Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Jaką kupić?

  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar Bett
    Dołączył
    11 2009
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    131

    Domyślnie Jaką kupić?

    I znowu muszę zwrócić się o poradę - podstawowy sprzęt już mam (stopka). Stałka jest rewelacyjnie jasna i naprawdę świetnie portretuje nawet przy kiepskim świetle w pomieszczeniu ALE wydaje mi się, że przydałoby się dokupić lampę błyskową.
    Mam jednak zagwozdkę jaką, bo nieco wypłukałam się z kasy i nie stać mnie nawet na sb600... Dlatego chciałam Was spytać czy czy moglibyście mi poradzić jakąś niedrogą lampę błyskową do 500zł? Potrzebuję przede wszystkim tego, żeby obracała się swobodnie, bo portretuję dzieciaki (i niemowlęta), więc świecenie im po oczach nie wchodzi w grę. Fajnie by też było, gdyby lampa szybko się ładowała.
    Proszę o podanie konkretnych modeli Będę bardzo wdzięczna
    D700 | 35/1.4 | 50/1.4 | 85/1.8 | SB-700 |

  2. #2

    Domyślnie

    W tej cenie to tylko Nissin Di622 (ok.450) i Sunpak PZ42X (ok.550) ze wskazaniem na Nissina.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bett Zobacz posta
    Mam jednak zagwozdkę jaką, bo nieco wypłukałam się z kasy i nie stać mnie nawet na sb600... Dlatego chciałam Was spytać czy czy moglibyście mi poradzić jakąś niedrogą lampę błyskową do 500zł?
    To oszczędzaj, za 3-5-8 m-cy dołożysz tyle i potrzeba i kupisz Metza48 lub SB600. Nie kupuj ersatzów w stylu nissina itp.. wydasz 500PLN i za miesiąc będziesz żałować..
    طالب مع S5Pro Metze Stronka* MyPort

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Albert44 Zobacz posta
    To oszczędzaj, za 3-5-8 m-cy dołożysz tyle i potrzeba i kupisz Metza48 lub SB600. Nie kupuj ersatzów w stylu nissina itp.. wydasz 500PLN i za miesiąc będziesz żałować..
    Wiesz co, niektórzy nigdy nie będą potrzebowali systemowych. 12 lat błyskałem na pojedynczym skręcanym TTL i nie było głodu na więcej.

    Zupełnie subiektywnie moje sympatie na Sunpak (w stosunku do Nissina) - po prostu dłużej się osłuchałem z tą marką.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar Bett
    Dołączył
    11 2009
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    131

    Domyślnie

    No i super, poczytałam - wezmę Nissina, którego polcał Adolfik Jakbym miała oszczędzać 3-5-8m-cy to bym chyba umarła z niedoświetlenia
    Dziękuję za pomoc!
    D700 | 35/1.4 | 50/1.4 | 85/1.8 | SB-700 |

  6. #6

    Domyślnie

    Tylko dobrze poszperaj bo duży rozrzut cenowy jest.

    EDIT: jakbyś w okolicy nie znalazła, to FotoNet ma tanio tutaj. I prawie pięć dych zostanie na "zaczepne" do jakiegoś sprzętu foto
    Ostatnio edytowane przez adolfik9501 ; 24-11-2009 o 22:17
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekCz Zobacz posta
    Wiesz co, niektórzy nigdy nie będą potrzebowali systemowych. 12 lat błyskałem na pojedynczym skręcanym TTL i nie było głodu na więcej.

    Zupełnie subiektywnie moje sympatie na Sunpak (w stosunku do Nissina) - po prostu dłużej się osłuchałem z tą marką.
    Muszę poprzeć "krajana" Mam starego Sunpaka PZ5000 i pomimo leciwego wieku nadal jest super. Porządne wykonanie. dobre materiały, czego nie mogę powiedzieć o Nissinie którego miałem chwilowo w rękach i poprostu nie wzbudził we mnie zachwytu. Ja też szukam dobrej, taniej lampy z iTTL (portwel po zakupie D90 cieniutki...) i chyba zdecyduję się na Sunpaka PZ 42X.
    Miałem w życiu wiele...różnych marek, ale zatrzymałem się na "NIKON"

  8. #8

    Domyślnie

    Tylko coś nie mogę się doszukać w tym Sunpaku (PZ42X) redukcji czerwonych oczy, synchro na drugą lamelkę, czy synchro z długimi czasami... a Di622 to ma Przewaga Sunpaka to możliwość odpalenia z centralnego styku, ekran LCD, i podział błysku w manualu do 1/64 (Nissin 1/32). Do codziennego używania jako flash na aparacie lepsiejszy Nissin. A i 100 w kieszeni zostanie.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  9. #9

    Domyślnie

    Będąc zainteresowany kupnem Sunpaka PZ42X znalazłem gościa który ma tę lampę. Pojechałem do niego z aparatem i popróbowałem. Wszystko jest OK. Do czasu kupna SB... by wystarczyła, ale nie wiem czy wszystkie, czy ta jego ma wg. mnie wadę. Przy dojściu do max. zoomu w lampie (70) jeżeli dalej przekręcam obiektywem, a mam obiektyw 18-105, to z lampy daje się słyszeć dość głośne chrobotanie jakby jakieś sprzęgiełko przeciążeniowe czy przeskakiwanie kółka zębatego. Nie wiem co to może być. Właściciel lampy nie wiedział o tym bo ma obiektyw 18-70 i u niego to się nie dzieje, tylko z obiektywem o większym zoomie.
    Ma ktoś może taką lampę (lub jej bliźniaka Fomei PF420D) aby sprawdził z obiektywem o ogniskowej powyżej 70 mm czy też tak chrobota.
    Miałem w życiu wiele...różnych marek, ale zatrzymałem się na "NIKON"

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adolfik9501 Zobacz posta
    Tylko dobrze poszperaj bo duży rozrzut cenowy jest.

    EDIT: jakbyś w okolicy nie znalazła, to FotoNet ma tanio tutaj. I prawie pięć dych zostanie na "zaczepne" do jakiegoś sprzętu foto
    To ja polecam zajrzeć do Fotojokera - w ich sklepie lampa jest po 422zł brutto.

    http://www.e-fotojoker.pl/product/la...nek-cyfrowych/

    Pozdrawiam,
    Jarod

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •