Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 66
  1. #1

    Domyślnie nowa sigma Sigma 17-70 mm f/2.8-4.0 DC Macro OS HSM

    fajne szkło sie zapowiada... czekamy na testy

    http://optyczne.pl/2450-nowość-Sigma..._każdego.html

  2. #2

    Domyślnie

    Obecna wersja 2,8 ma tylko na początku. Fajnie by było gdyby nowa niala tak do 30mm, byłaby poważna alternatywa dla tamrona 17-50. Ale nie bardzo wierzę, że tu się coś poprawi - średnica soczewki bez zmian.
    Choć jeżeli będzie ostra w pełnym zakresie to może namieszać.
    staruszek D70, D90 + SB 600 + 4 zoomy + 5 stałek

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli będzie tak ostra jak poprzednia wersja, to ja dziękuję.

  4. #4

    Domyślnie

    Witam

    Jestem szczęśliwym posiadaczem tego szkła i według mnie jest bardzo dobre AF bardzo szybki i celny, zdjęcia ostre. Jestem bardzo zadowolony. Wszystko śmiga tak jak powinno.
    Jednak każdy musi zdecydować sam.
    NIKON D90 + Sigma 17-70 F2.8-4.5 DC MACRO HSM, AF Nikkor 50mm f/1.8D, Nissin Di700

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Walle Zobacz posta
    Jeśli będzie tak ostra jak poprzednia wersja, to ja dziękuję.
    A co nie tak z ostroscia poprzedniej wersji?

  6. #6

    Domyślnie

    Egzemplarz który posiadałem nie należał do najostrzejszych, na szerokim końcu i przesłonie 2.8 wyraźnie mydlił.
    Pisałem już w innym wątku, że ostrością nie przebijał N18-55II.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Walle Zobacz posta
    Egzemplarz który posiadałem nie należał do najostrzejszych, na szerokim końcu i przesłonie 2.8 wyraźnie mydlił.
    Pisałem już w innym wątku, że ostrością nie przebijał N18-55II.
    no to skoro tak sobie wybrałeś i nic dalej z tym nie zrobiłeś (kalibracja) to nie znaczy, że wszystkie modele są do bani
    biorąc pod uwagę cenę, moim zdaniem bardzo dobre szkło - szkoda, że nie tak samo jasne w całym zakresie - moim zdaniem jedyny prawdziwy minus
    wykonanie, ostrość na pełnej dziurze w moim modelu jak najbardziej na plus, a także na AF nie mogę narzekać!
    śmieci nie zaciąga do środka, ma metalowy bagnet i "bida macro" w tym mała odległość ostrzenia;
    tak czy inaczej - ja osobiście nie mam zamiaru zmieniać na nowy model, aczkolwiek jeśli nowy jest jeszcze lepszy niż ten co posiadam, to jest dobra alternatywa jako zamiennik kita
    D5 | D850 | D810 | D800 | AF-P N10-20VR | N24-70G ED | N24-70E VR| N24/1,8G ED | N50/1,8G | N85/1,8G | N70-200/2,8E VR | N200-500/5,6E VR | N300/2,8G VRII | N400/2,8E FL | N500/4G VR | N600/4G VR | TC x1,4 III | TCx1,7 II | TCx2,0 III | SB-300 | SB-700 | 4 nogi Manfrotto + 498RC4

  8. #8

    Domyślnie

    Szykuje sie dosc ciekawa alernatywa dla KITowych zamiennikow. Przyznam szczerze ze sam mysle o zmianie, juz nawet mialem brac Tamrona 17-50 2.8 ze stabilizacja - ale chyba poczekam na sigme ze wzgledu na wiekszy zakres ogniskowych w zwiazku z tym obiektyw bedzie bardziej praktyczny. Wszystko zalezec bedzie teraz od jego ostrosci, czekamy na test na optycznych...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tgollob_jamessuchar Zobacz posta
    no to skoro tak sobie wybrałeś i nic dalej z tym nie zrobiłeś (kalibracja) to nie znaczy, że wszystkie modele są do bani
    biorąc pod uwagę cenę, moim zdaniem bardzo dobre szkło - szkoda, że nie tak samo jasne w całym zakresie - moim zdaniem jedyny prawdziwy minus
    wykonanie, ostrość na pełnej dziurze w moim modelu jak najbardziej na plus, a także na AF nie mogę narzekać!
    śmieci nie zaciąga do środka, ma metalowy bagnet i "bida macro" w tym mała odległość ostrzenia;
    tak czy inaczej - ja osobiście nie mam zamiaru zmieniać na nowy model, aczkolwiek jeśli nowy jest jeszcze lepszy niż ten co posiadam, to jest dobra alternatywa jako zamiennik kita
    Nie wybierałem, kupiłem ten obiektyw przez Internet, podobnie jak trzy Nikkory i jedną Tokinę kupione w tym roku.
    Z Nikkorami nigdy nie miałem problemów, Tokina też się sprawdziła, Sigma dała ciała .
    Kalibracja nic by nie dała, bo nie miałem problemów z AF, obiektyw był ogólnie mydlany, co było szczególnie widoczne na kombinacji 17mm/f2.8.
    Przymknięty do 5.6 i więcej był OK, ale przyznasz, że to marne pocieszenie.

    Ogólnie potwierdzam, że to udana konstrukcja. Zakres ogniskowych, budowa, praca AF, wszystko jest OK, ale przynajmniej w moim przypadku ostrość była do bani.
    Czytając o Sigmach (Tamronach) widać wyraźnie, że te firny mają duże problemy z powtarzalnością produkowanych szkieł, dlatego mz, Sigma powinna większą uwagę zwracać, na jakość tego, co już produkuje.
    Jeśli ten nowy model 17-70 poza ogłoszonymi zmianami będzie bardziej wyrównany optycznie- zakładając, że większość wypuszczanych obiektywów jest lepsza optycznie niż mój były egzemplarz- to może to być naprawdę ciekawe szkło.
    Ja już się nie zdecyduję. Jestem hobbystą, nie będę biegał do sklepu z bateryjkami i oglądał zdjęć na 100% powiększeniu.
    Kupuję sprzęt i jeśli działa on przyzwoicie, nie wnikam w szczegóły. Sigma nie spełniła tego kryterium.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Walle Zobacz posta
    Nie wybierałem, kupiłem ten obiektyw przez Internet, podobnie jak trzy Nikkory i jedną Tokinę kupione w tym roku.
    Z Nikkorami nigdy nie miałem problemów, Tokina też się sprawdziła, Sigma dała ciała .
    Kalibracja nic by nie dała, bo nie miałem problemów z AF, obiektyw był ogólnie mydlany, co było szczególnie widoczne na kombinacji 17mm/f2.8.
    Przymknięty do 5.6 i więcej był OK, ale przyznasz, że to marne pocieszenie.

    Ogólnie potwierdzam, że to udana konstrukcja. Zakres ogniskowych, budowa, praca AF, wszystko jest OK, ale przynajmniej w moim przypadku ostrość była do bani.
    Czytając o Sigmach (Tamronach) widać wyraźnie, że te firny mają duże problemy z powtarzalnością produkowanych szkieł, dlatego mz, Sigma powinna większą uwagę zwracać, na jakość tego, co już produkuje.
    Jeśli ten nowy model 17-70 poza ogłoszonymi zmianami będzie bardziej wyrównany optycznie- zakładając, że większość wypuszczanych obiektywów jest lepsza optycznie niż mój były egzemplarz- to może to być naprawdę ciekawe szkło.
    Ja już się nie zdecyduję. Jestem hobbystą, nie będę biegał do sklepu z bateryjkami i oglądał zdjęć na 100% powiększeniu.
    Kupuję sprzęt i jeśli działa on przyzwoicie, nie wnikam w szczegóły. Sigma nie spełniła tego kryterium.
    The Sigma AF 17-70mm f/2.8-4.5 DC produced quite a mixture of quality levels in the MTF lab. At 17mm the center performance is excellent straight from the max. aperture. The borders are very good but the extreme corners are soft at f/2.8 and to a lesser degree also at f/4. Stopping down to f/5.6 resolves some of the corner problems but the peak performance is not reached prior of f/8 (very good corners). The sweet spot of the lens is at 35mm - the resolution is already evenly high at f/3.8 and outstanding from f/5.6 onwards. This is a surprising level for a standard zoom lens. There's a slight drop in resolution at 70mm but the quality remains easily very good at f/4.5 and excellent from f/5.6 (and that's despite a slight centering defect here).
    photozone.de

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •