Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 47 z 47
  1. #41

    Domyślnie

    Witam, poszukuję od jakiegoś czasu rybiego oka pod pełną klatkę - kwota jaką chcę przeznaczyć na szkło to około 800 - 1000 zł. Oczywiście szkło w tej cenie raczej tylko używane. Ma ktoś pomysł na coś w miarę dobrego?
    Kolekcjoner aparatów http://www.fotokolekcja.eu

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zeebrugge15 Zobacz posta
    Witam, poszukuję od jakiegoś czasu rybiego oka pod pełną klatkę - kwota jaką chcę przeznaczyć na szkło to około 800 - 1000 zł. Oczywiście szkło w tej cenie raczej tylko używane. Ma ktoś pomysł na coś w miarę dobrego?
    Raczej ciężko... Może Zinitary występują tak tanio czasem... Raczej dozbierać drugie tyle i poszukać Samyanga 12 2.8 fish...

  3. #43

    Domyślnie

    Szczerze? Jakoś nie mam zaufania do Samyanga, już raz na tej firmie się przejechałem, w sumie to nawet dwa razy - teraz sobie przypomniałem. Już bardziej ufam radzieckim sprzętom - mam Kalejnara 2.8/100mm i uważam go za bardzo dobre szkło, a cena śmieszna. Dlatego właśnie rozglądam się za Zenitarem 16mm, ale uważam, że ceny ostatnio z lekka zaszalały - 500 zł za Zenitara jestem w stanie zapłacić, bo więcej to już trochę przesada - choć Zenitary są raczej chwalone, co potwierdza moje zdanie na temat radzieckich wynalazków. Ruski robili dobre szkła, może i kopiowali od innych ale czasem ich kopie były lepsze od oryginałów.
    Kolekcjoner aparatów http://www.fotokolekcja.eu

  4. #44

    Domyślnie

    Samyang 12mm f2.8 - żyleta od pełnej dziur. Z potwierdzeniem AF ==> cóż więcej trzeba?
    "Nikon"

  5. #45

    Domyślnie

    MI jedyne co w samyangu nie pasuje to ogniskowa i to jakim jest typem rybiego oka, najbardziej podchodzi mi to jak krzywi zenitar i nikkor.
    D5100 + 50/1.8G | | F501 + 50/1.8 AIS | | F75 + 35/2 D | 15/2.8 | 85/1.8 D | 58/1.4

  6. #46

    Domyślnie

    A mi właśnie sposób krzywienia Samyangów najbardziej odpowiada. Jest one najbardziej równomierne. Zenitar i Nikkor najmocniej uwypuklają środek i mnie się to nie podoba.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    A mi właśnie sposób krzywienia Samyangów najbardziej odpowiada. Jest one najbardziej równomierne. Zenitar i Nikkor najmocniej uwypuklają środek i mnie się to nie podoba.
    Mam tak samo. Miałem Samyanga na DX, mam teraz na FX i nie wiedzę sensu szukania czegoś innego. Ten na FX jest wyraźnie ostrzejszy i lepszy, no ale to jest oczywiste - w końcu jest nowszy

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •