Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilus Zobacz posta
    na negatywie też tak jest. oszczędności na przeciążeniach to daje.
    Nie tylko, gdyby otwierala sie symetrycznie z 2 stron, srodek bylby bardziej naswietlony niz gora i dol.
    D90 + słoik po Kieleckim

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ska Zobacz posta
    Patrząc na ten filmik zauważyłem, że matryca nie jest zupełnie otwierana w całości tylko naświetlana jest przez szczeline która przechodzi z góry do dołu
    Znasz lepszy i łatwiejszy w implementacji pomysł co by naświetlić równomiernie całą klatkę?
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Znasz lepszy i łatwiejszy w implementacji pomysł co by naświetlić równomiernie całą klatkę?
    Oczywiście, że są lepsze sposoby.

    Na samym początku fotografii był to kapturek na obiektywie. Rzecz niezawodna, tylko wraz z podniesieniem czułości materiału światłoczułego trudno było realizować krótkie czasy.
    Później migawka centralna w obiektywie stosowana także w obiektywach do lustrzanek.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pieczarek Zobacz posta
    Później migawka centralna w obiektywie stosowana także w obiektywach do lustrzanek.
    A zgadnij dlaczego się nie przyjęła? Bo to dość skomplikowana i droga konstrukcja. Że są inne migawki to ja wiem.
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  5. #25

    Domyślnie

    Ja nie muszę zgadywać - ja wiem.
    Migawka centralna wcale nie jest bardziej skomplikowana niż szczelinowa. Nie jest też droga, a raczej jest o tyle droższa, że musi być w każdym obiektywie. Nie udaje się z nią osiągnąć tak krótkich czasów migawki, jak przy szczelinowej.
    Ma też swoje niewątpliwe zalety, którymi bije na głowę migawkę szczelinową.

    Ale różnica zaawansowania tych typów migawek wynika z tego, że w pewnym momencie prace nad migawką centralną stanęły w miejscu. Kompletnym amatorom w głupawkach wystarczyła byle jaka migawkoprzysłona. Sprawdzała się świetnie nawet w tak udanych aparatach jak np. Olympusy mju. W lustrzankach małoobrazkowych stosowano migawki szczelinowe właśnie po to, aby nie umieszczać centralnej w obiektywach. A początkowo parametry migawek szczelinowych (głównie minimalne czasy) wcale nie były lepsze niż centralnych. Jednak masowość tej produkcji i konkurencja spowodowały podniesienie ich parametrów i obniżkę ceny.
    Doskonałe centralne migawki pozostały w Hasselbladach i im podobnych. Czyli, co by tu nie mówić, w aparatach bardzo drogich.

    Zawsze uważałem, że najsympatyczniejszym i najbardziej niezawodnym sposobem ustalania czasu naświetlanie jest dekielek obiektywu. Gdyby nie te kłopoty z krótkimi czasami, byłby bezkonkurencyjny.
    Ostatnio edytowane przez pieczarek ; 30-12-2009 o 13:59

  6. #26

    Domyślnie

    Jak juz jestesmy przy migawkach, to wie ktos z czego jest zrobiona migawka w D90? Tzn chodzi mi o material(tytan?).
    D90 + słoik po Kieleckim

  7. #27

    Domyślnie

    A ja mam w starym analogu Canona migawkę szmacianą I o dziwo po 30 latach działa bez zarzutu.

    A co teraźniejszości to w moim D60 migawka chyba długo nie pociągnie bo używany jest głównie na rajdach gdzie zdjęcia idą tylko seriami
    D60 + D90, 18-105 mm, 55-200 mm, 50mm 1.8, Nissin Di622 MARK II
    Moje galerie z rajdów
    www.ploszaj.net.pl

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomlodz Zobacz posta
    A ja mam w starym analogu Canona migawkę szmacianą I o dziwo po 30 latach działa bez zarzutu.
    Tu nie ma nic dziwnego. Robiłeś wielokrotnie mniej zdjęć, nie trzaskałeś seriami.
    Mam w domu sprawny, przedwojenny mieszkowy aparat z migawką centralną. Też działa bez zarzutu i nie ma tu żadnego zdziwienia, po prostu tak ma być.

    Kurcze, ja to jestem mentalny dziadek z analogowymi zaszłościami. Mam D90 półtora roku. I na liczniku 3500 zdjęć. Z tego prawie 2000 zrobione na prośbę kolegi, który chciał mieć dokładnie obfotografowane rekonstrukcje kilku bitew wojny siedmioletniej, w których sam brał udział. Gdyby nie to, miałbym jakieś 1500 zdjęć na liczniku.

  9. #29

    Domyślnie

    Mój D60 ma troche ponad pół roku i ma prawie 5000 klapnięć.
    D60 + D90, 18-105 mm, 55-200 mm, 50mm 1.8, Nissin Di622 MARK II
    Moje galerie z rajdów
    www.ploszaj.net.pl

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pieczarek Zobacz posta
    Kurcze, ja to jestem mentalny dziadek z analogowymi zaszłościami. Mam D90 półtora roku. I na liczniku 3500 zdjęć. Z tego prawie 2000 zrobione na prośbę kolegi, który chciał mieć dokładnie obfotografowane rekonstrukcje kilku bitew wojny siedmioletniej, w których sam brał udział. Gdyby nie to, miałbym jakieś 1500 zdjęć na liczniku.
    nie jestes sam przez rok wystukałem niecałych 3000 na D80, a wynik jest wyraźnie zawyżony przez wyjazd do połnocnej Francji i Ardeny - 700 fotek w tydzień
    D80, S17-70 f2,8-4,5; N 75-300; Panagor PMC 135 f2,8; Vivitar 300 f5,6 (Tokina)

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •