Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: I znowu SERWIS

  1. #1

    Domyślnie I znowu SERWIS

    Ty razem Panowie iPanie p o z y t y w n i e.
    Naprwili sprzęt, który był ciężki do naprawenia.
    Pomomo nawału pracy związanej chyba z akcją serwisową udało się.
    Niby nicale przy tylu głosach krytyki, mogę powiedzieć, że jestem zadowolony.
    Pozdr Adas
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  2. #2

    Domyślnie

    Po pierwsze - przydałoby się więcej szczegółów, a po drugie nie ten dział

  3. #3

    Domyślnie

    niby OK, ale brzmi to w obecnej formie jak krzyk rozpaczy kierownika serwisu, nad którym wisi toporek. I nie wierze w coś takiego jak "ciężkie do naprawienia". Sam pracuję w serwisie - i albo się da naprawić, albo się naprawić nie da. Nie ma nic pomiędzy, a takie gadanie, to tylko usprawiedliwianie się serwisu.
    Elektryczna klamka od Tippmana zasilona powietrzem o wysokim ciśnieniu, służąca do robienia siniaków w okolicach głowy. A do tego jakiśtam Nikon do dokumentowania dzieła zniszczenia.

  4. #4

    Domyślnie

    Skoro chodziło o coś nadzwyczaj ciężkiego do naprawy to stawiam na odchodzące gumy.
    Nikon Z6 II, Nikkor Z 50mm/1,8 S, Leofoto Ranger LS-254C + LH-30

  5. #5

    Domyślnie

    Do czego to doszło. Cieszymy się z tego, że ktoś poprawnie wykonał swoje obowiązki.
    Sprawne i skuteczne naprawy powinny być standardem, a nie wyjątkiem.

  6. #6

    Domyślnie

    ja też pozytywnie o serwisie.nikonowcem jestem 5 lat.wcześniej byłem minoltowcem.Nigdy nie miałem problemów z serwisem z "Podstepu".Po prostu nigdy nie zepsuło mi się nic z nikona. body, obiektywy,lampa-wszystko chodzi cacy i mam nadzieję,że tak będzie na wieki wieków.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysiekn Zobacz posta
    ja też pozytywnie o serwisie.nikonowcem jestem 5 lat.wcześniej byłem minoltowcem.Nigdy nie miałem problemów z serwisem z "Podstepu".Po prostu nigdy nie zepsuło mi się nic z nikona. body, obiektywy,lampa-wszystko chodzi cacy i mam nadzieję,że tak będzie na wieki wieków.
    Nie kumam. Nic nie naprawiałeś to w jaki sposób możesz mieć wyrobioną opinię o serwisie ? Byłeś tam w końcu czy nie?
    Nikon Z6 II, Nikkor Z 50mm/1,8 S, Leofoto Ranger LS-254C + LH-30

  8. #8

    Domyślnie

    Proste.cieszę się,że nie musiałem korzystać.Opinię mam wyrobioną na podstawie tego,co przeczytałem na forum

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez carl00s Zobacz posta
    Sam pracuję w serwisie - i albo się da naprawić, albo się naprawić nie da. Nie ma nic pomiędzy, a takie gadanie, to tylko usprawiedliwianie się serwisu.
    Skoro sam pracujesz w serwisie, to zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że "naprawialne" usterki dzielą się na takie, które wymagają czasu, części, pracy (np. rozebrania całego urządzenia) i takie, które można zrobić jedną ręką w 5 minut równocześnie jedząc obiad i oglądając mecz.

    ADAS - wrzuć opis usługi na stronę http://www.polishnikonservice.com/
    Pozdrawiam,
    kaktus
    (fotograf amator - w JPEGach robię)

  10. #10

    Domyślnie

    Po co zakładacie nowe wątki jak jest do tego wątek?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •