Close

Strona 905 z 979 PierwszyPierwszy ... 405805855895903904905906907915955 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9 041 do 9 050 z 9788
  1. #9041

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG
    A może pokażą D650 jako następcę D610 i D750 w jednym, w cenie 6Dmk2?
    Stawiam, że tak właśnie będzie. Pośrednio wskazuje na to numeracja modeli. Będziemy mieć D850 i najpewniej D650.
    A co z istniejącym już D750? jego następca musiałby sie nazywać D760 albo może D750s. Nie pasowałoby to do reszty gamy. Myślę, że gdyby D750 miał mieć następcę, to D850 nazywałoby się D860 albo coś w tym guście. Wówczas następca D750 nazywałby się D760 i wszystko by do siebie pasowało.

    Cytat Zamieszczone przez MstrG
    Jeśli chodzi o bezlustro, to bym się bardzo mocno zdziwił, gdyby został bagnet F. To przecież by nie miało zupełnie sensu. Oczywiście przejściówka na bagnet F z pełnym przenoszeniem automatyki powinna być w ofercie
    Tak naprawdę da się znaleźć dobre argumenty i za i przeciw bagnetowi F w bezlustrze. Tylko jeden Nikon wie co to będzie za cudak.

    Jeśli nowe bezlustro będzie mieć nowy bagnet, to to będzie początek końca bagnetu F.
    Lustrzanki będą oczywiście funkcjonować jeszcze baaaaardzo długo, ale raczej jako drobna nisza niż mainstream. Typu współczesne aparaty na film.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  2. #9042

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Tak naprawdę da się znaleźć dobre argumenty i za i przeciw bagnetowi F w bezlustrze. Tylko jeden Nikon wie co to będzie za cudak.
    Ja nie widzę żadnego plusa, bo wtedy by musiał wyglądać tak:


    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Jeśli nowe bezlustro będzie mieć nowy bagnet, to to będzie początek końca bagnetu F.
    Lustrzanki będą oczywiście funkcjonować jeszcze baaaaardzo długo, ale raczej jako drobna nisza niż mainstream. Typu współczesne aparaty na film.
    No właśnie, baaaaardzo długo. Z tą niszą też bym nie był tego taki pewny. Jeden i drugi system ma swoje cechy, wady i zalety.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #9043

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Można jeszcze spekulować że D5x będzie miał sensor jak w D850, a ten z D5 trafi faktycznie do D650 ( miałoby to sens ? ) i wykastrują go ze wszystkiego co się da, a ta leakowana 28Mpix matryca trafi np do bezlustra.
    przy takiej specyfikacji D850 nie sądzę żeby powstał D5x. Tak samo jak nie podejrzewam żeby matryca z TOPowego body trafiła do entrylevel - wizerunkowo to trudne do zaakceptowania Albo do czegoś semirpo, albo do czegoś niszowego (i drogiego) -tak jak było w przypadku Df
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #9044
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Jeśli nowe bezlustro będzie mieć nowy bagnet, to to będzie początek końca bagnetu F.
    Lustrzanki będą oczywiście funkcjonować jeszcze baaaaardzo długo, ale raczej jako drobna nisza niż mainstream. Typu współczesne aparaty na film.
    Ale dlaczego mam znowu przesiadać się na bezlustro ?
    Obecne lustrzanki za 10 lat będą spokojnie dawały radę z najnowszym modelem 180Mpix

  5. #9045

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale dlaczego mam znowu przesiadać się na bezlustro ?
    Obecne lustrzanki za 10 lat będą spokojnie dawały radę z najnowszym modelem 180Mpix
    każdy ma własny punkt widzenia.

    EVF na plus zmienia to jak się robi zdjęcie. 180mpx nie zmieni niczego, a już w szczególności w por do 46.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

  6. #9046

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    EVF na plus zmienia to jak się robi zdjęcie.
    Ale zdecydowanie na minus to, jak się zużywa bateria... Nie wydaje mi się, żeby bezlustra miały w planach przez najbliższe 10 lat zabić lustra. Raczej są skierowane do innych odbiorców i to się powinno poukładać na rynku

  7. #9047
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja to wiem ale canon i sony ciśnie zawsze z pikselkami, a za nimi idzie jak widać nikon.
    EVF to akurat dla mnie w bezlustrze nie jest plus, za to trzymanie tego maleństwa w mokrej łące żeby zrobić zdjęcie biedronki na tle tęczy i widok na ekranie już gotowej ekspozycji to był plus, do tego łatwość podpinania pleśniaków, łatwe wysyłanie materiału na komputer, minusy to wielkość i z tym związany komfort/ergonomia, prądożerność, brak przystępnych cenowo jasnych zoomów standard i tele.
    Pełna klatka bez lustra w przystępnej cenie to tylko A7, które uważam za przeciętne i mocne cofnięcie się sprzętowo w stosunku do posiadanego D750 czy nawet D600, który obecnie u mnie zagrzeje chyba na dłużej bo jest w sam raz na moje potrzeby.

    Obecnie o tego samego klienta walczą producenci fonów i bezluster, ci co mieli odejść z lustrzanek już odeszli, spadku już nie ma jak widac na rumorsach w danych, sony ze swoim A7 i teraz A9 wygryza swój wielki kawał tortu w pełnej klatce, w aps-c szału nie robi ani sony ani fuji, tam kasę trzepie olympus ale i canon.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 17-08-2017 o 16:26

  8. #9048

    Domyślnie

    Wydaje mi się za niedługo zobaczymy bezlustrowego nikona reporterskiego - naspcę serii D1-5. Myślę że to musi nastąpić, z racji ograniczeń jakie wprowadza mechanika lustra. Sony pokazując A9 uświadomiło że można chcieć żeby było jeszcze szybciej niż 14fps, bezszelestnie, bez zaciemnienia obraz i z AF pokrywającym niemal całą powierzchnię zdjęcia. Wydaje mi się że canon i nikon będą musieli podążyć tą drogą.
    Być może pokażą się jakie rozwiązania przejściowe - tzn z bardzo szybkim trybem LV, ale raczej nikona ani canon od tego nie uciekną.
    I to będzie moment, kiedy bezluterkowce nikona będą musiały pracować z klasyczną optyką. Bo istotną egzystencji nikona na rynku reporterskim jest własnie bogactwo i popularność dedykowanych do takiej pracy obiektyów. Więc jeśli niebawem nikon pokaże jakąś inną serię bezlusterkowców z nowym bagnetem, pozwalającym na redukcję gabarytów, to w przyszłości pewnie będzie miał 2 systemy - jeden z nowym bagnetem, drugi - ze startym.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  9. #9049
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    W bezlustrze jeśli zrezygnują z bagnetu F, to usuną ...największą kotwicę technologiczną.
    W wielu wpisach pisze się o bagnecie F jako o czymś kiepskim. A wcale tak nie jest. Ja raczej zakładam, że piszący używają pewnego skrótu myślowego.
    Bagnet F jest OK. Mógłby mieć większą średnicę, co by ułatwiło konstruowanie bardzo jasnych szkieł.
    Natomiast bagnet sam w sobie jest OK, tylko kłopotem jest sposób przeniesienia przysłony (a bagnet jej nie przenosi ). Bo o kłopocie ze śrubokrętem nikt nie mówi od czasów obiektywów z AF-S. Przysłona elektromagnetyczna tez już nie wymaga tej całej mechaniki przy bagnecie.
    Może bezlusterkowce będą działały z prostą przejściówką gdy się będzie używało szkieł z AF-S czy AF-P i przysłoną E i .. z trochę bardziej skomplikowaną przejściówką gdy się będzie chciało podpiąć obiektywy z mechaniczna przysłoną.
    Może niestety być i tak, że do bezlustra da się podpinać (tzn z używaniem wszystkich funkcji) tylko obiektywu AF-S i z przysłoną E, a z przysłoną mechaniczną będzie mozliwa praca tylko na otwartej dziurze?
    Gdybam tak sobie, informacji w końcu nikon nam szczędzi.

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    ..Chciałbym, żeby D650 dostał AF i ...podświetlane guziki. D7500 dostał AF z D5, więc chyba byłoby śmiesznie gdyby D650 go nie miał..
    Od kiedy D7500 ma AF z D5? Jak już to z D500, ale tez go nie ma. I nie jest to śmieszne, a raczej prawdopodobne - D650 raczej nie będzie miał AF z D5. Będzie miał taki z D750 (raczej).
    Niższe pozycjonowanie musi być widoczne.

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    W bezlustrze jeśli zrezygnują z bagnetu F, to usuną największą zaletę Nikona ale jednocześnie największą kotwicę technologiczną.
    Muszą zrezygnować, bo bezlustro by było za duże (grube). Ale to nie przesądza, że nie będzie się dawało podpiąć Nikkorów z bagnetem F (przejściówka).
    Gdyby do chudego bezlustra użyto tego samego bagnetu F, to ludzie by tam podpinali nikkory i .. nie zgadały by się odległości na skali obiektywów. Nie wszyscy się znaja na takich sprawach i by próbowali, narzekali itd. Nikon musi dac inny bagnet, albo zrobić jakiś ogranicznik (do spiłowania, jak z pierwszych nikkorów ) tak by nie szło podpiąć bezpośrednio nikkorów z bagnetem F.

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Z całą pewnością w bezlustrkowcu będą musieli zastosować matrycę wspomagającą pracę AF, bo z takim AFem jak we wszystkich DSLRach do czasów D5/d500 w LV czy Video, to mogą co najwyżej manuala pokazać Ale wierzę że to zrobią, do tego pewnie seria z silnikiem krokowym (AF-P)..
    Pełna zgoda. Brak lustra wymusza poleganie na LV, więc muszą zrobić wreszcie lepszy Af w trybie normalnym w końcu dla bezluster.
    A ponieważ zapewne pozostanie możliwość podczepiania starej optyki, to mu si to działać dobrze z długimi jasnymi tele (twoja działka) - czego Sony nie pokazuje. To problem i może dlatego nikon nie pokazuje tak długo bezlustra?

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Jeśli specyfikacja D850 się okaże prawdą, to będzie super uniwersalna puszka.
    D850 w mRAW ma 25,4MP, jak potrzeba więcej to ma 45,4MP 7FPS a z atomową baterią 9, 4k, świetną obudowę. .
    Jak dla mnie to wręcz szokująco uniwersalna puszka, nie sądziłem, że wypuszczą coś takiego.
    Pytanie tylko czy repo dadzą się przekonać do mRAW i sRAW. czy będą narzekali. Będą (bo cena będzie wysoka).

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Jeśli chodzi o bezlustro, to bym się bardzo mocno zdziwił, gdyby został bagnet F. To przecież by nie miało zupełnie sensu. Oczywiście przejściówka na bagnet F z pełnym przenoszeniem automatyki powinna być w ofercie.
    Wg mnie to byłby strzał w stopę, gdyby nie było opcji z przejściówką na starą optyke. Wtedy co by trzymało ludzi w nikonie? Nic. Można równie dobrze kupić Sony A9.

    Cytat Zamieszczone przez badtorro Zobacz posta
    Tak naprawdę da się znaleźć dobre argumenty i za i przeciw bagnetowi F w bezlustrze. Tylko jeden Nikon wie co to będzie za cudak.

    Jeśli nowe bezlustro będzie mieć nowy bagnet, to to będzie początek końca bagnetu F.
    Nie. To będzie oznaczało, że bezlustro nikona nie będzie aż tak chętnie kupowane, jak by mogło być.

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    przy takiej specyfikacji D850 nie sądzę żeby powstał D5x.
    Właśnie. Bo po co?

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Wydaje mi się za niedługo zobaczymy bezlustrowego nikona reporterskiego - następcę serii D1-5. Myślę że to musi nastąpić, z racji ograniczeń jakie wprowadza mechanika lustra. Sony pokazując A9 uświadomiło że można chcieć żeby było jeszcze szybciej niż 14fps, bezszelestnie, bez zaciemnienia obraz i z AF pokrywającym niemal całą powierzchnię zdjęcia. Wydaje mi się że canon i nikon będą musieli podążyć tą drogą.
    Być może pokażą się jakie rozwiązania przejściowe - tzn z bardzo szybkim trybem LV, ale raczej nikona ani canon od tego nie uciekną.
    I to będzie moment, kiedy bezluterkowce nikona będą musiały pracować z klasyczną optyką. Bo istotną egzystencji nikona na rynku reporterskim jest własnie bogactwo i popularność dedykowanych do takiej pracy obiektywów. Więc jeśli niebawem nikon pokaże jakąś inną serię bezlusterkowców z nowym bagnetem, pozwalającym na redukcję gabarytów, to w przyszłości pewnie będzie miał 2 systemy - jeden z nowym bagnetem, drugi - ze startym.
    Zgoda.
    Z tym, że nie sądzę, by to był następca D5. Nie wierzę w dobry AF z długimi tele, w każdym razie nie na samym początku drogi z pikselami od AF na matrycy w FX nikona.
    Nikon powinien pokazac na starcie dwa bezlusterkowce - flagowca pokazującego możliwości (drogiego jak nieszczęście, niestety) i drugiego taniego, by zachęcić jak największą ilość osób do wejścia w system.

  10. #9050

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ale zdecydowanie na minus to, jak się zużywa bateria... Nie wydaje mi się, żeby bezlustra miały w planach przez najbliższe 10 lat zabić lustra. Raczej są skierowane do innych odbiorców i to się powinno poukładać na rynku
    Tak, to oznacza że nie-profesjonalne obiektywy dostaną na wartości najbardziej w skórę ze wszystkich

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z
    Wg mnie to byłby strzał w stopę, gdyby nie było opcji z przejściówką na starą optyke. Wtedy co by trzymało ludzi w nikonie? Nic.
    Dokładnie to oraz gwałtowna utrata wartości obiektywów F, to jest coś czego lepiej uniknąć

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z
    Od kiedy D7500 ma AF z D5? Jak już to z D500, ale tez go nie ma
    Masz rację Jacku. Przeczytałem, że AF w D500 jest pochodną tego z D5, a resztę przekręciłem i dorobiłem sobie sam xD
    Podobnie AF w D7500 jest pochodną tego z D500.
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

Strona 905 z 979 PierwszyPierwszy ... 405805855895903904905906907915955 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Następcy DXX i DXXXX - plotki, spekulacje
    By Vermis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1453
    Ostatni post / autor: 22-11-2021, 22:21
  2. Spekulacje i plotki o nowościach Nikona (D6, jednocyfrowce)
    By Michał Jędrak in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1561
    Ostatni post / autor: 01-01-2020, 18:45
  3. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  4. D9300 - spekulacje i plotki
    By szymon708 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:31
  5. plotki o nowościach Nikona
    By ranbir kapoor in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 07-08-2010, 01:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •