Close

Strona 903 z 979 PierwszyPierwszy ... 403803853893901902903904905913953 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9 021 do 9 030 z 9788
  1. #9021
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Co to znaczy lepszy AF, czas ostrzenia, ilość nietrafionych, szybkość serii, ale że masz wolny af i to nie w LV ?
    Przecież przykładowo nawet na biednym D600 z tamronem 24-70 mam błyskawicę, nie jestem w stanie zauważyć opóźnienia żadnego po wciśnięciu spustu, dlatego dziwi mnie że możemy mówić o jakimś wolnym af jeśli zestaw ma przyzwoity obiektyw pod tym względem.

  2. #9022

    Domyślnie

    Trudno się nie zgodzić z Jackiem; różne priorytety - różne realizacje - nawet bazując na tym samym sprzęcie. Beż wątpienia D4s ma AF który wgniata w fotel D810 - pod warunkiem że fotografujemy w warunkach które wymagają max wydajności AF i z odpowiednim obiektywem. Ale te aparaty dzieli inne zasilanie (niestety wsadzenie en-el18 do MB-D12 nie przynosi takich rezultatów jak w EN-EL4 w MB-D10), inna mechanika lustra, inne preferencje nastawów - D810 musi być zoptymalizowany pod kątem max precyzji, bo na jego 36mpix matrycy bez AA zdecydowanie bardzie widać jakąkolwiek pomyłkę AF niż na 16mpix, zaopatrzonej w zmiękczający filtr AA matrycy D4s.
    W przypadku D500 i D5 róznica w szybkości AF, też może wynikać z oczekiwanej precyzji - matryca d500 to ekstremalnie ostra matryca DXowe, o gęstości praktycznie takiej jak ma mieć D850, a D5 ma "tylko" 21mpix na FX. Siłą rzeczy nastawy algorytmy obu systemów AF powinny być inne - w D5 łatwiej o uzyskanie max szybkości; w d500 musi być spowolnienie spowodowane większą precyzją. I tak jest - AF w d5 trudno opisać. Z racji podobnej gęstości, w D850 spodziewałbym się szybkości AF na poziomie D500 - wg mnie to zdecydowanie lepszy wynik niż D810, ale liczyłbym się ze słabszym śledzeniem - z racji większych trudności w szybkiej i stabilnej pracy znacznie większego (niż w d500) lustra. Tak czy inaczej powinno być bardzo dobrze (choć zauważalnie gorzej niż w d5) bo D500 śledzenia ma porównywalne z D4s (przy zachowaniu większej precyzji). O szybkość ustawienia ostrości też bym się nie obawiał. No chyba że nikon zastosuje zmienny program dostosowujący szybkość/precyzję AF w zależności od wybranego RAWa - dla dużych RAWów największa precyzja/ najmniejsza szybkość, dla najmniejszego RAWa - odwrotnie. Wtedy AF może wymiatać nawet szybciej niż w d5 - przy 11mpix będzie wymagana mniejsza precyzja niż przy 21mpix w D5

    Co do fotografii bawiących się (i poruszających się w sposób chaotyczny idośćdynamiczny) do tego z bliskiej odległości, to w zasadzie do tej pory tylko D5 mnie nie zawodził, ale pewnie dlatego że miałem go za krótko

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Przecież przykładowo nawet na biednym D600 z tamronem 24-70 mam błyskawicę, nie jestem w stanie zauważyć opóźnienia żadnego po wciśnięciu spustu, dlatego dziwi mnie że możemy mówić o jakimś wolnym af jeśli zestaw ma przyzwoity obiektyw pod tym względem.
    Może masz włączony priorytet spustu ? Ja w każdym aparacie z ustawionym priorytetem ostrości miewam sytuację (niezależnie od obiektywu) kiedy aparat zwalnia - czyli AF go spowalnia ( jeśli miałbym włączony priorytet spustu, pewnie miałbym nietrafione zdjęcia)
    W tym odczuwam największą różnicę miedzy D4 a D4s - bo D4s zwalnia zauważalnie rzadziej mino że nawala 11 a nie 10 klatek na sekundę.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  3. #9023
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Ja sie troche dziwie ze nie dostajemy tych opcji konfiguracji prędkości AF. Jest tylko reakcja na zasłonięcie tego na co sie ostrzy.
    Kojarze ze w canonach opcji konfiguracji jest wiecej, ale detali teraz nie podam.

  4. #9024
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tzn żeby się dobrze zrozumieć, nie używam serii, chodzi mi o sytuacje trzymania przy oku aparatu i strzelania 1, czy 2-3 zdjęcia np w dzieciaka szalonego lub jakiegoś pieska, ten zestaw daje radę podobnie jak D750, podejrzewam że przy robieniu zdjęć fonem też nie chodzi o serie i pewność af, tylko jak napisał Krzysztof "szybciej ostrzy" s7.

  5. #9025

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ja sie troche dziwie ze nie dostajemy tych opcji konfiguracji prędkości AF. Jest tylko reakcja na zasłonięcie tego na co sie ostrzy.
    Kojarze ze w canonach opcji konfiguracji jest wiecej, ale detali teraz nie podam.
    Też jestem zdziwiony - wystarczył by jeszcze jeden suwak żeby to użytkownik sam decydował co dla niego jest istotniejsze precyzja vs szybkość.
    Ale jest światełko w tunelu, bo AF w d5/d500 (pewnie w D850 też tak będzie) ma także możliwość ustawienia rodzaju ruchu - czy przewidywalny, czy chaotyczny.
    Poza tym najnowsze aktualizacje do D5 dają nowe tryby pracy, a D850 ma mieć możliwość decydowania o wielkości pkt AF.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  6. #9026
    "Lepsze zdjęcie zaszumione, niż poruszone. Lepsze poruszone niż żadne."

  7. #9027

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Masz nieco życzeniowy tok rozumowania. Oczywiscie jest postęp i nalezy sie spodziewać, że AF w D850 bedzie lepszy od tego bardzo dobrego w D810. Ale absolutnie bym nie oczekiwal ze bedzie lepszy od tego w D5. Bardziej upakowane matryce maja wieksze wymagania. Widać na nich bardziej to, ze zdjecie nie jest trafione. W nich AF musi byc precyzyjniejszy, a nie szybszy. Kwestia priortetow.
    Niech cos do myslenia da ... Sigma USB dock. Mozna zaprogramować różną prędkość ostrzenia, z konsekwencją co do ilisci trafionych klatek. Inne sa priorytety w D5, a inne w wielomegapikselowcu. No i dochodzi kwestia zasilania - akku w jednocyfrowcach maja wyzsze napiecie. D5 będzie szybszy i dokladniejszy szczegolnie w zdjeciach seryjnych (lustro dłużej leży w dolnym położeniu)
    Proszę zacytuj gdzie oczekuje by af w D850 był lepszy niż w D5. Bo trochę naciągasz moja wypowiedź. Jaki życzeniowy tok? To bym chciał lepszy af w D850 od D810, to rozumiesz jako życzeniowy tok? Jak tak, to mam, bo chce by nowy sprzęt był lepszy od obecnego. Czy obecny jest zły, nie i to podkreśliłem. Czego mi brak. To co opisał Paweł. Przy piorytecie ostrości aparat czasami jej szuka. I każde zmniejszenie tego czasu mnie ucieszy. To też że zmniejszają punkty af też. Mam nadzieję, że to będzie fajnie działać. Przy tak dużej matrycy punkt af obejmował czasami kawałek twarzy a nie oko. Chciałbym jeszcze lepszy algorytm rozpoznawania twarzy tak by ostre było około a nie nos. Przy dużych punktach af w D810 jest to trudniejsze. S7 ma dual Pixel af i jest to technologia która mi się podoba. I kolejny raz powiem, że kupując aparat wiedziałem co kupuję. Kierowałem się priorytetami dla mnie istotnymi jak wielkość matrycy a nie af, bo inaczej kupiłbym D4s. Z tego powodu interesuje się D850 a nie D5.
    Ostatnio edytowane przez KrzysztofKozicki ; 16-08-2017 o 21:18

  8. #9028

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KrzysztofKozicki Zobacz posta
    Chciałbym jeszcze lepszy algorytm rozpoznawania twarzy tak by ostre było około a nie nos.
    Do tego, to raczej trzeba przysłonę przymknąć, a nie liczyć na system rozpoznawania twarzy A że w głaskfonie jest głębią większa, to i oczy się łapią z grzywką

  9. #9029

    Domyślnie

    rozpoznawanie "oka" chyba najlepiej działa w sony - ale nawet tam nie jest na razie idealnie. W D800/d4/d4s/d5/d500 dla mnie rozpoznawanie twarzy działa świetnie, ale ja to stosuję przy pracy z jasnymi stałkami szerokimi - np. 24/1.4 czy 35/2 albo przy zoomach 2.8 ale przy dystansach kiedy i tak głębia ostrości zmieści całą twarz. To jest dla mnie fenomenalne rozwiązanie - w zasadzie 95% trafień, nawet fotografując "przez coś". Mogę powiedzieć że na 24mm praktycznie nie stosuję innego trybu. Przy standardowym zoomie też często go wykorzystuję. Bardzo często robię tak zdjęcia "z biodra" z nad głowy, z dołu. Super sprawa - oczywiście celowania na oko byłoby jeszcze lepsze, ale bez dalszej rozbudowy matrycy pomiarowej, znacznie ponad obecne 180tyś punktów to mało realne(dlatego przewagę mają pewnie bezlustrowce sony, które mogą się wspomagać większą liczbą pikseli matrycy głównej)
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #9030

    Domyślnie

    ciekawe ile z tego wszystkiego zostanie w D650
    czy trzeba spodziewać się analogicznego body do D7500?
    Z6 | 35/1.8S | 50/1.8S | 70-200/4 VR

Strona 903 z 979 PierwszyPierwszy ... 403803853893901902903904905913953 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Następcy DXX i DXXXX - plotki, spekulacje
    By Vermis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1453
    Ostatni post / autor: 22-11-2021, 22:21
  2. Spekulacje i plotki o nowościach Nikona (D6, jednocyfrowce)
    By Michał Jędrak in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1561
    Ostatni post / autor: 01-01-2020, 18:45
  3. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  4. D9300 - spekulacje i plotki
    By szymon708 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:31
  5. plotki o nowościach Nikona
    By ranbir kapoor in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 07-08-2010, 01:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •