Close

Strona 93 z 101 PierwszyPierwszy ... 43839192939495 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 921 do 930 z 1007
  1. #921
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Aparat wrócił ekspresowo, czyściutki, skalibrowany, wgrany najnowszy soft, na testy widzę poszło im tym razem 200 strzałów
    Czy zawsze w tej akcji wymieniają "aperture control base unit" i "shutter plate unit" ?

  2. #922

    Domyślnie

    Mam nie najlepsze doświadczenia z serwisem firmy Nikon

    wysłałem sprzęt 21 marca 2018 z standardowymi uwagami:
    Aparat Nikon D 600 - standardowe uwagi - plamy, problem s autofokusem
    do 23 kwietnia aparat nie wrócił.
    e-maile do serwisu - brak jakiejkolwiek odpowiedzi.
    Telefony : informacje zdawkowe - aparat u serwisanta, brak części , etc..
    a na stronie serwisu komunikat : "SPRZĘT OCZEKUJE NA KOSZTORYS.. "

    Eugeniusz Frątczak

  3. #923

    Domyślnie

    a ja chcę im wystawić pozytywną opinie, bo kilkka razy oddawałam różny sprzęt, czasem czekałam długo ale potem okazywało się że to wina punktu pośredniczącego -sam nikon działa na prawde sprawnie

  4. #924

    Domyślnie

    Ja również jestem zadowolony aparat był niecały tydzień w serwisie , wymieniali pokrętło trybów, a z tego co wyczytałem trzeba cały aparat rozebrać.

  5. #925

    Domyślnie

    Dziś od 10.00 do godziny 15.30 wykonane 156 połączeń telefonicznych do serwisu NIKON w Warszawie na nr.tel 22 460 87 60 i co i kur....a łaskawie wreszcie ktoś odebrał,paranoja i totalny olew klienta.Panowie pewnie kaca leczyli po niedzieli mając głęboko w dupie dzwoniących.
    D5 + D850 Nikon AF-S 200-500 f/5.6E ED VR0 + Nikon AF-S 70-200mm f/2.8E FL ED VR Nikkor + Nikon AF-S 24-70mm f/2.8E ED VR + Sigma A 12-24 mm f/4.0 DG HSM itp.itd (-:

  6. #926

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez macgeb Zobacz posta
    Dziś od 10.00 do godziny 15.30 wykonane 156 połączeń telefonicznych do serwisu NIKON w Warszawie na nr.tel 22 460 87 60 i co i kur....a łaskawie wreszcie ktoś odebrał,paranoja i totalny olew klienta.Panowie pewnie kaca leczyli po niedzieli mając głęboko w dupie dzwoniących.
    Albo mają taki zapie*dol po ładnym (czyt. pełnym pijaństwa i uszkodzonych sprzętów) weekendzie, że nie wiedza jak sobie z palcem trafić.

    Nie nie bronie ich, bo powinni dawać rade przy każdym ruchu w biznesie jak obsługują tak dużą markę- po prostu takie egocentryczne myślenie jest nie OK.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  7. #927

    Domyślnie

    Śmiech na sali. Wysłałem aparat na czyszczenie / wymianę migawki 6.3.2018. Wrócił do mnie 17.04.2018. Serio ??

  8. #928

    Domyślnie

    Odpowiedź na takie działanie serwisu jest prosta. Serwis prowadzi generalny dostawca, który pieniądze za prowadzenie tego serwisu i to spore pieniądze, bierze w momencie sprzedaży produktu. Dlaczego piszę spore, bo starczy porównać ceny w Polsce z cenami z tzw. szarej strefy z Anglii.
    Dalej to już ten serwis jest tylko stratą tych zarobionych pieniędzy, czyli kulą u nogi albo piątym kołem u wozu, jak kto woli.
    Odpłatne usługi serwisowe (pogwarancyjne) to też strata, bo klient jak się coś zepsuje powinien kupić nowy sprzęt i dać zarobić generalnemu dostawcy, a nie zawracać głowy jakąś naprawą za parę złotych.
    Generalny dostawca jest monopolistą na danym obszarze, a o istnieniu jego monopolu większość kupujących nawet nie ma pojęcia, bo kupują przecież w jakimś sklepie który od tego monopolisty dostaje marne kilka procent prowizji.
    Oczywiście to co napisałem to jest moje mocno uproszczone i przesadzone wyobrażenie o przyczynach kiepskiego działania serwisu, nie tylko Nikona w Polsce.
    Ostatnio edytowane przez mmluty ; 25-04-2018 o 10:24

  9. #929

    Domyślnie

    A tak wygląda czyszczenie matrycy w aparacie w profesjonalnym serwisie Nikon,oraz ciekawy koszt naprawy za odkręcenie 5 śrubek i resztę,co ciekawe obiektyw który im wysłałem stwierdzili że coś jest nie tak a ja obiektyw miłem sprawny w 100% poleciał tylko do wyczyszczenia z paru pyłków,śmiech na sali maila im wysłałem z zapytaniem czy tak wygląda matryca za po czyszczeniu to tak jak z telefonami mają głęboko w du..ie,i nie chodzi tu o kasę ale o sam fakt jak to działa.
    _YIP9814.jpg
    _YIP9810.jpg
    d5.jpg
    Ostatnio edytowane przez macgeb ; 02-05-2018 o 12:36
    D5 + D850 Nikon AF-S 200-500 f/5.6E ED VR0 + Nikon AF-S 70-200mm f/2.8E FL ED VR Nikkor + Nikon AF-S 24-70mm f/2.8E ED VR + Sigma A 12-24 mm f/4.0 DG HSM itp.itd (-:

  10. #930
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    U mnie od 1 czerwca sprzęt gotowy ale nie ma komu go wysłać w serwisie chyba, więc po kontakcie może jutro zostanie wysłany.

Strona 93 z 101 PierwszyPierwszy ... 43839192939495 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •