Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46
  1. #11

    Domyślnie

    W moim przypadku chodzi o zawieszanie sie body. Czyli pod zuzycie nie podpada.
    Meczyc Hesje(sprzedawca) zamiast Nikona(producent) ? Kurcze, lubie ludzi...

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fobi Zobacz posta
    W moim przypadku chodzi o zawieszanie sie body. Czyli pod zuzycie nie podpada.
    Meczyc Hesje(sprzedawca) zamiast Nikona(producent) ? Kurcze, lubie ludzi...
    W interesach nie ma miejsca na sentymenty...
    Ale Hesję to raczej oszczędź bo wtedzy wszyscy b ędziemy mieli przes...ne. To tak jak z kapralem w wojsku
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  3. #13

    Domyślnie

    Teraz to musisz udowodnić, że wada ta występowała w momencie zakupu. Jeżeli wszystko działo i teraz aparat zaczął sie zawieszać, a w momencie zakupu wszystkie elementy były sprawne niegodność towaru z umowa nie wchodzi w grę. To nie jest gwarancja na sprzet lecz zabezpieczenie, że nie masz szans na sprawdzenie wszystkich funkcji aparatu. Jakby nie działało gniazdo synchronizacji z lampami, którego nigdy wcześniej nie używałeś i będziesz miał ekspertyzę ze to wada fabryczna to ok, ale inaczej nie masz szans.
    Nikon

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    Panowie, jest dwuletnia odpowiedzialność sprzedawcy za to, że w chwili wydania (moment sprzedaży) produkt był wolny od wad. Jeżeli zareklamujecie w ciągu pierwszego pół roku to jest domniemanie, że taka wada istniała, po upływie półrocznego okresu to Klient musi udowodnić, że wada istniała np. przez ekspertyzę serwisu... co w przypadku serwisu Nikona będzie raczej trudne. Praktycznie z gumami po 20 miesiącach nie macie możliwości udowodnić niestety, że były wadliwe .
    Gdyby nie były wadliwe to by się nie odkleiły to chyba oczywiste że od 1-go dnia mają tą wadę która powoduje odklejanie
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    Gdyby nie były wadliwe to by się nie odkleiły to chyba oczywiste że od 1-go dnia mają tą wadę która powoduje odklejanie
    Hjehje
    Czyli jak będziesz darł lacza przez pół godziny w swoim Lambo (załóżmy, że masz, bo w stopce nie widzę) i opona by pękła, to poszedłbyś do sprzedawcy i powiedział: "Miała wadę i pękła podczas jazdy" ? Hjehje
    D40 | 18-55 | SD-2GB | UV-52mm | Trumny z tektury falistej | Patenty | Nikon? | Ostre Koło | RENTANAL

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    Gdyby nie były wadliwe to by się nie odkleiły to chyba oczywiste że od 1-go dnia mają tą wadę która powoduje odklejanie
    chyba nie bardzo jest to wada aparatu - bo np. wielu uzytkownikom się te gumy nie odklejają, a znowu innym odklejają się po krótkim okresie i ma to dość dużo wspólnego z pH potu, a to już wada użytkownika, a nie produktu

    w moim D80 gumy wytrzymały 2 lata i nic - zero odklejania, pożyczyłem kumplowi aparat na dwa dni i wrócił z a) zasyfioną matrycą i b) odklejającymi się gumami, grrrr - tak, wiem, dobry zwyczaj nie pożyczaj
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr_ Zobacz posta
    Za niezgodność towaru z umową odpowiada sprzedawca a nie producent i to tylko w wypadku zakupu indywidualnego. W przypadku zakupu na firmę masz tylko gwarancję producenta (dystrybutora).
    Reklamować musisz w sklepie bo jak wyślesz do serwisu to zapłacisz za naprawę.
    W przypadku zakupu na firmę Kolego masz również rękojmę na wady tyle że 12 m-ną .
    Gwarancja to dobra wola producenta może ją dawać ale nie musi .
    Dzieki gwarancji producenta sprzedawca nie ponosi takiego dużego ryzyka przy sprzedaży produktu .
    Rękojma dla "Jana Kowalskiego" 24 m-ce .
    . . . Coś na C coś na D trochę słoików Twist-Off z wieczkiem . . .

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gadas Zobacz posta
    W przypadku zakupu na firmę Kolego masz również rękojmę na wady tyle że 12 m-ną .
    Gwarancja to dobra wola producenta może ją dawać ale nie musi .
    Dzieki gwarancji producenta sprzedawca nie ponosi takiego dużego ryzyka przy sprzedaży produktu .
    Rękojma dla "Jana Kowalskiego" 24 m-ce .
    chyba powinieneś napisać tzw. "rękojmia" dla Kowalskiego, bo rękojmia dla konsumenta została zastąpiona właśnie dpowiedzialnością sprzedawcy
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  9. #19

    Domyślnie

    Czyli raczej szykuje mi sie platny serwis. No i teraz pytanie za 100 punktow : gdzie to zrbic zeby mi aparatu przy okazji nie popsuli ? (i pol roku nie trzymali inkasujac na koniec 3 tysiace).
    Bo jak tak czytam forum to wychodzi mi na to ze system trzeba zmienic

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fobi Zobacz posta
    Czyli raczej szykuje mi sie platny serwis. No i teraz pytanie za 100 punktow : gdzie to zrbic zeby mi aparatu przy okazji nie popsuli ? (i pol roku nie trzymali inkasujac na koniec 3 tysiace).
    Bo jak tak czytam forum to wychodzi mi na to ze system trzeba zmienic
    Wysłać do serwisu za granicą.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •