Close

Strona 919 z 979 PierwszyPierwszy ... 419819869909917918919920921929969 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9 181 do 9 190 z 9788
  1. #9181
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ta matryca krążyła w plotkach jako 26-28Mpix razem z tą co wsadzili do D850 ale od tych plotek minęło już 1,5 roku.

  2. #9182
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 774

    Domyślnie

    Rozmiar taki dosyć prawdopodobny.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #9183

    Domyślnie

    Nikon najczęściej wykazuje się działaniami bardziej "praktycznymi" niż marketingowymi (m.in. pewnie dlatego nie ma sprzedaży takiej jak by chciał), dlatego z jednej strony mało mi się chce wierzyć w jakiekolwiek inne rozdzielczości niż 24mpix. Bo na diabła to komu ? do wszystkiego do czego może być wykorzystywane uniwersalne body to więcej niż wystarczająca rozdzielczość. Poza tym matryce w tej rozdzielczości są dość długo na rynku, a więc mogą być relatywnie niedrogie bo pewnie wiele technologii ze starszych konstrukcji jest dziedziczona a jak pokazuję kolejne premiery (np. A7III) nadal jest miejsce na poprawę jakości. Dlatego wydaje mi się że to prawdopodobna rozdzielczość.
    Z drugiej strony, myślę że nikon może chcieć gdzieś zamortyzować koszty wytworzenia matrycy 20mpix z D5 i możemy zobaczyć jakieś body z niższej półki cenowej (choć zapewne nie z najniższej) z jakąś wersją tego przetwornika (niezależnie czy komuś się podoba praca tej matrycy na iso100 czy nie, to świetna matryca dająca świetne rezultaty w bardzo szerokim zakresie działania). Myślę że wielu foto grafów ślubnych na całym świecie przychylnym okiem spojrzałoby na lżejsze body z obrazkiem jak z D5.
    Z trzeciej strony, nikon przed premierą D850 zapowiedział że chcąc się wyróznić ich aparaty będą zapewniały spektakularne obrazy jakości 8K - więc nie wiadomo, czy nie będą chcieli wszystkich kolejnych premier dostosowywać do takiej rozdzielczości. W takim przypadku kolejne FXowe body powinno mieć rozdzielczość na poziomie nie mniejszym niż 39,4mpix - czyli np. mogliby korzystać ze swojej wersji matrycy 42mpix od sony. To też uważam za realne, zwłaszcza że wydaje się opanowali sRAWy i mRAWy do tego stopnia ze są relatywnie mniejsze, mają prawdziwą funkcjonalność RAWów i zapewniają odpowiednią jakość obrazka.
    Trudno wg mnie określić który scenariusz jest najbardziej realny ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #9184
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Trzeba by znac reakcje rynku na D7500 gdzie mamy 20,9 zamiast utartego od dłuższego czasu ~24Mpix, ja dawno temu pisałem że reakcja kupującego może być różna, zresztą były kometarze że nikon się cofa w rozwoju, że nie dość że drogo to jeszcze mniej pikselków itd, mało kto narzekał na brak pomiaru, brak gripa, brak drugiego slota itd.
    Klient kocha piksele, a jeśli taka matryca gdzieś tam się pojawiła w plotkach to można przypuszczać że takie D650 będzie kastratem, wywali się drugi slot, pomiar światła, gripa ale da się 4K, ruchomy ekran i więcej pikselków, dla zawodowca to nadal będzie dobry zapas, dla amatora skok do przodu bo pikseli więcej i już.

  5. #9185

    Domyślnie

    Nikon idzie dobrą drogą, co widać po twojej stopce
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  6. #9186

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maro66. Zobacz posta
    Nikon idzie dobrą drogą
    Ze swojej strony nie widzę powodów do narzekań...

  7. #9187

    Domyślnie

    Ja również, ale nowe wypusty przyszłościowo nie napawają mnie optymizmem.

    EDIT: z perspektywy moich potrzeb.
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  8. #9188

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maro66. Zobacz posta
    Ja również, ale nowe wypusty przyszłościowo nie napawają mnie optymizmem.

    EDIT: z perspektywy moich potrzeb.
    A wg. mnie jest tak ogromny wybór, że osobiście jeszcze przez wiele lat nie będę mieć powodów do narzekań...

  9. #9189

    Domyślnie

    No i fajnie
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  10. #9190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Ze swojej strony nie widzę powodów do narzekań...
    Niby tak, ale w tym temacie spekuluje się o przyszłości oraz ewentualnie jaką drogą obecnie podąża system, a Ty jakby nie patrzeć masz aparaty, które debiutowały 10 lat temu. To nadal dobry sprzęt, ale trudno na jego podstawie opisywać teraźniejszość czy przyszłość Taki zupełnie niepotrzebny wrzut odnośnie wyrokowania po stopkach
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 21-04-2018 o 13:29

Strona 919 z 979 PierwszyPierwszy ... 419819869909917918919920921929969 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Następcy DXX i DXXXX - plotki, spekulacje
    By Vermis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1453
    Ostatni post / autor: 22-11-2021, 22:21
  2. Spekulacje i plotki o nowościach Nikona (D6, jednocyfrowce)
    By Michał Jędrak in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1561
    Ostatni post / autor: 01-01-2020, 18:45
  3. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  4. D9300 - spekulacje i plotki
    By szymon708 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:31
  5. plotki o nowościach Nikona
    By ranbir kapoor in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 07-08-2010, 01:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •