z wyższej półki.

    Ale się nie znam, pierwszy adaptall dopiero do mnie jedzie.
    Ostatnio edytowane przez JacekCz ; 25-02-2010 o 22:56
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •