Close

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 110
  1. #1

    Domyślnie Porównanie Sigma 24-70 2.8 HSM v Nikkor 24-70 2.8

    Witam
    Miał ktoś może okazję porównywać te szkiełka, mam możliwość zakupu sigmy za 2900zł (oczywiście używanej) do tej pory używam najczęściej stałek i czasami wspieram się Tamronem 28-75 . Jak wygląda zakres ogniskowych przy przysłonie 2.8, jak jest z celnością AF???
    D4lZ6lS35lS50lS85l

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Białystok
    Posty
    143

    Domyślnie

    Mam Sigmę od miesiąca i jak narazie nie zauważyłem żadnych problemów ani z FF/BF ani z szybkością jego działania. Osobiście polecam to szkiełko.
    Nikon D750 | Nikkor AF-S 70-200 F4 VR | Nikkor AF-S 35 1:1.8G | Nikkor AF-S 50 1:1.4G | Σ 24-70 2.8 HSM | SB-900

  3. #3

    Domyślnie

    Czy wspomniana Sigma 24-70/2.8 HSM jest dobrym pomysłem do D700?

    Potrzebuję podstawowego, jasnego zooma do D700 (portrety, dzieci) i z racji ceny odpada Nikkor 24-70. Byłem w zasadzie zdecydowany na ową Sigmę, ale po lekturze recenzji trochę się waham - na 2.8 nie wydaje się być zbyt dobra. Z drugiej strony alternatywy brak - zostaje jedynie Tamron 27-85.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2009
    Miasto
    Siemianowice
    Posty
    90

    Domyślnie

    Chcialem zalozyc podobny watek, ale sie podepne.
    Tak samo poszukuje czegos do D700 z tym, ze ja akurat mam na oku N 24-85 2.8-4.
    Nie wyglada zle, ale moze sie myle? Niestety sprzetem Nikona interesuje sie od dwoch dni wiec trudno mi wszystko ogarnac. O Sigmie nie myslalem, poniewaz obawiam sie FF/BF chociaz - jak sie przed chwila dowiedzialem - na Nikkorach tez moze ten problem wystapic

    Jednym slowem: co brac? Pomozcie prosze

    Pozdrawiam

    Cytat Zamieszczone przez MagMa Zobacz posta
    Czy wspomniana Sigma 24-70/2.8 HSM jest dobrym pomysłem do D700?

    Potrzebuję podstawowego, jasnego zooma do D700 (portrety, dzieci) i z racji ceny odpada Nikkor 24-70. Byłem w zasadzie zdecydowany na ową Sigmę, ale po lekturze recenzji trochę się waham - na 2.8 nie wydaje się być zbyt dobra. Z drugiej strony alternatywy brak - zostaje jedynie Tamron 27-85.

  5. #5

    Domyślnie

    od tygodnia używam tej sigmy z D90, może krótki okres ale nie mam zastrzeżeń do AF, ostrość tez bardzo dobra.
    Naprawdę dobre szkoło, bawiłem się Nikonem 24-90, super liga , ale demonizowanie ze tylko nikon a reszta to badziew jest delikatnie mówiąc przesadą.
    To domowej zabawy z fotografia - polecam sigmę.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomas_ok Zobacz posta
    Witam
    Miał ktoś może okazję porównywać te szkiełka, mam możliwość zakupu sigmy za 2900zł (oczywiście używanej) do tej pory używam najczęściej stałek i czasami wspieram się Tamronem 28-75 . Jak wygląda zakres ogniskowych przy przysłonie 2.8, jak jest z celnością AF???
    Dziwne bo w stopce widzę, że posiadasz N 24-70 i chcesz kupić sigmę do D700...
    Nikon Zachodniopomorksa Grupa Fotograficzna GRYF Jestem amatorem piątki...

  7. #7

    Domyślnie

    wątek założył miesiąc temu
    mogło się wszystko zmienić

  8. #8

    Domyślnie


    Takie małe porównanie. Ta sama ogniskowa(50), to samo iso(200), to samo światło (2.. Po lewej sigma po prawej nikkor. Mam nadzieję że komuś to pomoże.

  9. #9

    Domyślnie

    Miałem tą Sigmę,sprzedałem i zakupilem 24-70.Obrazek podobny.Jeżeli dobra sztuka sigmy to ostroscią nie odbiega wiele od 24-70 na 2.8.Może i wcale nie odbiega.Natomiast praca i szybkość AF w ciemnawych miejscach na korzyść Nikkora.W normalnych warunkach sie tego nie odczuje,natomiast jak jest ciemno albo pod światlo owszem.Na samplach powyżej ewidentnie lepszy Nikkor ale u mnie aż takiej róznicy nie było.
    Ostatnio edytowane przez wlods ; 19-06-2011 o 16:16

  10. #10

    Domyślnie

    obrazek podobny z Sigmy a to dobre Testy testami ale obrazek z Nikkora duuuużo lepszy zwłaszcza na 2.8. Nie mówiąc już o szybkości i celności AF
    Czarekk
    Moja galeria
    Galeria

Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •