Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: CaptureOne 4!

  1. #1

    Domyślnie CaptureOne 4!

    Spokojnie... Jeszcze go nie ma, i troszke jeszcze poczekamy... Wg zapowiedzi -- do polowy przyszlego roku. Ale jest na co czekac:
    -- nowy algorytm obrobki
    -- 300% szybszy, zarowno w generowaniu zajawek, koncowych plikow jak i efektow dzialania narzedzi (jak tego demona predkosci jeszcze mozna bylo przyspieszyc??)
    -- przeprojektowany interfejs, poprawiona intuicyjnosc narzedzi, undo/redo dla wszystkich opcji,
    -- wsparcie dla DNG.

    Mam nadzieje, ze w tym czasie bedzie miala miejsce rowniez premiera wersji dla procesorow 64-bit. Nawet nie chce myslec jak to bedzie zapieprzalo...


    Zrodelko: tutaj i tutaj.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli toto faktycznie przyspieszy, to będzie chyba pierwszy w historii przypadek tego typu. Zwykle producenci oprogramowania dokładają wszelkich starań, by nowsze wersje pracowały wolniej...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Jeżeli toto faktycznie przyspieszy, to będzie chyba pierwszy w historii przypadek tego typu. Zwykle producenci oprogramowania dokładają wszelkich starań, by nowsze wersje pracowały wolniej...
    Taaa... tylko wtedy raczej nie wspominaja nic o przyspieszeniu dzialania. A tu prosze! Nooo -- niech by chociaz o 100% przyspieszyl, to i tak bedzie "rakietowa rakieta". A w wersji 64-bit pourywa glowy...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Żeby tylko za bardzo nie "poprawili". Po zniknięciu Rawshootera nie mają konkurencji jeśli chodzi o szybkość i komfort pracy.
    Pozdrawiam
    D40

  5. #5

    Domyślnie

    Ano właśnie pX, jak ostatnio Nikon szumnie oświadczył, że znacznie przyspieszył NC, to po tego typu zapowiedziach można zacząć się bać...

  6. #6

    Domyślnie

    Witam.
    Wczoraj byłem na prezentacji nowej przystawki cyfrowej PhaseOne P 45+. Nie ma co pisać na tym forum o jej możliwościach, więc skupię się na Capture One.
    Przedstawiciel PhaseOne'a na nasz region miał ze sobą wersję beta C1 ver 4. Można bylo podotykać, więc nie omieszkałem Oto krótkie review:
    - faktyczne przyspieszenie działania aplikacji: odświerzanie podglądu ostrości w czasie rzeczywistym, ładowanie nowej sesji z generowaniem prewek - prawie czas rzeczywisty
    - stosowanie zmian na zdjęciach również w czasie rzeczywistym.

    Testowane na laptopie z Intelem Centrino, na plikach z P45 czyli 39 Milionów, czyli 120 mega w tiffie.

    Jeśli chodzi o konwersję, to dla przykładu podano, że w obecnym programie, konwersja takiego pliku zajmuje ok 30 sek. W wersji 4 ma zejść do 12!!. Mowa o komputerze Mac Pro Core Duo 2.66 z 2 GB ramu.
    Jeśli tak się ma sprawa przedstawiać, to konwersja nefów będzie ograniczona możliwościami prędkościowymi dysku

    Kontynuując, ma się pojawić możliwość oglądania/porównywania kilku (więcej niż 4, jak to ma miejsce w tej chwili) zdjęć. Coś na wzór Aperture, aczkolwiek nie sądze, żeby aż tak zaawansowanie.
    Wersja Mac i PC mają w KOŃCU! wyglądać tak samo, przy czym nowy interfejs będzie bardziej zbliżony do obecnego macowego i całe szczęście.

    Oczywiście zapowiadają również polepszenie wszelkiej maści profili ICC w tym oczywiście Nikona.

    Zapytałem tego gościa również o kwestię pracy Nikonów z C1 na kablu. Właściwie powiedział to, co już od dawna można przeczytać na forum PhaseOne. Nikon nie chce udostępnić swojego protokołu przesyłania zdjęć w ww trybie... Wynika to z faktu, że Nikon nadal chce zarabiać pieniądze na Capture NX i innych swoich nienajlepszych tworach, które w 99 % zostaly by zastąpione przez C1.

    To tyle.
    Jeśli coś mi się przypomni, to dopiszę.

    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za recenzję!!!

    Naszła mnie taka refleksja:
    Jak to jest, że Phase One potrafi znacząco przyspieszyć swój konwerter, który i tak jest najszybszy na rynku, a Nikon nie potrafi ani trochę przyspieszyć swojego konwertera, mimo iż jest QRV NAJWOLNIEJSZY?
    Już nawet tu nie wspomnę o tym, że potrafił za to skopać w NX-ie layout tak, że kompletnie nie nadaje się on do pracy. Jest to tym bardziej przykre, że efekty konwersji z NC bardziej mnie przekonują niż te z C1 Pro. Jakie by owe efekty cudne nie były, jeśli chodzi o NX-a to niech lepiej nie liczą na moją kasę.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klabton Zobacz posta
    Jeśli tak się ma sprawa przedstawiać, to konwersja nefów będzie ograniczona możliwościami prędkościowymi dysku
    Ehhh... Wiedzialem, ze w koncu do tego dojdzie... Chyba sobie "Develops" przerzuce na Raptora albo RAIDa jakiegos zmajstruje tudziez SCSI


    Cytat Zamieszczone przez klabton Zobacz posta
    Jeśli coś mi się przypomni, to dopiszę.
    O wersji 64-bit nic nie wspominali?
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  9. #9

    Domyślnie

    W tym momencie "deal" z kartami Extreme III robi się jeszcze bardziej interesujący... Wersja 4 LE ma pojawić się na początku roku choć oczywiście pozostaje pytanie jaki będzie koszt upgrade'u 3.x LE -> 4 LE.
    Pozdrawiam
    D40

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat ze strony PhaseOne:

    "Your Capture One license key comes with at least one FREE major update. This means that you will get the next major update including new features and functions FREE of charge (the update is then subtracted from your licence key)."

    Czy dobrze rozumiem, że kupując teraz Sandisk Extreme III z kuponem na LE otrzymuję równocześnie prawo nieodpłatnego upgrade'u do wersji 4 LE kiedy się pojawi??
    Pozdrawiam
    D40

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •