Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: PaintShop PRO

  1. #1

    Domyślnie PaintShop PRO

    ktoś używa?
    warto kupić, czy zbierać duuużo dłużej kase na PS?

    proszę o opinie użytkowników, jak sie na tym narzędizu pracuje?



    pozdrawiam, MC
    zdjęcie życia jeszcze przede mną

  2. #2

    Domyślnie

    Dobrze się pracuje, jak mam zrobić coś na szybko to lepiej mi w tym niż w Adobe PS/ Corel PP. Dla amatorów (nie znam twojego poziomu zaawansowania więc nie bij za mocno) jest to bardzo dobre rozwiązanie - tanie, przyjemne i wyjątkowo funkcjonalne. Dużo modułów automatycznej korekcji zdjęć (aczkolwiek z możliwością samodzielnego ustawiania przez użytkownika).

    Pozdrawiam
    Erie

    PS Wersja szkolna dla uczniów i studentów kosztuje ok. 250 PLN więc stosunkowo mało (jak sie nie załapujesz sam na ten wiek to może dzieci albo coś). Pełna komercyjna wersja kosztuje ~450 PLN.

    PPS Człowiek rodzi się mądry, a potem idzie do szkoły.
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  3. #3

    Domyślnie

    hm, moje zaawansowanie... określę się jako początkujący, ale z jakimś konkretnym juz doświadczeniem jeśli chodzi o obróbkę zdjęć.
    Szukam narzędzia takiego, które nie będzie dla mnie ograniczeniem gdy już będę miał konkretne umiejętności, a takie zamierzam mieć i je wykorzystywać, także zarobkowo, jak się powiedzie.

    do tej pory zdążyłem się już przyzwyczaić do pracy z Photoshopem w jakimś tam zakresie (warstwy, kanały, filtry. z maskami gorzej)

    jestem ciekawy czy w paint shop pro tez pracuje sie w taki sposob, czy może troszkę inny?


    Erie, czy jest różnica w funkcjach pomiędzy wersją szkolną a normalną? jakaś istotna? (zakładam, że jest)

    pozdrawiam, MC
    zdjęcie życia jeszcze przede mną

  4. #4

    Domyślnie

    Pracuje się z tym podobnie jak z Photoshopem, tylko że ma mniejsze możliwości. A co do różnic między normalną i szkolną to pewnie tylko zapis o braku możliwości komercyjnego wykorzystywania tej szkolnej i ograniczenia, kto ją może kupić (nie znalazłem żadnej innej informacji o różnicach)

    pozdrawiam
    Wojtek
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.

    pomyślę. przetestuję triala i Paint shopa i PSE. zobaczę co to za zwierzaki i wtedy przyjdzie sie na cos zdecydować.

    A może ktos wie jak Photoshop elements 5 ma sie d Paint Shop pro?

    Pozdrawiam, MC
    zdjęcie życia jeszcze przede mną

  6. #6

    Domyślnie

    Ja swoje początki z dFoto zaczynałem od PaintShop Pro. Śledzę rozwój tego programu od wersji 3.xx. Program jest bardzo dobry dość prosty. Polecam.

    Fakt faktem PS jest o wiele bardziej rozbudowany i bardziej funkcjonalny.

    Przesiadka z Z PSP na PS nie stanowiała mi większego problemu praktycznie mam wszystkie funkcje co miałem w PSP dostępne w PSie.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  7. #7

    Domyślnie

    a Paint ma hurtową obróbkę zdjęć? akcje itp?
    zdjęcie życia jeszcze przede mną

  8. #8

    Domyślnie

    Ma akcje, wsadowe przetwarzanie też chyba ma nigdy nei korzystałem z tego przetwarzania w PSP. Aktualnie nie mam zainstalkowanego PSP
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  9. #9

    Domyślnie

    czyli są zadowoleni użytkownicy

    właśnie ściągnąłem sobie PSPro w wersji trialowej

    Pozdrawiam MC
    zdjęcie życia jeszcze przede mną

  10. #10

    Domyślnie

    Hej, używam PSP od wersji 7.

    Co do ceny PSP to kiedyś w CHIPie i ENTERze (i ARTs chyba tez) była full wesja 4.15 z możliwością upgrade do nowej wersji za ok 250.

    PSP obsługuje również grafiki wektorowe, co czasami się przydaje

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •