Close

Strona 87 z 101 PierwszyPierwszy ... 3777858687888997 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 861 do 870 z 1007
  1. #861
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Akcja może mieć sens, a myślę że jak będzie osoba to ogarniająca to i rozgłos będzie bo portale foto u nas mogą o tym też poinformować.
    Chętnych "poszkodowanych" pewnie się znajdzie dużo.

  2. #862

    Domyślnie

    Ja się tego podejmę, sam swój przypadek też opiszę.
    Im więcej chętnych i Waszych historii tym lepiej, wiadomo, z 10 nie ma się co wyrywać.
    ale myślę, że 50 już nie zignorują
    Skoro można dobrze załatwić serwis w Czechach czy niezależnym serwisie, znaczy że po prostu serwis Nikona w PL dział kiepsko.
    Prośba o wiadomosci PW osób które bedą chętne opisac swoje doswiadczenia i podpisć się pod listem
    D3100, D7100 35 1.8G AF-S, Sigma 17-50 2.8 OS, Pentacon 50 1.8 MC, Nikon 85 1.8G, Metz 52 i zero wolnego czasu

  3. #863

    Domyślnie

    Nie negując samej akcji, którą popieram choćby z powodu, który celnie napisał Josem32 "...niezadowolonych klientów przybywa, po co płacić za gwarancję skoro tego co ona ma nam dać i tak nie dostaniemy ze względu na serwis?..." - nie sądzę niestety, aby nasza akcja mogła mieć znaczący skutek. Sam fakt, że z dniem 1 kwietnia 2017 r. olali Polskę i przenieśli serwis m.in. DX do Czech, mając gdzieś, że wydłuży to czas załatwienia klientów z Polski, że wymaga dodatkowych czynności od użytkowników, że trudniej sie porozumieć itp, itd, świadczy o tym, jak traktują polski rynek i klientów na tym rynku.Takie są fakty. Dla nich prawdopodobnie taki lokalny rynek, jak nasz nie ma znaczenia. Ponieważ dali w ten sposób wyraz, gdzie mają nasz lokalny rynek, sądzę, że naszą akcję też oleją. Obym się mylił...
    Ale spróbować warto.
    "Fotografia nie jest związana z patrzeniem, lecz z czuciem..." - Don McCullin

  4. #864

    Domyślnie

    nie sądzę żeby chodziło o rynek, przez rynek rozumie się miejsce zbytu towaru. to się nie zmieni bo mało kto zdaje sobie sprawę z lokalizacji serwisu.
    Wejdź do 20 sklepów i udawaj zainteresowanego kupnem sprzętu nikona, zapytaj gdzie mają serwis, mało który sprzedawca odpowie prawidłowo.

    Za przeniesieniem serwisu do innego kraju stoi z pewnością optymalizacja rentowności portfela producenta, choć nie wydawało mi się że w Czechach praca jest tańsza.
    Każdy producent sprzętu który jest objęty gwarancja jeśli prawidłowo prowadzi swój biznes, w momencie sprzedaży wyrobu gotowego tworzy rezerwę na taką naprawę, zawiera ona koszt części zamiennej, koszt pracy serwisanta, koszt logistyczne, wszystko liczone statystycznie, wiem bo sam jestem Kontrolerem finansowym w dużej fabryce i uwierzcie mi, jeśli producent/dystrybutor ma prawidłowo prowadzone sprawozdania to w momencie pozytywnego rozpatrzenia reklamacji, nie dopłaca do już sprzedanego sprzętu.

    Tak jak mowie,ewentualny list do nikona będzie miał formę grzecznościowa, informująca jedynie o rosnącym niezadowoleniu z pracy seriwsu w Polsce.
    Jeśli ktoś nie popiera, niech nie bierze udziału, jeśli popiera i miał negatywną przygodę prośba o wiadomosc z jej opisaniem i podanie maila, zrobię folder na wspólnym dysku gdzie umieszczę całą dokumentacją z mozliwoscią wglądu la każdego kto w akcji chce wziąć udział.
    może akcja nic nie da, a moze da. zobaczym po.
    D3100, D7100 35 1.8G AF-S, Sigma 17-50 2.8 OS, Pentacon 50 1.8 MC, Nikon 85 1.8G, Metz 52 i zero wolnego czasu

  5. #865

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bushi Zobacz posta
    Nie negując samej akcji, którą popieram choćby z powodu, który celnie napisał Josem32 "...niezadowolonych klientów przybywa, po co płacić za gwarancję skoro tego co ona ma nam dać i tak nie dostaniemy ze względu na serwis?..." - nie sądzę niestety, aby nasza akcja mogła mieć znaczący skutek. Sam fakt, że z dniem 1 kwietnia 2017 r. olali Polskę i przenieśli serwis m.in. DX do Czech, mając gdzieś, że wydłuży to czas załatwienia klientów z Polski, że wymaga dodatkowych czynności od użytkowników, że trudniej sie porozumieć itp, itd, świadczy o tym, jak traktują polski rynek i klientów na tym rynku.Takie są fakty. Dla nich prawdopodobnie taki lokalny rynek, jak nasz nie ma znaczenia. Ponieważ dali w ten sposób wyraz, gdzie mają nasz lokalny rynek, sądzę, że naszą akcję też oleją. Obym się mylił...
    Ale spróbować warto.
    Mam takie same odczucia.
    Najbardziej prawdopodobne są wg mnie reakcje:
    1: olanie sprawy;
    2: całkowita likwidacja serwisu w Polsce (ewentualne pozostawienie obsługi tylko serwisu profesjonalnego).

  6. #866
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jest jedna sprawa dość istotna, to Polska firma zajmująca się serwisem sprzętu Nikon generuje niezadowolonych klientów, więc warto i to bardzo zebrać takie informacje i przesłać do Nikona.

  7. #867

    Domyślnie

    List mam gotowy, brakuje tylko Waszych historii.
    List w języku polskim udostępnię tym, którzy zdecydują się pod nim podpisać, opisując swoje historię.
    zaadresowany do Zarządu Nikon'a, Polskiego Serwisu oraz agencji PR która z nikonem w polsce pracuje.

    Jest to właśnie o tym, że serwis generuje niezadowolonych klientów.
    D3100, D7100 35 1.8G AF-S, Sigma 17-50 2.8 OS, Pentacon 50 1.8 MC, Nikon 85 1.8G, Metz 52 i zero wolnego czasu

  8. #868

    Domyślnie

    No właśnie akie opinie czytałem, że do tej pory to kalibracja raz się im udawała, a innym razem nie. Z drugiej strony, teraz kiedy przenieśli się do Czech może coś się zmieniło na lepsze. Dlatego liczę na to, że wypowie się ktoś kto kalibrował AF po kwietniu 2017...
    Jak mam wysłać aparat z obiektywem i po, powiedzmy, miesiącu otrzymać to samo albo jeszcze gorzej, to wolę poświęcić pół roku gwarancji i oddać do jakiegoś serwisu, który taką kalibracje może wykonać prawie od ręki. Z tego co pisaliście we wcześniejszych postach to warto zwrócić się do Studio5s.
    D7200 | S 17-50 | N35mm 1.8G | N18-55mm | Tamron 70-300mm

  9. #869
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez josem32 Zobacz posta
    List mam gotowy, brakuje tylko Waszych historii.
    List w języku polskim udostępnię tym, którzy zdecydują się pod nim podpisać, opisując swoje historię.
    zaadresowany do Zarządu Nikon'a, Polskiego Serwisu oraz agencji PR która z nikonem w polsce pracuje.

    Jest to właśnie o tym, że serwis generuje niezadowolonych klientów.
    Dam cynk znajomemu co bujał się z źle działającym spustem w D7100 ponad trzy miesiące i był zlewany totalnie przez nich mimo źle wykonanej naprawy bo trzeba było prawie kombinerkami kręcić włącznik on/off, osobiście testuje Nikona, do którego dzisiaj na Łopuszańska poszedł sprzęt, zobaczymy czy dołączę do tej akcji

  10. #870

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bushi Zobacz posta
    Ale spróbować warto.
    Strata czasu. Miałem problemy z innymi firmami. Chciałem zgłaszać problemy szefostwu firm i... nie można dostać do nich telefonu.
    Jedyna skuteczna forma to totalny bojkot danej firmy. Jeżeli im spadnie sprzedaż do wtedy ktoś się zacznie się interesować.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

Strona 87 z 101 PierwszyPierwszy ... 3777858687888997 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •