Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1

    Domyślnie Velbon Sherpa 600R- statyw nie stoi idealnie w pionie

    Witam wszystkich posiadaczy statywu Sherpy 600r. Mam problem z odpowiednim rozstawieniem statywu w pierwszym położeniu kata rozstawu nóg. Mianowicie po rozstawie statywu na pierwszym kącie widocznie statyw nie stoi w idealnym pionie patrząc na kolumnę centralną. Widać , że jest pochylona delikatnie na jedną stronę w zależności od tego przy której nodze statywu staniemy. Tylko stojąc na przeciwko zacisku kolumny centralnej wszystko jest ok. Zaznaczę,że statyw stoi na równej powierzchni i usterka jest minimalna ,jednak pozostaje jakiś niesmak. Wiem ,że będzie w większości wykorzystywany w plenerze, więc i tak chyba trzeba będzie regulować "każdą nogę " z osobna . Proszę o opinie użytkowników sherpy 600r czy zauważyli tą samą "usterkę" na swoim sprzęcie.
    Nikon D90 / 16-85VR 3.5-5.6 /SB700/Manfrotto 190XB

  2. #2

    Domyślnie

    po 1 to chyba nie ten dział,

    nie mam sherpy ale df-50 i ten sam problem - statyw jest po prostu krzywy. Taka już ich uroda - trzeba było kupić mf :/
    D200 MB-D200 D60 | 35 85 | SB-800


  3. #3

    Domyślnie

    Może i nie ten dział to mój pierwszy post i mogłem się pogubić
    Czy jest krzywy?? Wymieniłem na drugi po zakupie i problem jest ten sam Tak jakby to było normalne i nie powinno się na to zwracać uwagi.
    Nikon D90 / 16-85VR 3.5-5.6 /SB700/Manfrotto 190XB

  4. #4

    Domyślnie

    ja się już z tym pogodziłem - każdą fotę prostuje w PS i za każdym razem wrzucam 5zł do skarbonki z napisem XProB
    D200 MB-D200 D60 | 35 85 | SB-800


  5. #5

    Domyślnie

    Panowie proszę o informację na temat 600-tki
    Nikon D90 / 16-85VR 3.5-5.6 /SB700/Manfrotto 190XB

  6. #6

    Domyślnie

    Mam 600-kę i mam to samo, kiedyś miałem SLIK-a 500DX, z powodów finansowych sprzedałem, ale teraz po wzroście kursów strasznie drogi (kiedyś kupiłem za 380, a teraz?), więc kupiłem Velbon-a, a tu taka kiszka, jednak co marka to marka.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,
    ja też używam tego statywu (cena była dla mnie istotna) ale ponieważ zdjęcia robię głównie w plenerach to prawie zawsze stoi na nierównej powierzchni, także nie zauważyłem takiej dolegliwości (sprawdzę z ciekawości w domu na podłodze). Planuję jednak dokupić głowicę z poziomiczką, a na razie w moim D 80 włączyłem na stałe wyświetlanie linii kadrowania (i tak czasem zrobię coś krzywo).

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    Witam,
    ja też używam tego statywu (cena była dla mnie istotna) ale ponieważ zdjęcia robię głównie w plenerach to prawie zawsze stoi na nierównej powierzchni, także nie zauważyłem takiej dolegliwości (sprawdzę z ciekawości w domu na podłodze). Planuję jednak dokupić głowicę z poziomiczką, a na razie w moim D 80 włączyłem na stałe wyświetlanie linii kadrowania (i tak czasem zrobię coś krzywo).
    Zakup poziomnice na sanki body. Znacznie wygodniejsze. A głowicę jakąś dobrą bez patrzenia czy ma poziomnice czy nie.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  9. #9

    Domyślnie

    " Ten typ i ten rocznik tak ma "
    Mam ten statyw i tak samo się zachowuje - niestety.
    Yoora


    a n a l o g o w i o r t o d o k s i . p l

  10. #10

    Domyślnie

    Kurcze, myślałem że to tylko mnie trafił się jakiś trefny egzemplarz, a tu czytam że to norma...

    Pachnie skandalem...

    Z braku alternatyw poziomuje na wirtualny horyzont lub linie pomocnicze w wizjerze, ale niewygodne to trochę...
    FX | D700

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •