Close

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 63
  1. #51

    Domyślnie

    No właśnie dlatego mnie zastanawiał ten skok jakości AF, bo o ile w szkłach na śrubokręt jest zrozumiały (bo mocniej/szybciej kręci) o tyle nie kumam jak się ma poprawić w szkłach AF-S tylko dlatego że dostaje mocniejszy prąd... Stąd pytanie konkretnie o AF. Poszukam jakichś filmików w sieci na ten temat bo zestaw kosztuje niemało a jak ma nie być różnicy to... Hajzer ;D
    ;]

  2. #52

    Domyślnie

    Filmy mogą nie pomóc. Chyba, że ktoś pokusiłby się o nagrania przy naprawdę dużej ilości klatek.
    Przy śrubokręcie kręci elegancko, przy nowszych szkłach ciężko powiedzieć czy jest inaczej.

    Finansowo zależy, mnie się udało w niskiej cenie nabyć mb-d10 z niedziałającym wybierakiem punktów, no a 8 enelopów pasuje zarówno do aparatu, jak i wszystkiego innego, dodatkowo staram się mieć ich na zapas, więc...

  3. #53

    Domyślnie

    na afs jest pewniejszy nie ze szybszy ale np nie myszkuje af tylko cyk i gotowe gdzie na el3e myszkuje
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  4. #54

    Domyślnie

    Jakie EN-EL4a polecacie? Kupiłem tanio D3, ale ma dwa akumulatorki zużyte w stopniu 3 i 4 chyba, szybko się rozładowują, a nowy oryginał za 500zł to ponad 1/4 ceny aparatu, szukać zamienników z Chin, czy używek z niskim stanem zużycia do amatorskiego użytku?
    F90x, F601, D3; N24/2.8D N35/2D, SY35/1.4, SY135/2

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez User1 Zobacz posta
    Jakie EN-EL4a polecacie? Kupiłem tanio D3, ale ma dwa akumulatorki zużyte w stopniu 3 i 4 chyba, szybko się rozładowują, a nowy oryginał za 500zł to ponad 1/4 ceny aparatu, szukać zamienników z Chin, czy używek z niskim stanem zużycia do amatorskiego użytku?
    Mam ten sam problem- zdycha mi zamiennik. Oryginał pomimo zużycia "4" trzyma 2-3krotnie więcej. Oryginał to raczej 1/8 ceny D3. Jeśli stawiasz na taniość (biorąc pod uwagę zakup D3 poniżej 2 tys. zł) to kup sobie używkę oryginał bądź zamiennika.

  6. #56

    Domyślnie

    Dostępność aku to problem w starych puszkach i jeden z powodów odstraszających mnie od serii d3. W modelach, gdzie można zasilać z paluszków nie ma sprawy, natomiast nieprodukowane (?) już aku, nawet te oryginalne, dostępne w sprzedaży, będą już tylko starsze.

  7. #57

    Domyślnie

    Skoro 7letni używany aku z poziomem zużycia "4" wytrzymuje 3.500 zdjęć to myślę, że fabrycznie nowy pociągnie 3-4 lata...

  8. #58

    Domyślnie

    Ja mam dwie EN-EL 4a, jedna ma zużycie 1, druga 4, obie spokojnie ciągną przez 3500+ zdjęć, choć czasy młodości mają dawno za sobą. Polecam poszukać używanych oryginalnych. Czasem za 150-200 zł można znaleźć.

  9. #59

    Domyślnie

    Dzięki, moje robią na oko 300-400 zdjęć, chociaż na początku trochę bawiłem się konfiguracją i ustawieniami, ale myślę, że do 1000 nie ma najmniejszych szans dotrzeć. Przetestuje jeszcze, może leżały długo i kilka ładowań im pomoże, nie potrzebuje robić kilka tysięcy zdjęć na jednym, ale ten 1000+ to by wypadało dla zasady.
    F90x, F601, D3; N24/2.8D N35/2D, SY35/1.4, SY135/2

  10. #60

    Domyślnie

    Jak już pisałem wcześniej- umieram mi jedna EN-EL4a. W związku z tym postanowiłem zakupić nową, oryginalną. Żeby przypadkiem nie "wtopić" 500 zł w podróbkę to mam pytanie- czy ta druga może być podróbką? Czy może w perspektywie czasu zmieniał się wygląd naklejek?


Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •