Close

Strona 39 z 101 PierwszyPierwszy ... 2937383940414989 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 381 do 390 z 1007
  1. #381

    Domyślnie

    Ano........ dzięki za info. W sumie to powinienem pomyśleć i od razu jednak szukać innego rozwiązania. Aktualnie nie mam manewru za bardzo (trudno to opisać, no ale mam pewne ograniczenia mobilności itd.). Jeszcze raz dzięki za info.
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  2. #382

    Domyślnie

    Aparat wrócił z Serwisu NP.
    Niestety nie dali rady naprawić ze względu na brak części, nie zrobili nic.
    Na pytanie jaka część/części uszkodzone nie wiedzą bo nie mają już dostępu do części do Coolpix 8400.
    Zastanawia mnie, po co pani sugerowała wysyłać aparat do nich, skoro części już nie są dostępne i nie są w stanie nic zrobić z aparatem.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 26-02-2013 o 23:11 Powód: pis. (Pani------->pani, Nich------->nich)

  3. #383

    Domyślnie

    W jaki sposób wysyłacie sprzęt do naprawy kurierem z nikona ?, prywatnie DHL-em z ubezpieczeniem ?
    Jakie koszta wysyłki na gwarancji, lub po gwarancji?
    NIKON - D4S + D800 i kilka słoiczków

  4. #384

    Domyślnie

    Było setki razy. Jest na stronie Nikona.
    Na gwarancji kurierem na koszt Nikona.
    Po gwarancji kurierem za 15 zł.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  5. #385

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 562 Zobacz posta
    W jaki sposób wysyłacie sprzęt do naprawy kurierem z nikona ?, prywatnie DHL-em z ubezpieczeniem ?
    Jakie koszta wysyłki na gwarancji, lub po gwarancji?
    Serwis Nikon Polska Sp. z o.o.
    02-232 Warszawa
    ul. Łopuszańska 38b

    Jeśli towar objęty jest gwarancją to przesyłkę należy wysłać firmą kurierską DHL (bezpłatnie).
    Numer dla kuriera DHL - 1243919

  6. #386

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matomi Zobacz posta
    Serwis Nikon Polska Sp. z o.o.
    02-232 Warszawa
    ul. Łopuszańska 38b

    Jeśli towar objęty jest gwarancją to przesyłkę należy wysłać firmą kurierską DHL (bezpłatnie).
    Numer dla kuriera DHL - 1243919
    Dzieki, a ten nr to co to jest ?
    NIKON - D4S + D800 i kilka słoiczków

  7. #387

    Domyślnie

    Podajesz ten nr kurierowi przy odbiorze żebyś nie płacił za paczkę, a NP
    D80 + 50 1.8D + 18-55 + 18-200VR

  8. #388
    Zbanowany
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Księżyc
    Posty
    578

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    Cóż, ja dostałem info o justowaniu. Nie wiedziałem, że jest justowanie i justowanie.
    Tak tylko wtrącę.
    Jakiś czas temu zaniosłem swojego 80-200 AF-S do serwisu u mnie w mieście (nie chodzi o serwis Nikona) z prośbą o czyszczenie 'piasku' spod pierścienia ogniskowej.
    Pan odmówił, argumentując, że aby to zrobić należy całkowicie rozebrać obiektyw niemal na elementy pierwsze i że nie da mi gwarancji, że po złożeniu obiektyw będzie poprawnie pracował. Powiedział też, że po takim rozłożeniu-złożeniu szkło trzeba wyjustować, a to tylko w oficjalnym serwisie.

    Tak więc może chodzić o to, że jest justowanie i justowanie (może któryś z serwisantów jakiś 'skrót myślowy' zastosował), ale może chodzić też o to, że aby wymienić przełącznik trzeba szkło rozkręcić, potem złożyć i wyjustować bo inaczej nie będzie poprawnie pracować. Zauważcie, że gdy panowie z serwisu grzebią w aparatach zawsze doliczają cenę nowych oklein gumowych bo bez ich zdjęcia po prostu nie da się otworzyć aparatu.

    Swoją drogą trochę dziwne to tłumaczenie o niemożliwości justowania obiektywu bez SWM.
    Ostatnio edytowane przez enthropia ; 27-02-2013 o 18:40

  9. #389

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez enthropia Zobacz posta
    Powiedział też, że po takim rozłożeniu-złożeniu szkło trzeba wyjustować, a to tylko w oficjalnym serwisie.
    Na naszym forum jest user, który robi to "z zamkniętymi oczami" Przynajmniej jeśli chodzi o 80-200, 180...... stare dobre szkła.


    Cytat Zamieszczone przez enthropia Zobacz posta
    Tak więc może chodzić o to, że jest justowanie i justowanie (może któryś z serwisantów jakiś 'skrót myślowy' zastosował)
    Teraz wiem, że na 100% o to chodzi -został ten niefortunny skrót myślowy użyty.
    Ostatnio edytowane przez Fatman ; 27-02-2013 o 18:54
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  10. #390

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    Na naszym forum jest user, który robi to "z zamkniętymi oczami" Przynajmniej jeśli chodzi o 80-200, 180...... stare dobre szkła.
    Właśnie. Kilka lat temu wyczyścił mi ten obiektyw z paprochów i przesmarował znajomy, którego w życiu bym o to nie podejrzewał. Może to sugestia ale nawet potem lepiej ostrzył.

    A mój przyjaciel, Marek Karewicz, legenda polskiej fotografii "muzycznej" miewał zapasową migawkę do Pentacona Six i sprawnie ją sobie wymieniał w razie potrzeby, podobnie jak dorobił na kolanie uszczelkę pod głowicę do swojego Forda Taunusa.

    Ależ to były czasy... nie było w Polsce serwisu Forda ani nawet Nikona. Jak myśmy żyli?
    Wacław S. Bugno
    Tropiciel piękna i radości życia

Strona 39 z 101 PierwszyPierwszy ... 2937383940414989 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •