Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 49
  1. #11

    Domyślnie

    hmmmmm....czyli trza sobie zrobić wycieczkę do szopa i zobaczyć jak to w realu wygląda

    pzdr

  2. #12

    Domyślnie

    Ja mam DK-21M użyłem 1 raz gdyż chodzę w okularach i faktycznie jest to jak dla mnie za duży dsykonfort.
    Nikon D40 | N18-55 VR | YN460-II | I JESZCZE ROWER |

  3. #13
    Zbanowany
    Dołączył
    11 2009
    Miasto
    Wałbrzych
    Posty
    349

    Domyślnie

    A uzywal ktos Nikon DK-17M z D700? Jakie sa efekty tz. czy powieksza caly kadr czy tylko srodkowa czesc kadru?

  4. #14
    Zbanowany
    Dołączył
    11 2009
    Miasto
    Wałbrzych
    Posty
    349

    Domyślnie

    Widze ze chyba nikt nie uzywal albo mial doczynienia z orginalnymi akcesoriami (te co wyzej napisalem). To moze mial ktos doczynienia z ta podrobka chinska http://allegro.pl/item838243088_konw...d700_d100.html Ponoc ta "chinszczyzna" powieksza wszystko co mamy w wizjerze, a nie jak "prawdopodobnie" w oryginale Nikon DK-17M tylko centrym kadru.

  5. #15

    Domyślnie

    Chińszczyzna powiększa ? Ja bym optował za pomniejszeniem zasobności portfela. 189 zł za takie "coś" - to już nie jest przegięcie, to jest ....
    Tutaj jest... podpis

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maniek750 Zobacz posta
    Widze ze chyba nikt nie uzywal albo mial doczynienia z orginalnymi akcesoriami (te co wyzej napisalem). Ponoc ta "chinszczyzna" powieksza wszystko co mamy w wizjerze, a nie jak "prawdopodobnie" w oryginale Nikon DK-17M tylko centrym kadru.
    Ja czasem używam DK-17M z Dx i pierwsze słyszę, że powiększa tylko centrum kadru. Wg tego co pamiętam (akurat sprzętu nie mam przy sobie), powiększa cały kadr 1.2 razy.

  7. #17
    Zbanowany
    Dołączył
    11 2009
    Miasto
    Wałbrzych
    Posty
    349

    Domyślnie

    Po prostu na ktorejs stronie gdzie maja go w sprzedazy bylo tak napisane Ale skoro mowisz ze masz i tak nie jest to ok. Caly czas mysle o zakupie tego "wizjerka" A powiedz mi duza jest roznica "z" i "bez" tego wizjera?

  8. #18

    Domyślnie

    Powiem tak, jak zalozylem pierwszy raz na Pentax'a k1o O-ME53 to mi sie geba cieszyla przez pare dni. Jak do d700 przykrecilem to juz tak nie mialem.
    Jak cos by powiekszalo tylko srodek, to wszystko inne by znieksztalcalo.
    D4,D700+grip,N14-24&24-70&70-200/2.8,50/1.4g,85/1.4g,sb-900

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maniek750 Zobacz posta
    A powiedz mi duza jest roznica "z" i "bez" tego wizjera?
    Jeszcze raz przyjrzę się wieczorem, bo ostatni raz zakładałem jak robiłem późnym latem makro. Jakiś drastycznych różnic sobie nie przypominam. Powiększenie niespecjalnie gigantyczne. Za to trzeba trochę oko wykręcić, żeby zobaczyć boczną drabinkę ekspozycji.

  10. #20

    Domyślnie

    Powiększenie widać na pierwszy rzut oka. Niestety trudniej ogarnąć w celowniku naroża, nawet patrząc bez okularów. Używałem jakiś czas w D 200, ale jednak zdjąłem z powodu skrócenia punktu ocznego. Powoduje też konieczność korekty dioptryjnej wizjera i jeżeli ktoś korzystał, to po założeniu DK może zabraknąć już możliwości regulacji.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •