Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie Jakie lampy i jakie obiektywy do zrobienia ponizszych zdjęc???

    Jestem absolutnym amatorem zgłębiąjących tematykę fotografii portretowej gł.dziecięcej.Czytając od jakiegoś czasu forum i zapoznając się z wielością zagadnień i tematów,dochodzę do wniosku że przygnębiająco długa droga przede mną do zrobienia ŚWIADOMEJ i zarazem udanej fotografii.
    W związku z powyższych chciałam zapytać się co będzie mi potrzebne aby wykonać prace(zamieszczam poniżej) podobnej klasy;chodzi mi przede wszystkim rodzaje lamp,obiektywy,dodatki,może zaawansowana obsługa photoshopa??
    Dodam że aktualnie dysponuję aparatem D80,obiektywami:AF-S 50mm 1.4 oraz AF 85mm 1.8 i lampą SB-900,jednak widzę że to stanowczo za mało żeby osiągnąć choć połowiczny efekt.....
    Mam także warunki na stworzenie domowego studia,o którym myślę przyszłościowo,jednak póki co chciałam skupić uwagę na właściwym zgromadzeniu przydatnych akcesori.

    Będę naprawdę niezmiernie wdzięczna za jakiekolwiek uwagi,pomoc,sugestie czy rady,gdyż niestety nie mam koło siebie żadnego patrona duchowego,więc pewnie większość rzeczy,których się dowiem będą pochodziły właśnie od doświadczonych forumowiczów.

    Serdecznie pozdrawiam i czekam na jakieś info




  2. #2

    Domyślnie

    Ja też jestem początkującym, ale zdaje mi się,że dysponując tym co wymieniłeś jesteś w stanie robić dobre portrety. Oba obiektywy mają ładne światło, a przy 2.8 powinieneś mieć już i ostro i bokeh. Ja mam lampę sb-600 i jeszcze nie ogarnąłem posługiwania się w pełni świadomie tym narzędziem, ale kilka zdjęć (raczej przypadkiem) wyszło całkiem ciekawie. Musisz czytać i eksperymentować robiąc wiele zdjęć. Sprzęt nie zrobi za ciebie dobrej fotografii, a może jedynie pomóc. Pozdrawiam i życzę sukcesów.
    DX|FX|kilka szkiełek|SB600 i Yungnuo
    http://blog.foto-radom.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kattka Zobacz posta
    Jestem absolutnym amatorem zgłębiąjących tematykę fotografii portretowej gł.dziecięcej.Czytając od jakiegoś czasu forum i zapoznając się z wielością zagadnień i tematów,dochodzę do wniosku że przygnębiająco długa droga przede mną do zrobienia ŚWIADOMEJ i zarazem udanej fotografii.
    W związku z powyższych chciałam zapytać się co będzie mi potrzebne aby wykonać prace(zamieszczam poniżej) podobnej klasy;chodzi mi przede wszystkim rodzaje lamp,obiektywy,dodatki,może zaawansowana obsługa photoshopa??
    Dodam że aktualnie dysponuję aparatem D80,obiektywami:AF-S 50mm 1.4 oraz AF 85mm 1.8 i lampą SB-900,jednak widzę że to stanowczo za mało żeby osiągnąć choć połowiczny efekt.....
    IMHO masz idealny sprzęt aby robić właśnie takie fotki. Problem nie leży w braku zabawek.
    Na forum jest masę tematów o oświetleniu, strobingu - myślę, że od tego powinieneś zacząć.

  4. #4

    Domyślnie Bardzo dziękuje i proszę o jeszcze

    Naprawdę wielkie dzięki za szybką reakcję i podpowiedzi.
    Kupując ten sprzęt miałam na względzie właśnie taką fotografię,tak więc zgadza się że baza jest odpowiednia tylko kuleją umiejętności i wiedza na temat tego czym dysponuję....

    Problem mam największy ze światłem tzn nie potrafię uzyskać takiej jasności twarzy,idealnie gładkiej,rozświetlonej z przejmującym,promienistym,przeszywającym spojrzeniem i to mi generalnie spędza sen z powiek.Mam wrażenie że lampa której używam jest niewystarczająca,ze autorka zaprezentowanych przeze mnie zdjęć musiała korzystać z dodatkowego oświetlenia studyjnego,dzięki czemu wszystko jest tak niesamowicie jasne i ostro zaznaczone.Zastanawiam się także na ile takie zdjęcia są dobrze zrobione, a na ile jest w nich photoshop???

    Oto kilka moich pierwszych prac na podanych powyżej sprzętach,zrobionych przy okazji chrzcin w rodzinie podczas tegorocznych świąt.Jeśli macie jakieś sugestie to będę zobowiazana bo normalnie tak się przejęłam tą fotografią,a raczej swoja niewiedzą, że po nocach spać nie mogę, a najgorsze jest to,że nie mam jak się wygadać na temat fotek bo nikt z mojego otoczenia nie podziela mojej pasji,tak więc licze na Was. Ja tymczasem korzystając z rad zaczynam nurkowanie po forumowych watkach w poszukiwaniu odpowiedzi na setki dręczących pytań





  5. #5

    Domyślnie

    jakby co to tutaj znalazlem ciekawe tutoriale, jak dla mnie sa super i w przystepny sposob koles tlumaczy wszystko

    http://www.prophotolife.com/video-library/

  6. #6

    Domyślnie

    Stary, masz super sprzęt, tylko pozazdrościć, teraz pozostało pstrykać.
    Ja np. mam tylko 50/1,8 i SB600, przy f/2.8 wyszło coś takiego:

    Światło zastane z lewej (okno), SB600 przez parasolkę z prawej i chyba źle nie jest.
    ArtBlog - moje początki
    D90 / T17-50 / N35 / SB600 / parasolki, statywy i inne graty /

  7. #7

    Domyślnie

    Oprócz samej techniki robienia zdjęć dzieciaków musisz też poświęcić czas na naukę retuszu fotografii. Nie lekceważ tego etapu bo postprocesing daje ogromne możliwości i może niekiedy uratować Ci skórę. Poniżej masz przykład jak, całkiem łatwo i szybko, można poprawić fotkę:

    Ostatnio edytowane przez swider ; 28-12-2009 o 00:52
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  8. #8

    Domyślnie

    ze swojej strony mohge ci powiedziec tylko ze w oczach mozesz odczytac co zostalo uzyte do zrobienia zdjecia- zrodlo swiatlo sie piekie odbija.
    na poczatek statyw parasolka srebna 80-100cm z chin i jedziesz z koksem ladnie zmiekczy ci swiatelko. pozatym na forum w dziale lampy sa 4 watki dotyczace strobbingu warto poczytac chodz zajmie to jakas chwile.
    zwracaj owage zeby na tyle mocno blyskac zeby nie bylo "panda eyes".
    FX

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez novell Zobacz posta
    parasolka srebna 80-100cm z chin i jedziesz z koksem ladnie zmiekczy ci swiatelko.
    Polemizowałbym

  10. #10

    Domyślnie

    A juz miałam zakupic srebrna parasolke....Tak wiec jakie sa argumenty na nie,bo oczywiscie teraz nie wiem co robic.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •