Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Czyli wszystkie sklepy, na stronach ktorych sa instrukcje do Nikosiow lamia prawo...
    niekoniecznie, być może mają zgodę na publikację instrukcji

  2. #12

    Domyślnie

    LINK do instrukcji niestety po polsku, ale u nas rządzą prawa autorskie.
    Mi nikon na pytanie czy można pobrać instrukcję z ich strony, odpowiedział: " Pobieranie instrukcji jest możliwe po zarejestrowaniu dowolnego aparatu firmy Nikon.".
    Uważam, że metoda to wygooglowanie obrazka ze zdjęciem tabliczki znamionowej, rejestracja na stronie i legalne pobranie instrukcji. W końcu to dowolny aparat. Niestety Nikon Polska w tym temacie wypada gorzej niż chińscy producenci taniego sprzętu elektronicznego. Przykro na to patrzeć i mam nadzieję, że znaczka Nikon z powodu praw autorskich nie będę zmuszony zakleić, ze wstydu.
    D90|N18-105VR|N50|T55-200|Samyang 8|N70-300VR|SB-900|Elektronika FE-27
    http://spongo.pl

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez spongo Zobacz posta
    Pobieranie instrukcji jest możliwe po zarejestrowaniu dowolnego aparatu firmy Nikon.".
    Bzdura, mam zarejestrowany D60, a instrukcję mogę pobrać do D300. Warunkiem pobrania instrukcji jest posiadanie konta, a nie zarejestrowanie aparatu.
    "Being a champion is redefining what's humanly possible."
    Lance Armstrong | Blog Rowerowy | Flickr.

  4. #14

    Domyślnie

    Z drugiej strony zastanowcie sie dlaczego tak moze byc. Co jesli ktos "wymodzi" instrukcje podobna do oryginalnej ale zawiarajacej "drobne" zmiany, np jak wladac karte pamieci Biora odpowiedzialnosc za swoje materialy i nie ma w tym nic dziwnego. Ja w kazdym badz razie to rozumiem. Jesli mozna je sciagnac z ich serwerow to w czym problem.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gusioo Zobacz posta
    Bzdura, mam zarejestrowany D60, a instrukcję mogę pobrać do D300. Warunkiem pobrania instrukcji jest posiadanie konta, a nie zarejestrowanie aparatu.
    no przeciez to sie nie kloci z tym co zacytowales

    zarejestrowac nalezy dowolny aparat a instrukcje mozna sciagac do oporu

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jackrabbit Zobacz posta
    zarejestrowac nalezy dowolny aparat a instrukcje mozna sciagac do oporu
    Nie wiem, czy nie wystarczy posiadać konta nawet bez żadnego zarejestrowanego aparatu. Nie chce mi się kasować, bo z ciekawości bym sprawdził.
    "Being a champion is redefining what's humanly possible."
    Lance Armstrong | Blog Rowerowy | Flickr.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    Biora odpowiedzialnosc za swoje materialy i nie ma w tym nic dziwnego.
    Nie udostępniając i broniąc praw autorskich do tłumaczenia biorą tylko odpowiedzialność za ich ograniczonego marketingowca.

    Moim zdaniem w ramach przyzwoitości firma powinna udostępniać te instrukcje obsługi swoim klientom oraz przyszłym nabywcom bez żadnej procedury rejestracyjnej, napewno im to nic nie zaszkodzi a klientom którzy już posiadają ich produkty powinni udostępniać instrukcje serwisowe do dobrowolnego pobrania.

    A tak nie jest.

    I tu się obawiam, że firmy się wstydzą swoich wyrobów, i wybrały marketingową formę ukrywania wad konstrukcyjnych, przez coraz to bardziej ogłupiałym klientem.

    Pozdrawiam
    D90|N18-105VR|N50|T55-200|Samyang 8|N70-300VR|SB-900|Elektronika FE-27
    http://spongo.pl

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    Z drugiej strony zastanowcie sie dlaczego tak moze byc. Co jesli ktos "wymodzi" instrukcje podobna do oryginalnej ale zawiarajacej "drobne" zmiany, np jak wladac karte pamieci Biora odpowiedzialnosc za swoje materialy i nie ma w tym nic dziwnego. Ja w kazdym badz razie to rozumiem. Jesli mozna je sciagnac z ich serwerow to w czym problem.
    Problem to nie jest, a co najwyzej upierdliwosc, czy tez glupia maniera wymagania rejestracji do zrobienia czegokolwiek w jakimstam serwisie. Z drugiej strony Nikon w USA, a wiec kraju, ktory slynie z "pozwow za wszystko" udostepnia instrukcje bez koniecznosci zawracania sobie glowy rejestracjami.

    Do wyboru do koloru

    http://support.nikontech.com/app/ans...ail/a_id/13948

  9. #19

    Domyślnie

    w Polsce jest to spowodowane tylko i wyłącznie dlatego żeby ludzie kupowali sprzęt z Polskiej dystrybucji hough
    Metal For Soul Beer For Body Thrash Till Death

  10. #20

    Domyślnie

    Faktycznie, jesli mozna zassac angielska brz zadnych dodatkowych procedur, to nie rozumiem czemu u nas nie...

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •