Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karabud Zobacz posta
    bylo bardzo wiele razy o tym.
    Uściślając: milion razy
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez barto28 Zobacz posta
    Witam
    Wiec tak , kupilem przejsciowke M42 , wszystko fajnie hula , tylko mam maly problem z obiektywem , ostrzy mi tylko max na 1.5 metra
    Mogłeś kupic jakąs grubszą przejściówkę (jak do makro). Powinno być troszkę dalej, ale o nieskończoności zapomnij.

    Jakbyś uzył "szukał" przez zakupem, bys się dowiedział że nie zawsze warto się o to bić. Jakby cie ktos namawiał na przejściówkę z soczewką, wyrzuc jego, starą przejściówkę też możesz i kup za podobne pieniądze starego manuala dowolnej firmy (Vivitar itd) pod bagnet N, będzie 20x lepiej.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  3. #13

    Domyślnie

    Jak ja uwielbiam takie mądrzenie.... Kolega założył konkretny watek z konkretnym pytaniem. Odpowiedzi w rodzaju "poszukaj w szukajce" albo "miliony razy było poruszane" to nic innego jak objaw arogancji.
    Poza tym, opinie że się nie opłaca kupować adaptera z soczewką jeśli sam obiektyw kosztował kilkadziesiąt złotych też są z kosmosu.
    Mnie też odradzano taki zakup i co... okazało się, że efekty są fantastyczne. Nawet jak się ma jedną sensowną stałke i adapter z soczewką, to mamy w reku narzędzie, które często jest w stanie zawstydzić szkło za 1000 i więcej złotych.
    Z ostrzeniem i sokolim wzrokiem to prawda, dlatego najlepiej jest dokupić sobie muszle z powiekszeniem wizjera.
    Cała reszta to kwestia doświadczenia i poznania swojego sprzętu.

    Dodam, że kupiłem własnie carl zeiss-a tessar 50/2.8 + adapter M42/Nikon z soczewką i pierwsze testy bardzo pozytywne nawet na D40. Aż sie boje co będzie jak podepne szkiełko do D200

    peace

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciek_apocaliptic Zobacz posta
    Jak ja uwielbiam takie mądrzenie.... Kolega założył konkretny watek z konkretnym pytaniem. Odpowiedzi w rodzaju "poszukaj w szukajce" albo "miliony razy było poruszane" to nic innego jak objaw arogancji.
    A czy objawem arogancji nie jest zakladanie watkow bez przeczytania co bylo juz poruszone?

    Chetnie zobaczymy efekty jak to wyglada z soczewka. Najlepiej jakies jasne szklo f/1.4-1.8 i pelna dziurka.

  5. #15

    Domyślnie

    Chyba nie warto się kłócić o takie sprawy. Dla jednych z soczewką jest tragicznie, dla drugich bardzo dobrze. Ci pierwsi oglądają cropy, a Ci drudzy zdjęcia:P

    Z pełnej dziury szkieł m42 będzie taka sama lipa jak z pełnej dziury szkieł F.

    Ja się przyznaję bez bicia - posiadam przejściówkę z soczewką i odpowiadają mi zrobione zdjęcia. Na pewno są dużo lepsze niż z kita 18-55 DG, albo z 300mm w Sigmie 70-300.

    I na koniec - w D60 da się wymienić matówkę tak samo jak w D40. A jak to zrobić w D40, to można na YouTube łatwo wynaleźć.

    --
    EDIT:

    W sytuacji "znalazłem zenita z obiektywem" proponuję kupić kilka filmów i na zenicie je wypstrykać. Będzie o niebo lepiej
    Ostatnio edytowane przez KaeF ; 26-01-2010 o 02:58
    Pozdrawiam, Kamil
    Analogowo i manualnie: 12XP i ChCE3 :: S18/3,5 :: CZ35/2,4 :: H58/2,0 :: V70-210/4,5-5-6 :: P135/2,8 :: DC25

  6. #16

    Domyślnie

    Tu nie chodzi o kłótnie. Tylko po zdjęciach zamieszczonych na forum kiedyś spadek jakości był bardzo duży. I tu nie chodzi o ogladanie cropow. Pamietam ze z roznymi obiektywami strata byla rozna i nie byla pomijalna. Pomijalne to moze byc(choc niekoniecznie) zalozenie filtru uv.

  7. #17

    Domyślnie

    Równie stratne jest założenie taniego filtra polaryzacyjnego. Mam taki 77mm na sigmie 50/1.4. Kosztował w promocji 59zł. Jak wycropuję, to widzę, że traci jakość. Ale nie cropuję, bo to wpędza w obłęd.

    Wszystko zależy od tego co użytkownik chce zrobić z aparatem. Jeśli nie stać go na szkła, a robi "wakacyjne pstryki", to m42 i przejściówka z soczewką są dobrym rozwiązaniem. Własny światłomierz w oku można bardzo szybko sobie wypracować na zasadzie "pstrykam, patrzę, poprawiam ekspozycję".
    Pozdrawiam, Kamil
    Analogowo i manualnie: 12XP i ChCE3 :: S18/3,5 :: CZ35/2,4 :: H58/2,0 :: V70-210/4,5-5-6 :: P135/2,8 :: DC25

  8. #18

    Domyślnie

    Nie mogę już edytować powyższego.

    Do dyskusji nt wyższości marchewki nad pasternakiem zapraszam tutaj:
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=130325
    Pozdrawiam, Kamil
    Analogowo i manualnie: 12XP i ChCE3 :: S18/3,5 :: CZ35/2,4 :: H58/2,0 :: V70-210/4,5-5-6 :: P135/2,8 :: DC25

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez karabud Zobacz posta
    A czy objawem arogancji nie jest zakladanie watkow bez przeczytania co bylo juz poruszone?

    Chetnie zobaczymy efekty jak to wyglada z soczewka. Najlepiej jakies jasne szklo f/1.4-1.8 i pelna dziurka.
    Ja wychodzę z założenia, że jak chce komuś pomóc to należy wykazać się cierpliwością, no chyba że nie chcemy pomóc. Ale wtedy po co w ogóle się odzywać?

    Sprawa druga, mówimy o manualnych obiektywach z gwintem M42 które w większości mieszczą się w budżecie 40 - 350 zł. Jak bym miał do wydania wielokrotność tej sumy, to pewnie padłoby na stałkę 1.4 z AF-S, HSM, VR turbo i co tam jeszcze. Nie mieszajmy dwóch różnych spraw.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maciek_apocaliptic Zobacz posta
    Ja wychodzę z założenia, że jak chce komuś pomóc to należy wykazać się cierpliwością. .
    Jasne, tylko czy ten co chce zeby mu pomoc sam sie wykazal cierpliwoscia ? Forum to w tej chwili wielka baza danych i moze to kogos skloni do przeszukiwania jej bezkresnych materialow i wyciagniecia oczywiscie wielu celnych wnioskow

    Cytat Zamieszczone przez maciek_apocaliptic Zobacz posta
    Sprawa druga, mówimy o manualnych obiektywach z gwintem M42 które w większości mieszczą się w budżecie 40 - 350 zł. J
    Dokladnie. I te manualne szkła z gwinetem m42 wyjustowane w roznoraki sposob potrafia byc rownie dobre jak wspolczesne szkla. Oczywiscie tylko niektore z nich sa godne uwagi. I nie chodzi mi o porownywanie cropow linia w linie, tylko jestem ciekaw jak rzeczywiscie radzi sobie przejsciowka z soczewka w jasnych stalkach na pelnych otworach.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •