Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46
  1. #1

    Domyślnie Niezgodnosc towaru z umowa (naprawa po gwarancji)

    Witam, moze juz ktos przerabial ten temat. Nikon daje rok gwarancji, ale wg polskiego prawa przez 24 miesiace od zakupu jestesmy chronieni przed wadami towaru. Jako ze moj D300 zaczyna strzelac fochy, a ma juz(...) ponad rok to bede musial placic za serwis lub probowal skorzystac z przepisow mowiacych o "niezgodnosci towaru z umowa" czyli kupilem dzialajacy, a nie dziala.
    No i jak na poczatku : bawil sie juz ktos w to z Nikonem ?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fobi Zobacz posta
    Witam, moze juz ktos przerabial ten temat. Nikon daje rok gwarancji, ale wg polskiego prawa przez 24 miesiace od zakupu jestesmy chronieni przed wadami towaru. Jako ze moj D300 zaczyna strzelac fochy, a ma juz(...) ponad rok to bede musial placic za serwis lub probowal skorzystac z przepisow mowiacych o "niezgodnosci towaru z umowa" czyli kupilem dzialajacy, a nie dziala.
    No i jak na poczatku : bawil sie juz ktos w to z Nikonem ?
    Hm... w sumie to mogło być złe użytkowanie (np. robienie zdjęć lewą ręką) i dlatego teraz nie działa poprawnie i mogą nie uznać usterki [żart].
    A tak serio to trzeba im udowodnić, że nie jest zgodny z umową kupna/sprzedaży. A dokładniej to oni muszą udowodnić, że był.
    Jak napiszesz, że akumulator trzyma tylko 200 zdjęć, a na początku wytrzymywał 2500zdjęć to nie masz co liczyć na naprawę.
    Odlejające się gumy (taki tam popularny przykład usterki ) też raczej nie kwalifikują się do naprawy gwarancyjnej, bo to element eksploatacyjny i poprostu uległ zużyciu.
    To, że się zawiesza, występuje "fatal error" chyba możesz reklamować, bo nie masz wpływu na "zużycie/błędy" oprogramowania.
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  3. #3

    Domyślnie

    Za niezgodność towaru z umową odpowiada sprzedawca a nie producent i to tylko w wypadku zakupu indywidualnego. W przypadku zakupu na firmę masz tylko gwarancję producenta (dystrybutora).

    Reklamować musisz w sklepie bo jak wyślesz do serwisu to zapłacisz za naprawę.

  4. #4

    Domyślnie

    No właśnie na tą ustawę, te przepisy mam zamiar się powołać jak mi sie gumy w D700 odkleją np w 23 miesiącu użytkowania. Na razie równo po roku trzymają się mocno choć łapy się mi strasznie pocą dziwne to
    Generalnie pospolitym ruszeniem w ramach olewania serwisu na Podstępu proponował bym abyśmy wszystkie problemy ze sprzętem zgłaszali do sprzedawców niech się użerają ze sklepami
    Może tryb takich napraw jest inny ? niż pokornego klienta który w zębach przywozi sprzęt do serwisu.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Generalnie pospolitym ruszeniem w ramach olewania serwisu na Podstępu proponował bym abyśmy wszystkie problemy ze sprzętem zgłaszali do sprzedawców niech się użerają ze sklepami
    Może tryb takich napraw jest inny ? niż pokornego klienta który w zębach przywozi sprzęt do serwisu.
    Dokładnie. Sklep ma 14 dni na naprawę/usunięcie usterki. Potem muszą oddać kasę lub nowy sprzęt (można sobie wybrać, ale teraz bardziej się opyla kasę wziąć, bo sprzęt tanieje ).

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    No właśnie na tą ustawę, te przepisy mam zamiar się powołać jak mi sie gumy w D700 odkleją np w 23 miesiącu użytkowania. Na razie równo po roku trzymają się mocno choć łapy się mi strasznie pocą dziwne to
    Hm... trzymają się powiadasz... Może zareklamuj Powiedz, że miało się odleić na gwarancji (jak zawsze), a tu chyba wadliwy egzemplarz, bo wszystko się trzyma
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skibek Zobacz posta
    Dokładnie. Sklep ma 14 dni na naprawę/usunięcie usterki. Potem muszą oddać kasę lub nowy sprzęt (można sobie wybrać, ale teraz bardziej się opyla kasę wziąć, bo sprzęt tanieje)
    Bądźmy precyzyjni. Sklep ma obowiązek ustosunkować się do naszej reklamacji w terminie 14 dni kalendarzowych, liczonych od dnia następnego po dniu, w którym ją złożyliśmy. Nieudzielenie odpowiedzi w tym terminie oznacza uznanie reklamacji. Powinna być wtedy załatwiona tak, jak napisaliśmy w dokumencie reklamacyjnym. Nie jest jednak powiedziane, w jaki sposób mamy otrzymać odpowiedź, dlatego należy to ustalić i zapisać w dokumencie reklamacyjnym.
    Czas na udzielenie odpowiedzi przez sprzedawcę nie oznacza, że towar w tym właśnie czasie będzie naprawiony lub wymieniony. Powinno być to zrobione w odpowiednim czasie, Niestety przepisy nie określają co oznacza odpowiedni czas.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_ Zobacz posta
    Bądźmy precyzyjni. Sklep ma obowiązek ustosunkować się do naszej reklamacji w terminie 14 dni kalendarzowych, liczonych od dnia następnego po dniu, w którym ją złożyliśmy. Nieudzielenie odpowiedzi w tym terminie oznacza uznanie reklamacji.
    Tak, tak! Masz rację. Mi chodziło już po fakcie uznania reklamacji. Mają na to 14ni kalendarzowych (a często sprzedawca próbująe nam wmówić, że roboczych).
    Nie ma czegoś takiego jak "w odpowiednim czasie", bo to żadna jednostka czasu. Odpowiedni dla mnie to "dziś do godz. 16tej", a dla sprzedawcy "w grudniou po południu". Przepis musi to regulować (i reguluje). Nie pamiętam jak dokładnie jest zapisane, ale wydaje mi się, że właśnie te dwa tygodnie.
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Skibek Zobacz posta
    Tak, tak! Masz rację. Mi chodziło już po fakcie uznania reklamacji. Mają na to 14ni kalendarzowych (a często sprzedawca próbująe nam wmówić, że roboczych).
    Nie ma czegoś takiego jak "w odpowiednim czasie", bo to żadna jednostka czasu. Odpowiedni dla mnie to "dziś do godz. 16tej", a dla sprzedawcy "w grudniou po południu". Przepis musi to regulować (i reguluje). Nie pamiętam jak dokładnie jest zapisane, ale wydaje mi się, że właśnie te dwa tygodnie.
    Niestety ustawa nie reguluje terminu usunięcia wady (wymiany sprzętu). Posługują się określeniem "odpowiedni czas" co daje ogromne pole do popisu dla sprzedawcy.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_ Zobacz posta
    Niestety ustawa nie reguluje terminu usunięcia wady (wymiany sprzętu). Posługują się określeniem "odpowiedni czas" co daje ogromne pole do popisu dla sprzedawcy.
    Ale "odpowiedni czas" to się odnosi chyba do czasu klienta, bo to jego sprzęt, pieniądze i co najważniejsz CZAS
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  10. #10

    Domyślnie

    Panowie, jest dwuletnia odpowiedzialność sprzedawcy za to, że w chwili wydania (moment sprzedaży) produkt był wolny od wad. Jeżeli zareklamujecie w ciągu pierwszego pół roku to jest domniemanie, że taka wada istniała, po upływie półrocznego okresu to Klient musi udowodnić, że wada istniała np. przez ekspertyzę serwisu... co w przypadku serwisu Nikona będzie raczej trudne. Praktycznie z gumami po 20 miesiącach nie macie możliwości udowodnić niestety, że były wadliwe .
    szkoda, że to już nie to samo forum...

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •