Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie D70 uszkodzona wbudowana lampa błyskowa

    Tak jak w temacie po lekkim uderzeniu w okolice lampy (z prawej strony)lampa przestała działać w trybie zielonym (kiedy lampa jest wymagana )mimo tego że jet otwarta zapadka cały czas odskakuje.
    moje pytanie brzmi czy ktoś orientuje się jaka może być tego przyczyna i czy da się to naprawić domowymi sposobami.
    z góry zaznaczam że serwis odpada.
    ps czy jest jakiś czujnik otwarcia lampy (wydaje mi się ze padł albo czujnik albo żarówka)
    z góry dzięki za pomocną dłoń.

  2. #2

    Domyślnie

    O ile dobrze pamiętam, to czujnik otwarcia jest w postaci takiego małego "cycka", wciskanego podczas zamykania lampy jednym z jej ramion, raczej bliżej zawiasu.

  3. #3

    Domyślnie

    chodziło mi o bardziej konkretną podpowiedz tj jak postawić diagnoza co padło ewentualnie jak to wymienić.
    miał ktoś podobny przypadek z lampką?

  4. #4

    Domyślnie

    ok naprawione
    złamał się bolec który ma za zadanie wykrywać otwarcie lampy.
    koszt naprawy 0 zł

  5. #5

    Domyślnie

    Mam podobny problem mozesz bardziej szczegulowo opisac czynnosci jakie wykonalas bo nie znam sie za bardzo na tym a nie cche czegos jeszce bardziej spiepszyc tymbardziej ze mam go na gwarancji.
    ja jak robie zdjecia i np, w trybie manual moge sobie przyciskac cal czas przycisk do otwierania lampy i ten dzyndzel bedzie caly czas sie ruszal a przy automacie otworzy go raz a poznij (przy otwartej lampie) ten dzyndzel rusza sie myslac ze jest lampa zamknieta
    a i mam taki problem ze nie wazne czy jest jasno czy ciemno na wyswietlaczu pojawia mi sie komunikat zeby otowrzyc lamp
    Z gory dzieki za pomoc

  6. #6

    Domyślnie

    ja miałem kiedyś problem z moim d200 ale na szczęście u mnie tylko sprężynka spadła. i po jej nałożeniu wszystko było ok ^^ . pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sail Zobacz posta
    ja miałem kiedyś problem z moim d200 ale na szczęście u mnie tylko sprężynka spadła. i po jej nałożeniu wszystko było ok ^^ . pozdrawiam
    Tak samo u mnie w D80. Tylko, że coś namotałem i mi sanki nie odpalały lamp, ostatnio na deszczu trochę zmókł i wszystko w 100% działa;D

  8. #8

    Domyślnie

    odkręcasz obudowę lampy (odłącz baterie) ale tak możesz dostać kopa z kondensatora
    z prawej strony masz blaszkę która powinna opierać się o mały plastykowy bolec. blaszka ta odgina się podczas otwierania lampy i zwiera styki. nie umiem inaczej ubrać tego w słowa a nie bardzo mam czas aby zamieszczać fotki.
    konstrukcja jest banalnie prosta i jeśli jest to uszkodzenie części mechanicznej na pewno dasz rade.
    ale jeśli masz gwarancje to oddaj do serwisu .

  9. #9

    Domyślnie

    Dla potomności dopiszę: dzisiaj poznałem zagadnienie od strony praktycznej.

    Lampa niby się otwierała, ale aparat uznawał, że jest zamknięta - bo bawiłem się odbłyśnikiem i przy majdrowaniu nim musiałem za bardzo pociągnąć obudowę lampy w którąś stronę. Zachęcony tym wątkiem wziąłem się za rozebranie pokrywy (obudowy zewnętrznej) lampy - dwie śrubki i rozchylanie obudowy przy zamkniętej lampie. Szybko znalazłem styk metalowy, przełożyłem go nad bolec i poszło.


    Teraz mnie korci, żeby zmienić położenie palnika lampy, żeby świeciła prosto do góry....
    D7000 D40 | S 10-20/4.0-5.6 | N 18-105VR | N 35/1.8 | N AF 80-400VR | SB-400 SB-600 | Moje the best fotki.

  10. #10

    Domyślnie

    Podobny problem przerabialem w swoimD60.
    Wystarczylo sciagnac gorna obudowe lampy, zalozyc maly "haczyk"...
    Maly srubokrecik, odkreceniu kilku srubek i po problemie.

    Wysłane z mojego GT-P5100 przy użyciu Tapatalka
    D7100 | X-T10 || S17-50 2.8 | 18-55 | 18-105 VR | 35mm f/1.8G | YN-565EX

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •