Close

Strona 927 z 929 PierwszyPierwszy ... 427827877917925926927928929 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9 261 do 9 270 z 9281

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez Obrazek2000 Zobacz posta
    Moim zdaniem, gdzie nie spojrzę, to wszyscy podnoszą ceny; raz, dwa razy do roku.
    I owszem, uważam to za dość bezczelną politykę w stosunku do klienta.
    Nikon może sobie istnieć i 500 lat ale ostatnio chyba „przycina” zbyt odważnie.
    Nie znam historii cen i podwyżek, ale takie odnoszę wrażenie.
    Ale od czasu recesji, z każdym rokiem większość firm tylko „na hurra” jedzie.

Ekspertem nie jestem, ale do własnych odczuć mam prawo; ot co!

Pozdrawiam bez nerwów.
    Piotr
    Ale może jakieś konkrety warto napisać, co podnosi ten zły nikon, większość podwyżek jakie miały miejsce w ostatnich latach to wynik osłabienia/umocnienia walut i tak w EU były dwie podwyżki głównie odbiło się to na obiektywach, w USA nic dziwnego bo dolar słabł bardzo długo, teraz zmiany w UK to też wynik zawirowań z walutą itd.
    Co do cen jeszcze, przykładowo najtańszy D3400 z 18-55 zagranicą ma częste promocje i nie jest trudno kupić go za 1500zł, na amazon teraz 1800zł, a u nas 2100zł, sam miałem kupiony w niemczech w mediamarkt w tamtym roku w promocji wyszedł 1200zł samo body.

Domyślnie

Kurczę, Ludzie! Napisałem, ze się nie znam i nie badam rynku.
    Takie obawy jakieś mnie naszły i się wyzwalam.
    Cały czas się waham pomiędzy a 7 mk2 a d7200/d610.
    Boje się, ze Sony któregoś dnia zrobi update u wszystkie obiektywy firm trzecich przestaną działać; wcale bym się nie zdziwił.
    Nikon ma się dobrze? Świetnie!! Po prostu zbyt często wdziera mi się frustracja w dyskusje

Podwyżek i tak nie lubię.

Oszczędny w słowach Awatar Teu
    Miasto
    Kraków / Częstochowa

Domyślnie

W swoich zarobkach tez nie lubisz podwyżek?

Ceny na premierę nowego body są +\- te same pomimo inflacji i kursów walutowych. Nam się wydaje że ,,drogo” a w międzyczasie dla Niemca za semi-pro body musi dać raptem 1/2 miesięcznej pensji tylko.

Brw. Słyszałem że w Birmie marudzą, że d3300 wciąż jest zdecydowanie za drogie...

Domyślnie

Widzę, że wielu takie podwyżki wręcz cieszą.

Domyślnie

Nie widzę powodów by narzekać na coś, czego nie muszę kupować...
    D3 & D700 | 50/1.8 | 16-35/4 l 24-70/2.8 | 70-200/2.8 | 200-500/5.6 | SB-910 | YN-468 II | YN-568 EX | Fotopro MGA-684 + 62Q
    Lowepro Whistler BP 350 AW, Flipside Sport 15AW, Photo Sport 200AW II | Camrock X60 Tank |Peak Design Capture | zawsze przy sobie Lumia 1520

Domyślnie

@Obrazek2000; Chyba nie masz świadomości jak siebie przedstawiłeś głosząc stwierdzenie typu: nie znam się, nie potrafię, nie mam wiedzy, ale mam swoje zdanie na ten temat i mogę oceniać.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Domyślnie

Raczej nie podchodziłbym do tego aż tak poważnie. Oceniać może każdy na podstawie tego co wie.
    Ja NIE napisałem, ze tak jest, tylko ze tak mi się wydaje. Pomysł nad czymś co czytasz, ze za tekstem jest jeszcze człowiek ze swoimi błędami i emocjami.
    Po Twoim ostatnim poście tez się zastanawiam jak odbierać Ciebie, może wcale nie powinienem się przejmować tym co piszesz.

Nikoniarz: masz zupełna rację, ale podyskutować można, tym bardziej, że wiele postów odnosi się do czegoś czego nie kupujemy

Domyślnie

Chyba nie bierzecie pod uwagę faktu, że w ostatnich latach fotografia stala sie popularna i powszechna dla każdego, że z roku na rok mamy coraz więcej "fotografów" nie mam pomysłu na siebie- kupie sprzęt będę robił zdjęcia. Z tego ogromna część planuję na tym zarabiać, jeszcze nie mają sprzętu ale już wiedzą że będą przykładowo fotografiami ślubnymi(można dopisać różne kategorie) tylko jak kupią sobie ten sprzęt, ludzie kupują z racji nawet tylko samej mysli że będą się tym trudzić. Dla zasady żeby mieć ... Zauważcie nawet po samym forumowiczów, jakie jest przekonanie że do tego potrzeba TYLKO sprzętu. Konkurencja rośnie w mgnieniu oka, hobbystów fotografów jak grzybów po deszczu, i rosnie zapotrzebowanie na sprzęt. Więc Nikon podnosi ceny, zmienia linie produktów,, bo doskonale widzi co się dzieje . Nie ma co się łudzić ze będzie taniej. Moim zdaniem bedzie coraz drożej. Więc będą kroic modele, podnosić ceny, a przy premierach nie będą wyrabiać z produkcją bo z półek cenowych aparaty będą schodzić jak bułki w piekarni
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 16-05-2018 o 09:38

Domyślnie

Tylko że ja gdzie nie spojrzę, widzę teksty, że sprzedaż spada, że ludzie robią zdjęcia telefonami, że duże firmy wydawnicze zwalniają fotografów bo telefonem wystarczy itd.
    Może powinienem zmienić dostawców treści, chociaż i tak większość czasu czytam tylko to forum ostatnio.
    Wierzę, że dzięki Wam się doszkole i być może zrozumiem prawa obecnego rynku fotograficznego.
    Ale do cholery ma prawo mi się coś niepodobać.
    To chyba tyle w temacie i nie ma sensu go dalej wałkować.
    Szczególnie, że nie jestem tego „wart”; dla niektórych

Domyślnie

Nie wiem co to za zwyczaje że najpierw się prowokuje, a potem że nie wałkować, nie kontynuować itd.
    Masz swoje opinie ok ale stawiasz jakieś tezy, które nie mają żadnego potwierdzenia.
    Najpierw że drogo i podwyżki są, teraz że nikt nie kupuje, zaraz napiszesz jeszcze że zdjęcia i tak każdy może robić itp ?

Strona 927 z 929 PierwszyPierwszy ... 427827877917925926927928929 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów