Close

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 110
  1. #11

    Domyślnie

    Testowałem oba w sklepie i na zew. Różnica generalnie największa na 2.8
    szczególnie w okolicach 70mm. Tutaj nikon wygrywa bezapelacyjnie.
    W pozostałych zakresach porównywalnie. Wg. mnie takie obiektywy
    kupuje się i płaci po to aby z tego 2.8 korzystać. Dlatego warto dopłacić
    aby potem nie zgrzytać ale zębami .
    pozdr.

  2. #12

    Domyślnie

    Ja to już dawno pisałem że dla mnie te szkła dzieli przepaść ktoś na forum nawet wtedy się ostro ze mną spierał - ale każdy musi się przekonać sam. Ja uważam że nawet do amatorskiego cykania bym tej S nie kupił (i to mówi jak zawsze podkreślam osoba bardzo lubiąca sigmy) bo są po prostu lepsze szkła
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  3. #13

    Domyślnie

    Widzę że powrócił mój stary temat, informacyjnie - od półtora roku używam nikkora 24-70 działa świetnie bardzo szybki, wyjątkowo celny AF, ostry od 2.8 w pelnym zakresie ogniskowych, czy czegoś mozna oczekiwać więcej od zooma w tym zakresie....
    Polecam
    D4lZ6lS35lS50lS85l

  4. #14

    Domyślnie

    To ja odświeżę temat. Szukam podstawowego zooma pod D700. Szukam i tak naprawdę wybór jest baaardzo słaby. Mamy N24-70. Wiadomo - jakość świetna ale cena już taka świetna nie jest i z tego powodu raczej odpada. Szukam więc zamiennika. I tu tak naprawę tylko nowa sigma 24-70 wygląda sensownie. I tu pytanie czy rzeczywiście różnica między S a N jest aż tak duża, że warta dołożenia ponad 2k?
    W testach teoretycznie ta sigma wypada lepiej niż C 24-70 a to chyba nie jest złe szkło? Oczywiście mówimy o nowej wersji z filtrem 82mm!
    Sigma od jakiegoś czasu produkuje naprawdę dobre szkła - przykład to np. 85 i 50 sigmy, które są bardzo chwalone przez wielu użytkowników w różnych systemach.
    Z5; Voigt15; N35/1.8S; Vil85/1.8; SB700; Statywy; torby; plecaki itd.itp

  5. #15

    Domyślnie

    Ja tam powiem tylko tyle, że też szukałem sigmy pod d700 i testowałem chyba ze trzy cztery w moim rejonie. Każda miała takie mydło na 2.8, że szkoda gadać. Jak trafisz naprawdę ostrą sztukę bo podobno jak dziewice są. ale nikt nie widział to myślę, że wielkiej różnicy nie uświadczysz w N24-70 ( pewnie zaraz polecą pięści) Takie jest moje zdanie, a że ja nie znalazłem to zdecydowałem sie na ..... 24-120 f.4
    Trochę tego...trochę tamtego...

  6. #16

    Domyślnie

    samson09 - a N24-120 jest/był ostrzejszy od S24-70 na f4?!
    Gdyby tak to porażka... Podobno od f4 różnica między N24-70 a S24-70 praktycznie jest niezauważalna i tylko 2.8 robi różnicę.
    Z5; Voigt15; N35/1.8S; Vil85/1.8; SB700; Statywy; torby; plecaki itd.itp

  7. #17

    Domyślnie

    za cenę S24-70 a nawet mniejszą kupisz N28-70 w super stanie...
    też przymierzałem się do Sigmy ale kontakt z N28-70 sprawił, że szybko o niej zapomniałem.
    D700 + N50 f1.4G / N105VR Micro f/2.8G / Tokina 400 AT-X f/5,6 / N28-105D

  8. #18

    Domyślnie

    też próbowałem przerabiać sigmę 24-70, było dokładnie tak jak napisał samson09, z tym że u mnie się skończyło na N 24-70

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Badol Zobacz posta
    samson09 - a N24-120 jest/był ostrzejszy od S24-70 na f4?!
    Gdyby tak to porażka... Podobno od f4 różnica między N24-70 a S24-70 praktycznie jest niezauważalna i tylko 2.8 robi różnicę.
    Powiem szczerze, że sigmy na f4 nie sprawdzałem bo wyszedłem z założenia, że powinno być ostro. Interesowała mnie pełna dziura, a tam niestety porażka. 24-120 na f4 jest tak samo ostry jak 24-70 na 2.8 vr też się przydaje, a mówiąc szczerze taki zakres ogniskowych przyzwyczaja 70mm byłoby już chyba dla mnie za krótko, a jak zupełnie ciemno i chce na zastanym lecieć to mam stałki od tego . Chociaż nie ukrywam, że 24-120 f. 2.8 byłaby bajka

    Polecam http://www.nikoncafe.com/vforums/sho...d.php?t=284639
    Trochę tego...trochę tamtego...

  10. #20

    Domyślnie

    kur$#@! - chyba podjadę dziś do Sigmy w Warszawie i sprawdzę bo nie chce mi się wierzyć, że ta sigma za ponad 3k i zdobywca nagrody za najlepsze szkło w 2xxx roku jest aż tak słaba. Jak jest to masakra i wtedy rzeczywiście będę musiał albo poszukać jakiegoś N28-70 (o którego obecnie ciężko) albo popatrzeć w kierunku T28-75.
    Tylko to 28mm - znacznie bardziej mi się widzi 24 w takim szkle niż 28.
    OK - jak ktoś miał S24-70 (nową) w ręku to prośba o opinię.
    Ja dziś wieczorem jak mi się uda postaram się napisać coś o tym szkle bo dziś chyba podjadę do sigmy w Wawie :P
    Z5; Voigt15; N35/1.8S; Vil85/1.8; SB700; Statywy; torby; plecaki itd.itp

Strona 2 z 11 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •