Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33
  1. #1

    Domyślnie przesiadka w dół z 900 na 600?

    Hej! Tak jak w tytule. Jestem szczęśliwym posiadaczem SB 900, ale zastanawiam się nad sprzedaniem jej i przeznaczeniem kasy na SB 600 i np. 2 szt. SB 24, ponieważ coraz częściej nie wystarcza mi jedna lampa i blenda, a środki finansowe po zakupie 900 i 85/1.8 zostały wyczerpane na przynajmniej pół roku... Ciekaw jestem co byście mi radzili, czy do okazjonalnego "strzelania" z TTL w domu 600 da radę i jakie są PRAKTYCZNE! różnice w 600 i 900? Czy różnica w mocy błysku jest bardzo duża. Jeszcze jedno, czy zestaw SB 600 i 2 X SB 24 + radiowy chińczyk dadzą radę do zabawy a'la strobist? Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    mnie tam akurat się CLS podoba --- za bardzo obiektywnie bym Ci podpowiadał : byś nie zamieniał w dół tej lampy

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli CLS to 900 + 2 X 600? Ale słyszałem, że np. w plenerze CLS już nie jest tak klawy...

  4. #4

    Domyślnie

    Z CLSem w plenerze nie jest źle. Ja miałem tylko problem przy naprawdę 'ostrym' słońcu. Nie zawsze wypalała.
    Ale na przykład przy zachodzie słońca jest 100% strzałów udanych (wypalonych), więc zależy od warunków.

  5. #5

    Domyślnie

    Wszystko OK jeżeli chodzi o sposób wyzwalania, nie jestem "ortodoksyjnie" za radiowymi "chińczykami", ale chodzi mi głównie o dokupienie starszych lamp nikona a one nie współpracują z CLS, chyba, że się mylę...

  6. #6

    Domyślnie

    Oczywiście się nie mylisz.
    Takie np. SB24 nie śmiga w CLS'ie a całkiem zacny to sprzęt.
    Pod tym względem masz całkowitą rację.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez teatralniak Zobacz posta
    Wszystko OK jeżeli chodzi o sposób wyzwalania, nie jestem "ortodoksyjnie" za radiowymi "chińczykami", ale chodzi mi głównie o dokupienie starszych lamp nikona a one nie współpracują z CLS, chyba, że się mylę...
    no niestety - nie mylisz się ! Ale też takie używki to niezła loteria moim zdaniem - czort wie ile razy już błyskała taka 10 letnia lampa - co nie ?

    Może dokup sobie jakąś Nissankę lub Metza skoro nie starcza kasy na drugą ze stajni Nikona. Może raty w euro (30x0%) Cię poratują ???

  8. #8

    Domyślnie

    Raty to dobra rzecz, ale wątpię, czy uratowałyby mnie od mojej (i tak wyrozumiałej do granic możliwości) piękniejszej połowy

  9. #9

    Domyślnie

    Czyli warto poczekać i uzbierać na nowe i nie pozbywać sie 900? Jeżeli tak to jakie polecacie Nissin, Sunpack, Metz (chyba najdroższa), czy jednak systemowe 600?

  10. #10

    Domyślnie

    Ja mam na pzykład Metza 48AF-1. Tańsza od 600-tki a śmiga bardzo dobrze (tak na sankach korpusu jak i w CLSie), ponoć także mocniejsza od 600-tki.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •