Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38
  1. #1
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie 500/4 AF-S pierwsze wrazenia

    Juz na wstępie przepraszam, ze narobie smaczku niektorym, ale zdjecia bede mial dopiero w czasie Swiat wiec wątek uzupelnie.

    Na razie pare zdań ogólnego opisu zakupu:
    - szklo kupilem na Zachodzie Europy (Belgia) jako uzywane, szlo 43 godziny, zero kontroli celnych oczywiscie, usluga 'Pocztex' Poczty Polskiej - polecam! EMS Pocztex - obsluguja caly swiat. Zrobie im reklame, ale to najpewniajsza forma przesylek na swiat i w rozsadnych cenach. Korzystam z nich min. 2 lata - zero problemow. Mam informacje z pierwszej reki jak tylko sprzet dotrze samolotem do kraju. Wszystkie przesylki w tym systemie sa monitorowane usluga "track and service" w sieci. Dziala to jako tako z naszej polskiej strony.

    - sprzedajacy tez fotografuje ptaki i spotkalismy sie na sieci w jednym z komisow niemieckich. Kilka rozmow telefonicznych, wspólni znajomi (świat mały) i kasa poszybowala liniami teleokomunikacyjnymi wprost na konto. Przelew szedl jakies 48 godzin. Europa kurde Teraz ma byc nawet szybciej, bo włączyli nas do jakiegos "cudownego" systemu bankowego Eurolandu

    - kondycja sprzetu bardzo dobra, wrecz 'excellent' aczkolwiek jest to szklo uzywane i jako gadżeciarz i esteta wnerwia mnie, ze sprzedajacy nie zadał sobie trudu aby wyczyscic obudowe obiektywu przed wysylka. Beznadziejne niechlujstwo!

    Focus: -
    AF-S: panowie, mysle ze niewielu ma mozliwość doświadczyć tego wspanialego uczucia, które daje nam zestaw D2H + 500/4 Kurcze - myslalem, ze juz wszystkiego sprobowalem i po Canonie 600/4L i 1DMkII nic mnie nie zaskoczy - a tutaj taka niespodzianka Szybkosc focusa jest niesamowita - uwazam, ze Canon sie nie umywa - a na pewno 600/4+1dMkII !! Sam w to nie moge uwierzyc i moze dokladne badania na sprzecie profi by cos wykazaly. Jednka dla mnie odczucia sa jednoznaczne: 500AF-S to rakieta - od zera do ineskonczonosci w niespalna sekunde - tak na wyczucie


    Ogólnie:
    Obiektyw jest leciutki!!! Po prostu kosmos, nie czuje sie praktycznie wcale tych 500mm...
    Obiektyw utrzymany w stylistyce Nikona i sprawia wrazenie groźnej bestii - nie tam jakies "biale misie polarne" Canona
    Przelacznik AF/M - A - M pozwala na ostrzenie z reki, z focusa i zmienne. To niezla zabawka.
    Pierscien ostrosci chodzi jak maselko... nie za lekko nie za twardo. Po prostu w sam raz i tutak znowu niespodzianka - pierscien Canona byl zdecydowanie twardszy i precyzyjne focusowanie byla ciut gorsze.
    Minusem dla mnie jest fatalny pierscien mocowania statywowego - obrot szka mozliwy jest jedynie po odjeciu reki od aparatu. Canon mial luzniutki pierscien i bardzo pewne zaciski - Nikona nie da sie obrocic trzymajac aparat prawa reka.. . Szkoda bo to bardzo przydatne. Moze winny jest brud i da sie to wyregulowac, ale wyczyscilem cale ustrojstwo i nadal pierscien jest "bardzo dobrze spasowany'. chyba go rozwierce

    Pierscien przyslon widac ze byl nieuzywany, bo chodzi ciezko i ciekawe(!), ze nie ma wyraznych zaskokow!? Musze sprawdzic czy tak ma byc, bo zaskoki sa wyczuwalne, ale niezbyt mocno. W Canonie bylo to wyrazne 'klik'.

    Calosc oczywiscie w kufrze, z kapturem i monstrualna wprost oslona, ktora wyglada idiotycznie!? Nie wiem po jaka cholere Nikon zdecydowal sie na tak dluga rure - z fizycznego punktu widzenia moglaby byc o polowe krotsza - tak jak w Canonie Nie wspomne juz o idiotycznym pomysle w szklach 600mm gdzie oslona sklada sie z 2 czesci

    Do tego paski dwa: szklo, kufer oraz zamienny filtr SKY1A + UV, jakies duperele niemieckim slangiem pisane i niebodbita gwarancja. I za to goscia scigne, bo mowil mi ze ma fakture z Belgijskiego sklepu... Cwaniaczek


    W sumie - jestem bardzo zadowolony z zakupu i juz nie moge sie doczekac wolnego. Mam tez konwerterek 1.7TC i zobacze jak dziala to combo. Z opisow wiem, ze z konwerterem 1.4TC focus zwalnia bardzo malo i prawie niedostrzegalnie. Z 2.0TC juz wyraznie ponoc zwalnia AF. Chce sprawdzic nowego TC1.7.

    No i jeszcze jedno. Nikony sa montowane na bardzo wysokich nogach - jaj wprawdzie dostalem od sprzedajacego oryginalna krotą zamienkę i wowczas srodek ciezkosciszkla rozklada się zdecydowanie lepiej na statywie. Skad inąd - mam Gitzo 1410 o udzwigu 12kg wiec nie mam problemow ze stabiloscią.

    Z wyposazenia zassalem jeszcze Groundshot - takie gownienko do focenia z ziemi -przypomina to talerz z gwintem na glowice kulową Kladziesz to to na ziemi i masz foty z wysokosci kolan zaby

    Wiosna zaczęła się przednie!

    Fotki już za kilkanaście godzin

    PS
    Nie pytajcie o cene: tajemnica handlowa

  2. #2

    Domyślnie

    no to czekamy z niecierpliwością na zdjęcia....
    Ania - miłośniczka stałek i szerokiego kąta
    moja strona: www.annaborowy.pl
    mój blog: http://annaborowy.wordpress.com/

  3. #3

    Domyślnie

    co reklama... oby zdjęcia jej dorównały
    boli mnie kolano czasem

  4. #4
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Niestety naleze do gatunku 'sprztowcow' inaczej zwanymi chyba
    'ona.... sprzętowymi'
    cóz... póki mnie stać i zdrowie pozwala

  5. #5

    Domyślnie

    a wiesz że dobry on... sprzętowy to też fajna sprawa
    boli mnie kolano czasem

  6. #6
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    wiem uprawiam to od 5 lat z okładem. Zaczałem zaraz po rozstaniu z Zenitem 12XP

  7. #7

    Domyślnie

    iczek... Ty to masz farta... co na to żona? bo moja już coraz mniej tolerancyjna...
    Pozdrawiam
    Maciej

  8. #8

    Domyślnie

    @iczek... baw się i pokazuj foty
    @Maciej to Ty mówisz żonie co kupujesz?! ja kocham moją żonkę ale czasami troszkę ją oszukuję
    pozdrawiam,
    paweł

  9. #9

    Domyślnie

    Maciej to Ty mówisz żonie co kupujesz?! ja kocham moją żonkę ale czasami troszkę ją oszukuję
    Paweł uważaj - bo jeszcze zacznie tu zaglądać, jak mój mąż
    Ania - miłośniczka stałek i szerokiego kąta
    moja strona: www.annaborowy.pl
    mój blog: http://annaborowy.wordpress.com/

  10. #10

    Domyślnie

    to pdaj cenę mniej więcej,,,tak orientacyjnie...co bym mógł go sobie od razu odpuścić
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •