Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Capture NX i różowy zafarb po otwarciu.

    Otoz mam taki problem, ze na samym koncu procesu otwierania NEFa zdjecie robi sie rozowe :/
    Grzebalem po opcjach w programie i nie moge dojsc co przestawic aby sie tak nie dzialo.



    Podobny problem mialem w PSie ale przy pierwszym uruchomieniu pokazalo sie okienko, ze profil kolorow cos tam... jest zly/uszkodzony - dalem ignoruj profil i juz zdjecia otwiera normalnie

    Ale nie moge znalezc czegos takiego w CNX

    Moze ktos mial taki problem i sie z nim uporal?
    Przegladalem to forum, juz nawet zadalem pytanie w innym watku ale pomocy nie uzyskalem.

  2. #2

    Domyślnie

    a dlaczego masz apple RGB?

  3. #3

    Domyślnie

    To jaki profil w opcjach programu mam ustawione nie robi mu zadnej roznicy, a ostatnio bawilem sie przelaczajac na ten profil i tak zostalo gdy robilem screena

    Nie w tym problem.

  4. #4

    Domyślnie

    Masz to w preferencjach programu. Trzeba pewnie to wymusić "ptaszkiem".
    Mój zoom - 15 sekund na setkę

  5. #5

    Domyślnie

    Co mam w preferencjach? Co mam wymusic ptaszkiem?
    Jak pisalem bawilem sie juz na rozne sposoby i nic narazie to nie dalo.

    Otwiera sie zdjecie normalnie, sa kolorki super i pod koniec procesu otwierania robi sie roznowo.

  6. #6

    Domyślnie

    To zmień tryb kolorów monitora na inny może.
    Mój zoom - 15 sekund na setkę

  7. #7

    Domyślnie

    Masz źle skalibrowany monitor.

    Przypuszczam, że podgląd z windowsa ma dobre kolory a po wejściu do CS czy NX robią się dziwne barwy.

    Opowiem jak sobie radzę, gdy jest taki problem.
    Ostatnio zmieniłem bebechy w komputerze i była okazja się zabawić.

    Sterownik płyty głównej musi być ten, co trzeba i najnowszy.
    (Dostałem płytę główną która nie chciała dogadywać się z kartą graficzną i musiałem wymienić płytę na Asusa coś tam.)

    Karta graficzna z nowymi sterami.

    Monitor – trzeba zainstalować sterownik z płyty od monitora. To nic, że winda sama go zainstalowała jako pluga.
    Jeśli karta jest dobra to ma oprogramowanie do kalibracji monitora. Trzeba zadziałać tak jak ona chce.

    Wcześniej jednak wybierz sobie profil kolorów, w jakim będziesz chciał pracować.

    Resztę dokombinujesz.
    x

  8. #8

    Domyślnie

    @andrzej500 - co do monitora to wlasnie zawsze uzywalem profilu dedykowanego do swojego modelu, ktory zawsze instalowalem po reinstalce systemu.

    I przed chwilka wszedlem w wlasciwosci, wywalilem profil od producenta i przelaczylem na jakis zwykly sRGB ktory byl sobie w windowsie. I ZADZIALALO !!

    Nawet do glowy mi nie przyszlo, ze profil od Samsunga moze byc zwalony :/

    Dzis i tak czeka mnie nowy systemik, wiec sobie pozniej na nowo bede musial wszystko kalibrowac (programowo) do PSa

    Dzieki za pomoc.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •