Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PLANATAGINIS Zobacz posta
    Dlatego nie nosi się ich w porfelu. Jeśli już to składam go na pół i wkładam w przegrodę gdzie nie będzie miał możliwości wycierania.
    Nauczyłem się, że gdy kupuję coś droższego (tv, pralka, aparat, obiektyw itp.) to paragon mimo wszystko kseruję dla świętego spokoju.
    D700 | 24 | 35 | 50 | 85 | SB900

  2. #12

    Domyślnie

    Miałem taką sytuację w EuroRtvAgd - nie podbijają gwarancji na wypadek czegoś nagłego podczas kilku pierwszych dni użytkowania. W moim dotychczasowym szczęściu - d90 chodzi bezawaryjnie, odkryłem nieszczęście - paragon wytarty i to na linii daty sprzedazy . Zrobiłem najepszy scan paragonu jak mogłem wykonać i w PS "odtworzyłem" poprawną datę i udałem się z wydrukiem do pobliskiego sklepu - bez probelmu podbito mi gwarancje i zapewniono, że w razie "czegoś" można do nich przyjść z wydrukiem scanu paragonu. Skanowanie to teraz pierwsza rzecz, której dokonuje w przypadku zakupów na paragon.

  3. #13
    Oszczędny w słowach Awatar fresh
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Opole/Burton On Trent
    Posty
    34

    Domyślnie

    Witam.
    Podepne sie pod watek, bo mam podobna sytuacje...
    Pare dni temu kupilem w Anglii prawie nowy (3 miesieczny, przebieg 1440) D300 na ebay.co.uk. W opisie aukcji bylo napisane, ze prawie pelna 2letnia gwarancja Nikona.
    Wraz ze sprzetem otrzymalem druczek gwarancyjny, ale niestety na wszystkich stronach A,B,C(NIKON EUROPEAN SERVICE WARRANTY) nie ma nazwy dilera, daty zakupu ani imienia/adresu kupujacego. Jest tylko wydrukowany nr korpusy oraz nazwa modelu.
    Ponadto chcialem body zarejestrowac na stronie Nikon'a, ale otrzymalem komunikat ze sprzet juz jest zarejestrowany.
    Dodam, ze nie otrzymalem od sprzedajacego zadnego jego paragonu/faktury.
    Chcialbym Was prosic o porade, co mam zrobic zeby moja karta gwarancyjna byla uznawana w Polsce(a w najgorszym przypadku tylko w UK) ?

    Pozdrawiam i zycze cieplych i radosnych swiat
    Grzesiek
    NIKON

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PLANATAGINIS Zobacz posta
    ... Pamietajmy, iż zawsze można poprosić sprzedawcę o wystawienie faktury imiennej...
    Należy jednak pamiętać, że wielu producentów (ostatnio coraz częściej ) w przypadku gdy jest wystawiona faktura daje krótszą gwarancję.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tzk Zobacz posta
    Należy jednak pamiętać, że wielu producentów (ostatnio coraz częściej ) w przypadku gdy jest wystawiona faktura daje krótszą gwarancję.
    Faktura vatowska, a faktura imienna to dwie różne rzeczy. NIE MYL POJĘĆ!

  6. #16

    Domyślnie

    Pierwsze co się robi z takimi paragonami to się je kseruje
    D700+S17-35/2.8-4+N35/1.8+N50/1.8+T28-75/2.8+pt04+sunpaki cztery

  7. #17

    Domyślnie

    Jest paragon, to mamy możliwość egzekwowania gwarancji, brak paragonu, bądź też jest nie czytelny niestety nikt nam nic nie naprawi. W przypadku gdy jest paragon, (czytelny) a brak karty gwarancyjnej, sprzedawca ma obowiązek przyjąć sprzęt do naprawy. Więc bez paragonu ani rusz. Kwestia blaknięcia, żadne lodówki, składanie, wkładanie w ciemne miejsca itp. fikołki nie uratują od blaknięcia druku na papierze termicznym. Żywotność (widoczność) tego zależna jest zwykle od jakości papieru termicznego, często używany jest najtańszy, klient odpowiedzialny jest za czytelność paragonu.

    PARAGON (czy to orginał czy kopia) jest najważniejszy, zawsze jest podstawą do dalszej rozmowy, czy to ze sprzedawcą, czy to z serwisem producenta.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  8. #18

    Domyślnie

    Czyli paragon jest najwazniejszy
    Nikon D90 + N18-70

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •