Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Thumbs down Wada fabryczna D5000 - UOKiK

    Witam Szanownych Kolegów,
    Jako, że podejście firmy Nikon w sprawie j.w. wkurzało mnie strasznie to złożyłem sprawę do UOKiK. Dam znać jak sprawa się potoczy. Generalnie lecą sobie strasznie nie wycofując wadliwej serii i mając polskiego klienta za nic...robiw

  2. #2

    Domyślnie

    Jak bys tak te wszystkie zawiadomienia do kupy zebral i na makuature dal, to by ci na nowego d5k starczylo i niezla szklarnie
    D90 + słoik po Kieleckim

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robiw Zobacz posta
    Witam Szanownych Kolegów,
    Jako, że podejście firmy Nikon w sprawie j.w. wkurzało mnie strasznie to złożyłem sprawę do UOKiK. Dam znać jak sprawa się potoczy. Generalnie lecą sobie strasznie nie wycofując wadliwej serii i mając polskiego klienta za nic...robiw

    godne pochwały

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzej Zobacz posta
    Jak bys tak te wszystkie zawiadomienia do kupy zebral i na makuature dal, to by ci na nowego d5k starczylo i niezla szklarnie
    Bardzo śmieszne tyle, że w moim imieniu poszło już pismo od Rzecznika Praw Konsumenta do Dyrektora UOKiK w Wawie... Pewnie, najlepiej to nie robić nic i dać się dym... robiw

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robiw Zobacz posta
    Bardzo śmieszne tyle, że w moim imieniu poszło już pismo od Rzecznika Praw Konsumenta do Dyrektora UOKiK w Wawie... Pewnie, najlepiej to nie robić nic i dać się dym... robiw
    nie przejmuj sie, rob swoje, trzymam kciuki

  6. #6

    Domyślnie

    Brawo dla robiw za podjęcie działa...
    Koniecznie napisz jak się sprawa potoczyła, również trzymam kciuki

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robiw Zobacz posta
    Witam Szanownych Kolegów,
    Jako, że podejście firmy Nikon w sprawie j.w. wkurzało mnie strasznie to złożyłem sprawę do UOKiK. Dam znać jak sprawa się potoczy. Generalnie lecą sobie strasznie nie wycofując wadliwej serii i mając polskiego klienta za nic...robiw
    Szanowny kolego Robiw. Nie wiem czy jesteś tutaj nowy, ale zagłębij się w forum trochę zanim za coś się zabierzesz. Ja sam już w sierpniu wysłałem pismo do UOKiK i rozpętałem nad całą sprawą burzę. Poczytaj w temacie http://www.forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=106827. Jest tam opis sprawy z lipca, potem wysłanie przeze mnie do UOKiK-u pisma. Nie chciałbym się zagłębiać w szczegóły, ale w postach na str. 26 jest wyjaśniona wyraźnie sytuacja związana z wycofaniem aparatów(informacje otrzymałem od ludzi związanych z Nikonem). Zapewniam Cię, iż w sklepach nie ma już wadliwych aparatów- zostały wycofane najpóźniej z początkiem września. Dodatkowo Nikon zwraca koszty wysyłki aparatu do serwisu na akcję serwisową. Co do UOKiK sprawa została przeprowadzona, jednakże UOKiK nie wszczął postępowania. W uzasadnieniu otrzymałem obszerne wyjaśnienia, jednakże najważniejsze jest to iż UOKiK nie zajmie się sprawą, gdyż od tego jest gwarancja i każdy może wadliwy produkt na rynek wypuścić. Okazał się też on niegroźny w użytkowaniu dla konsumenta, a co za tym idzie brak postępowania. Pismo do UOKiK nie ma sensu. Sprawa została wyjaśniona, UOKiK ją przebadał, Nikon Polska wyjaśnił i po czasie, ale jednak wyszedł z niej z twarzą. Co tu więcej robić? Sprawa zakończona...

    Cytat Zamieszczone przez robiw Zobacz posta
    Bardzo śmieszne tyle, że w moim imieniu poszło już pismo od Rzecznika Praw Konsumenta do Dyrektora UOKiK w Wawie... Pewnie, najlepiej to nie robić nic i dać się dym... robiw
    Ja też pisałem i interweniowałem w UOKiK, RzPK, Federacji Konsumentów i im podobnych... I to pół roku temu, na świeżo... RzPK i FK odesłały do UOKiK a ten jak wyżej zbadał i zamknął sprawę. To że zachowanie firmy było niemoralne, czy niezgodne z etyką handlową, to nie powód do postępowania... Wg. UOKiK, jak i prawników Nikon Polska jest czysty(mimo niejasnej do dzisiaj sytuacji z poślizgiem uruchamianej akcji serwisowej, ale to już inna sprawa-też zbadana). Nikon też się w końcu zreflektował i zwraca koszty wysyłki. Z prawnego punktu widzenia nic nie wskórasz...
    Ostatnio edytowane przez mpwt ; 30-12-2009 o 23:47
    Nikon D5000 + Nikkor AF-S 18 mm -55 mm VR + Nikkor AF-S 55 mm -200 mm VR + Nikkor AF-S 35 mm + Nikon SB-700

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •