Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Gwarancja bez pieczątki

    Niecały rok temu kupiłem D300. Z jakiegoś powodu mam nie podpisaną i nie podstemplowaną gwarancję. Miałem zamiar odesłać jeszcze przred końcem gwarancji puszkę do serwisu do kalibracji z obiektywem. Czy bez pieczątek zprzyjmą mi sprzęt i skalibrują w ramach gwarancji? Dodam, że mam pargon zakupu i sprzęt kupowałem w UK.

  2. #2

    Domyślnie

    Wątpie aby tobie uznali gwarancję bez pieczątek.
    D700,Samsung NX1/NX300,30/2,20/2,8,16/2,4,Samyang12/2,N.35-70/2.8D,N.70-200/4G VRIII,Samyang 85/1,4,SB800

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar maćko160
    Dołączył
    04 2009
    Miasto
    Bielsko - Biała
    Posty
    61

    Domyślnie

    wypisz se numer seryjny aparatu sam i co tam potrzebne, a pieczątki mieć nie musisz, ważne żebyś miał dowód zakupu(czyt. paragon) i tyle wystarczy, jak kupowałem w tym roku w rtv euro agd to nic nie podbijali tylko wypisali numery i tyle powiedzieli że nie trzeba podbijac więc nie podbijam
    nikon

  4. #4

    Domyślnie

    Ja miałem na myśli serwis na Postępu.
    D700,Samsung NX1/NX300,30/2,20/2,8,16/2,4,Samyang12/2,N.35-70/2.8D,N.70-200/4G VRIII,Samyang 85/1,4,SB800

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar maćko160
    Dołączył
    04 2009
    Miasto
    Bielsko - Biała
    Posty
    61

    Domyślnie

    no ja też nie musisz mieć podbitej gwarancji tylko dowód zakupu(np.wysyłasz im kopie pragonu)
    nikon

  6. #6
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Zadzwoń do serwisu i ustal to indywidualnie. W moim przypadku w Fuji S5 (wysypało sie oprogramowanie), po konsultacji telefonicznej z kierownikiem serwisu wystarczyła gwarancja ( bez pieczątki ), oraz paragon (dowód zakupu); aparat zakupiony w Niemczech, naprawili błyskawicznie w Warszawie
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

  7. #7
    Zbanowany
    Dołączył
    11 2009
    Miasto
    to tu, to tam ale z Dolnego Śląska :]
    Posty
    103

    Domyślnie

    Na paragonie jest data zakupu i od niej liczony jest okres gwarancyjny.

  8. #8

    Domyślnie

    paragon stanowi podstawę reklamacji, lecz sprzedawcy nadal indywidualnie do tego podchodzą.

  9. #9

    Domyślnie

    Najgorsze jest to, że druk z paragonów szybko schodzi. Kiedyś kupiłem wkrętarkę akumulatorową, a paragon nosiłem w portfelu.
    Po 3 miesiącach padł akumulator i chciałem złożyć reklamację, ale jak to bywa w marketach po zakupie: "niech pan sprawdzi w domu czy działa, jeżeli będzie wszystko ok, to panu przy najbliższej okazji podbijemy gwarancję".
    Niestety od noszenia portfela w kieszeni, druk zszedł i została sam papier fiskalny.
    Musiałem kupić drugą wkrętarkę.
    D700 | 24 | 35 | 50 | 85 | SB900

  10. #10
    Zbanowany
    Dołączył
    11 2009
    Miasto
    to tu, to tam ale z Dolnego Śląska :]
    Posty
    103

    Domyślnie

    Dlatego nie nosi się ich w porfelu. Jeśli już to składam go na pół i wkładam w przegrodę gdzie nie będzie miał możliwości wycierania. Otrzymywałam co prawda wyblaknięte rachunki ale zawsze wytrzymywały okres gwarancyjny. Pamietajmy, iż zawsze można poprosić sprzedawcę o wystawienie faktury imiennej.
    Co do karty gwarancyjnej to nie do wszystkiego jest ona przecież dawana. Po drugie w momencie zakupu automatycznie oświadczasz, że się z nią zapoznałeś i zgadzasz się na jej przestrzeganie, gdyż nie po to kupujesz aparat ażeby wbijać nim gwoździe.
    Jeśli chodzi o te żółte karty gwarancyjne, to o ile się nie mylę, ważne są one tylko na terenie PL. Naprawiając poza granicami naszej ojczyzny wystarczy dowód zakupu, więc dlaczego ma on i u nas nie wystarczyć?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •