Close

Strona 3 z 65 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 642
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Ciekawe jak z trwałością tego krzesła. Znasz jakieś opinie o produktach tej firmy ?
    Nic nie wiem na temat tej firmy. Za pare tygodni to bede już*wiecej wiedział na temat zużycia

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MrQba Zobacz posta
    Nic nie wiem na temat tej firmy. Za pare tygodni to bede już*wiecej wiedział na temat zużycia
    krzeslo wyglada solidnie wiec lat potrzebujesz
    D7000 _____ S10-20 ____ T17-50 ____ N50 ____ T90

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MrQba Zobacz posta
    Nic nie wiem na temat tej firmy. Za pare tygodni to bede już*wiecej wiedział na temat zużycia
    Nie minęło parę tygodni co prawda, ale może mógłbyś wymienić jakieś niedociągnięcia, które się w ciągu tych kilku dni użytkowania pojawiły, w tym fotelu Futura 3 ?

  4. #24

    Domyślnie

    Jak narazie cisza i spokój. Tak bardzo sie przyzwyczaiłem, że ciężko mi siedzieć na innych krzesłach. Po poprzednim fotelu odczuwałem ból pleców i "dupy" za przeproszeniem. Teraz po paru godzinach siedzenia jak kłade sie spać nie czuje zmęczenia pleców. Co do niedociągnięć to myśle, że wykonanie podłokietników mogłoby być troszke lepsze. Mają bardzo duże luzy ale może tak ma być i mają sie ruszać troche wraz z ciałem. Jak coś sie dopatrze to napisze. Acha jeszcze jedno po paru dniach jak patrze na fotel to widze, że jest szeroki. Na zdjęciach jest zgrabny ale jak porównałem do poprzedniego krzesła to jest sporo szerszy, a do tego podłokietniki poszerzają.

  5. #25

    Domyślnie

    Podstawowe pytanie koledzy - czy te Futury mają twarde, plastikowe podłokietniki? To dla mnie bardzo ważny element bo po kilku godzinach opierania przedramion na takich plastikach strasznie bolą mnie łokcie. Kiedyś miałem prosty, tani fotelik, w którym podł. były wykonane z takiego przyjemnego, sprężystego tworzywa. Nie musi to być miękka gąbka ale żeby nie było to takie kompletnie twarde i plastikowe. Do tej pory wszystkie modele foteli - nawet te droższe, które macałem miały raczej takie sztywne podłokietniki co kompletnie mi nie odpowiada.
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  6. #26

    Domyślnie

    futura ma sprężyste ściśliwe tworzywo (myśle że to chyba jakaś guma)

  7. #27

    Domyślnie

    Kupiłem Futura 3 ... jeszcze testuję (już niemal 10 dni) ... sam nie wiem czy jest wygodne (ta wypustka lędźwiowa jest dosyć intensywna i nie można regulować jej natężenia, można co prawda wyciągnąć ale to też nie jest chyba optymalne).

    Tym czasem polecam ten artykuł :

    http://www.roik.pl/jak-prawidlowo-si...li-kregoslupa/

    Jak prawidłowo siedzieć, aby uniknąć bóli kręgosłupa? Listopad 29, 2006, 7:14 pm,ilość odsłon 947

    Wbrew powtarzanym często zaleceniom, aby uniknąć bólu pleców, wcale nie należy przyjmować podczas siedzenia skrajnie wyprostowanej pozycji. Nowe studium wykazało, że najlepiej nieco rozluźnić mięśnie i odchylić się lekko do tyłu…..
    Naukowcy analizowali różne pozycje i stwierdzili, że siedzenie przez wiele godzin w pozycji wyprostowanej jest prostą drogą do chronicznych bólów pleców.

    Posługując się rezonansem magnetycznym (MRI), badacze “testowali” 22 ochotników, którzy nie mieli problemów z bólem pleców. Wolontariusze przyjmowali 3 różne pozycje: 1) zgarbioną, 2) wyprostowaną (pod kątem 90 stopni między siedziskiem krzesła a plecami) oraz 3) z lekkim wychyłem do tyłu (pod kątem 135 stopni). W tym czasie skanowano ich kręgosłupy.

    [...] W przeciwieństwie do pozycji wyprostowanej, którą przyjmuje większość osób, wychył okazał się najlepszy pod względem biomechanicznym — konkluduje autor studium Waseem Amir Bashir, badacz z University of Alberta Hospital. Siedzenie w pozycji anatomicznej jest bardzo ważne, gdyż pozycja wyprostowana wiąże się z obciążaniem zarówno samego kręgosłupa, jak i okolicznych wiązadeł. Skutkiem tego jest ból, deformacje i chroniczny stan chorobowy. Nie jesteśmy stworzeni do wielogodzinnego siedzenia, lecz współczesny tryb życia zmusza nas do tego. Dlatego też nasze poszukiwania optymalnej pozycji siedzącej są tak istotne.

    Kiedy mamy do czynienia z sytuacją obciążenia kręgosłupa, krążki międzykręgowe, czyli tzw. dyski, ulegają przemieszczeniu. Przy pozycji wyprostowanej przemieszczenie jest największe, przy pozycji półleżącej — najmniejsze. Położenie się w zrelaksowanej pozycji z lekko ugiętymi kolanami to najlepsze, co można zrobić, gdyż nie są obciążane wiązadła oraz mięśnie ud ani pleców.

    Siedzenie na krzesłach z oparciem, np. w samochodzie, gdzie zagłówki odchylają się nieco do tyłu, imituje optymalną pozycję ciała. Garbienie się bardzo obciąża dwa najniższe odcinki kręgosłupa: krzyżowy i lędźwiowy.

    Bashir nie bez racji podkreśla, że lepiej zapobiegać chronicznemu bólowi pleców niż go potem leczyć.

    Anna Błońska , www.kopalniawiedzy.pl
    Okazuje się że siedzenie "pionowe,wyprostowane" wcale takie zdrowe nie jest.

  8. #28

    Domyślnie

    Ja od zawsze pracuję na foteliku wychylonym do tyłu. Prosty kat jakoś nigdy mi nie pasował. Widać moje plecy dobrze czuły.

  9. #29

    Exclamation Fotel ergonomiczny

    Mając wspólną pasję - fotografowanie, bardzo często zmuszeni jesteśmy nosić ciężkie plecaki, torby (moja - bagatela 9,2kg).
    Po takiej wycieczce czy zleceniu nastaje czas, gdy przed komputerem spędzamy nierzadko więcej czasu niż z aparatem w ręku, aby "oszlifować" nasze prace.
    Nosząc torby, przesiadując przed komputerem nadwyrężamy nasze kręgosłupy i plecy... dlatego też postanowiłem zainwestować w dobry, ergonomiczny fotel, np.:

    - Grospol Futura 10 - http://grospol.com.pl/szczegoly/17

    - Ergomax Ergohuman - http://www.ergomax.pl/strona/3-1-ergomax-ergohuman

    Czy ktoś z Was używa tych modeli, a może innych godnych polecenia ?
    MarcinWilk

  10. #30

    Domyślnie

    jaką kwotę przewidujesz na taki fotel?

Strona 3 z 65 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •