Close

Strona 78 z 101 PierwszyPierwszy ... 2868767778798088 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 771 do 780 z 1007
  1. #771

    Domyślnie

    Nic nie musisz mówić. I tak pewnie przywrócą ustawienia fabryczne. Nie mam teraz aparatu przy sobie, ale wydaje mi się, że ustawienia mikroregulacji też są wówczas kasowane.
    EDIT: Tak dla własnych statystyk, napisz tutaj czy Ci coś poprawili .
    D750 | N 20-35/2.8D, N 28-70/2.8D, S 35/1.4 Art, N 85/1.4D | SB-910 | Flickr

  2. #772

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz.antoniak Zobacz posta
    Nic nie musisz mówić. I tak pewnie przywrócą ustawienia fabryczne. Nie mam teraz aparatu przy sobie, ale wydaje mi się, że ustawienia mikroregulacji też są wówczas kasowane.
    EDIT: Tak dla własnych statystyk, napisz tutaj czy Ci coś poprawili .
    Jasna sprawa. Na pewno zdam relację.
    Jak oddawałem sprzęt zostałem poinformowany, że mają sporo pracy i aparat dostanę pod koniec przyszłego tygodnia.
    Poczekamy, zobaczymy

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  3. #773

    Domyślnie

    Mi prawdopodobnie dziś na plenerze pękła lamerka.Cóż to będzie mój 1 kontakt z serwisem .Ale zastanawiam się jeszcze czy nie wysłać za zachodnią granicę. By czegoś nie spieprzyli w moim D750

  4. #774

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przemas-J Zobacz posta
    Mi prawdopodobnie dziś na plenerze pękła lamerka.

    Co Ci pękło?

  5. #775

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lukasz.antoniak Zobacz posta
    Nic nie musisz mówić. I tak pewnie przywrócą ustawienia fabryczne. Nie mam teraz aparatu przy sobie, ale wydaje mi się, że ustawienia mikroregulacji też są wówczas kasowane.
    EDIT: Tak dla własnych statystyk, napisz tutaj czy Ci coś poprawili .
    Dziś dostałem aparat.
    Za czas duży plus.

    Oddałem body d750
    Nikkor 50 1.8G
    Nikkor 85 1.8G

    Do body dostałem dokument stwierdzający, że po wielu testach błędów nie stwierdzono.
    Co do 50 to telefonicznie zostałem poinformowany, że jest git. Tu się w sumie nie ma co czepiać. Focal z odległości 2.4m wykazuje mi konieczność mikro regulacji na +3. Przy większej odległości DOF jest już na tyle duża, że nie ma to znaczenia. Przy mniejszej, w zależności od testu było +4 lub +5. Moim zdaniem do przyjęcia.

    Największe problemy jak się okazuje pokazała 85.
    Przed serwisem:
    Ostrzenie na ok 1m - nie mieściło się w MR +20
    Ostrzenie na ok 3m było +15 (lub jakoś tak. Nie zapisałem i nie pamiętam)

    Teraz zrobiłem test po serwisowy.
    Na odległości 3.6m MR -10.3
    Na odległości 2.4m MR -11
    Na odległości 1.4m MR raz wyszło mi -8, ale z dopasowaniem (focal ma jakiś taki parametr) do d...y
    Ponowny test 1.4m i wyszło MR 10.5

    Test robiony na oko (kilka zdjęć planszy testowej na różnych ustawieniach MR)
    0 - najostrzej, ale widać lekką fioletową aberrację
    -5 - podobnie i bez przebarwień
    -10, -15, -20 co raz mniej ostro i widoczna zielona aberracja.


    Jeśli jutro pogoda dopisze to sprawdzę 85 w terenie.

    Podsumowując.
    Nie do końca wiem czy jest dobrze. Na 100% jest lepiej.
    Ponadto wyniki są powtarzalne na każdej odległości, a to już bardzo dużo zmienia.

    Można powiedzieć, że serwis dał radę chociaż przebarwienia są dość podejrzane.

  6. #776

    Domyślnie

    W ostatnich miesiącach trzy razy oddawałem aparat na Łopuszańską. Za każdym razem na to samo - BF/FF. Za pierwszym i drugim razem czekałem od poniedziałku do piątku tego samego tygodnia. Za trzecim razem pracownik powiedział, że sprawa będzie potraktowana szczególnie pieczołowicie i naprawę będzie nadzorował kierownik. Spokojnie czekałem 3 tygodnie. Po trzech tygodniach zacząłem dzwonić i chyba dobrze, bo gdyby nie to, to aparat spokojnie by leżał w serwisie ad infinitum. Po kolejnym telefonie napawa została wykonana w ciągu 30 minut
    Włączyłem aparat i pięknie, tylko w menu wszystko poprzestawiane. Nie, że zresetowane do ustawień fabrycznych, tylko pozmieniane. Spędziłem dobrą godzinę po kolei sprawdzając i ustawiając z powrotem po swojemu. To miał być chyba bonusik dla mnie, jako uciążliwego klienta.

  7. #777

    Domyślnie

    Bonus bonusem ale czy pucha działa jak powinna czt nie? Dobrze ja ustawili?

  8. #778

    Domyślnie

    Nie chciałbym wyjść na malkontenta.
    Niestety celność autofokusa nie spełnia moich oczekiwań i i jest daleko od tego, do czego przyzwyczaiłem się używając wcześniej przez szereg lat Nikonów F65, F80 i D70s.
    Po tej trzeciej kalibracji, która miała być przeprowadzona szczególnie dokładnie i pod nadzorem kierownika serwisu nic się nie zmieniło w stosunku do tego, co było po drugiej regulacji. Nie mniej jednak na dokumencie naprawy jest napisane, że została wykonana weryfikacja wszystkich funkcji i regulacja systemu autofokusa zgodnie ze specyfikacją producenta. Oprócz tego wymieniono część o nazwie LCD WINDOW 1K603-345. Nie mam pojęcia dlaczego. Nie zgłaszałem żadnych problemów z LCD.
    Czyli nadal aparat ustawia odległość ostrzenia przypadkowo i całkiem różnie w przy ciepłym, zimnym świetle. Przy bliskich odległościach BF, przy dalszych silny FF. Najlepiej ustawiona ostrość wychodzi przy fotografowaniu z obiektywami bez silnika, czyli nastawiana ręcznie ze wspomaganiem strzałkami i kropką.
    Na obecnym etapie chcę oddać ten aparat sprzedawcy i odzyskać swoje pieniądze.
    Ostatnio edytowane przez Pugilares ; 05-06-2016 o 13:11

  9. #779

    Domyślnie

    A co to za aparat? D5500?
    Nikon

  10. #780

    Domyślnie

    Tak, D5500.
    Ten sam obiektyw AF-S 85.18 G zakładam do D70s lub F80 i wychodzi naostrzone w punkt, jakby to był egzemplarz wzorcowy.
    Drugi obiektyw AF-S 35 1.8 G zakładam do D70s lub F80 i wychodzi może nie w punkt, ale bardzo blisko i bez częstych dużych nietrafień, jakie zdarzają się z D5500.
    D5500 z obiektywem AF-S 18-55 3.5-5-6 VRII jest całkiem dobrze.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Dodam, że chodzi o ostrzenie na centralnym punkcie AF. Na niecentralnych punktach AF w ogóle nie można polegać.
    Ostatnio edytowane przez Pugilares ; 05-06-2016 o 14:06

Strona 78 z 101 PierwszyPierwszy ... 2868767778798088 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •