Close

Strona 90 z 101 PierwszyPierwszy ... 40808889909192100 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 891 do 900 z 1007
  1. #891
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2018
    Miasto
    Bielsk Podlaski
    Posty
    5

    Domyślnie

    W wyniku kł‚opotów z uzyskaniem ostrego zdję™cia na D3300 z użyciem kitowych obiektywów zdecydował‚em się™ na serwis. Naprawa systemu autofokusa w Czechach trwał‚a pół‚ dnia (wynika to z papierów). Za to cał‚y miesią…c zaj곂a tzw. logistyka czyli przepakowywanie w różnych miejscach Polski. Najtrudniej był‚o uzyskać‡ jakieś› informacje o etapie serwisowania (chciał‚em mieć‡ aparat przed ś›wię™tami, potem nowym rokiem). Nikt w Polsce nie aktualizuje danych w internecie. Wykonałem szereg telefonów: Warszawa, Wrocł‚aw, VPS Czechy. Chamstwa nie był‚o, grzecznie, ale bez informacji. Anovo sp. z o.o. we Wrocł‚awiu wogóle nie odbierało telefonów - to takie miejsce, w którym tylko przeł‚adowują… sprzę™ty w nowe paczki i w którym chyba nie ma komu pracować‡, bo zajmuje im to duuużo czasu. Gdy aparat trafił‚ do Czech, pojawił‚ się™ ś›lad w internecie, włą…cznie z listem przewozowym. Z powrotem, w Polsce znowu wszelki śad się™ urwał‚. Po miesiącu tuł‚aczki sprzęt wrócił‚. Tę™sknią…c za nim i marząc o 'ostrzeniu' w tzw. międzyczasie kupił‚em stałoogniskowy DX 35mm 1,8G. Pewny samozadowolenia zał‚ożył‚em go dzisiaj i ... chyba już spać‡ nie bę™dę™. Po prostu jest źle z ostroś›cią…!!! k.., k..., k...aaaaa! W dodatku na lusterku (chyba) są jakieś› dwie czarne france!!! Jak pomyślę™, że muszę™ znowu zadzwonić‡ do NIKON Polska ... żał‚uję™, że nie kupiłem Canona.
    Ostatnio edytowane przez Apus ; 08-01-2018 o 00:19

  2. #892

    Domyślnie

    1. Żeby pozbywać się takich "czarnych farfocli" przydaje się takie urządzenie, często można robić to samemu;
    2. Nieostrość może brać się z różnych względów, wstaw jakieś zdjęcie z parametrami . Dziś ma być słońce, spróbuj na spokojnie w plenerze

    Ps. Mówią, że u sąsiada za płotem trawa jest zieleńsza

  3. #893

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Apus Zobacz posta
    w tzw. międzyczasie kupił‚em stałoogniskowy DX 35mm 1,8G. Pewny samozadowolenia zał‚ożył‚em go dzisiaj i ... chyba już spać‡ nie bę™dę™. Po prostu jest źle z ostroś›cią…!!!
    Upewniłeś się, że to wina aparatu, a nie obiektywu? Nawet nowe obiektywy mogą czasem wymagać kalibracji.

    Cytat Zamieszczone przez Apus Zobacz posta
    Jak pomyślę™, że muszę™ znowu zadzwonić‡ do NIKON Polska ... żał‚uję™, że nie kupiłem Canona.
    Brak normalnego serwisu "pod ręką" to dla mnie dość poważny argument przeciwko kupowaniu nowej lustrzanki DX marki Nikon. A szkoda, bo to fajny sprzęt.
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 08-01-2018 o 10:36

  4. #894
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2018
    Miasto
    Bielsk Podlaski
    Posty
    5

    Domyślnie

    do poste Dzięki za odpowiedź i cenną podpowiedź - brak mi wiedzy i doświadczenia. Dzięki też za propozycję, chętnie skorzystam, jeśli pozwolisz, gdy odzyskam aparat. Właśnie go odesłałem na Łopuszańską, po pozytywnej tel. rozmowie w serwisie. Ten serwis warto chwalić.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Do sl011 "Serwis pod ręką"? Z tego powodu trzeba by zapomnieć o jakiejkolwiek marce. Pełna zgoda co do obiektywu - taką samą sugestię podsunął mi miły gość z Łopuszańskiej i zaproponował, bym podesłał sprzęt do Warszawy. Skorzystałem. Mówił też (jeśli dobrze zrozumiałem) o dostosowaniu systemu w aparacie wg wzorca do tego obiektywu.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Data: 8.01.2018

    W poprzednim poście wylałem z siebie trochę słusznej goryczy dot. ogólnej organizacji logistycznej napraw gwarancyjnych. Dziś poznałem (a raczej upewniłem się co do przypuszczeń) solidną, godną stronę serwisu Nikon na Łopuszańskiej w Warszawie. Nie będę rozpisywał się szczegółowo, ale po prostu: są tam kompetentni i przyjaźnie nastawieni ludzie, a z pewnością nie ignorują klienta.
    Ostatnio edytowane przez Apus ; 08-01-2018 o 15:33

  5. #895
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Druga styczność z serwisem Nikon w naszym kraju i tym razem dwa tygodnie sprzęt oczekuje na wycenę mimo że to akcja serwisowa ale przynajmniej kontakt jest dobry z nimi bo odpisują natychmiast.
    Czy zawsze serwis w Warszawie był "Nikon CEE GmbH" czy istniało coś takiego jak serwis nikon polska ?

  6. #896

    Domyślnie

    koesh - widze ze jestesmy na bardzo podobnym etapie serwisowania
    cierpliwosci i Twoj status zmieni sie na " SPRZĘT OCZEKUJE NA DOSTAWĘ CZEŚCI ZAMIENNYCH.. "
    daj znac jak otrzymasz sprzet po naprawie
    D610 | Nikkor 28/2 AI-S | 50/1.8 AI-S | 105/2.5 AI-S | 70-200/2.8 VRII

  7. #897
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    hehe... dobrze że nie mam ciśnienia i patrzę na to ze spokojem, oby finalnie było wszystko zrobione jak trzeba.

  8. #898
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Po ponad dwóch tygodniach nadal "sprzęt oczekuje na kosztorys" i info że może w przyszłym tygodniu będzie informacja w sprawie sprzętu.
    Chyba zaczynam rozumieć narzekanie na serwis.
    Aż dziwne że nie było jakiś zbiorowych petycji do centrali nikona.

  9. #899

    Domyślnie

    cierpliwości) u mnie dziś miła niespodzianka - na www zmiana statusu - części do aparatu są już dostępne. 3 tygodnie to trwało,
    ale cały czas idzie do przodu. z ciekawości jaki masz przebieg w D600?
    D610 | Nikkor 28/2 AI-S | 50/1.8 AI-S | 105/2.5 AI-S | 70-200/2.8 VRII

  10. #900
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    70 tysięcy

Strona 90 z 101 PierwszyPierwszy ... 40808889909192100 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •