Close

Strona 12 z 101 PierwszyPierwszy ... 210111213142262 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 1007
  1. #111

    Domyślnie

    Innego oddziału w Polsce nie ma.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  2. #112
    andjop
    Gość

    Domyślnie

    polecam Fixation w Londynie, na podstępu lepiej sobie odpuścić, szkoda nerwów, bliżej jest jeszcze serwis w Berlinie, jednak tam trzeba długo czekac.

  3. #113

    Domyślnie

    W kwietniu tego roku zauważyłem problemy z puszką posiadam d300s i co jakiś czas losowo działał AF raz BF albo FF nawet po mikro regulacji w body to samo, objawy sprawdzałem na różnych szkłach i postanowiłem wysłać body do serwisu. Body było na gwarancji a aparat zakupiłem w foto-joker. Od oddania puszki w salonie po 2 niecałych tygodniach od oddania do salonu foto-joker, puszka wróciła do mnie z serwisu nikona z wyregulowanym AF. Więc ja osobiście jestem zadowolony.

  4. #114

    Domyślnie

    Wymiana wszystkich gum w D3s oraz w 24-70 + czyszczenie matrycy i czyszczenie szkieł w obiektywie. Wszystko wykonane jednego dnia. Rano oddany sprzęt o 17 odebrany.
    Miła i rzeczowa obsługa.

    Ps. wszystko w ramach NPS, ale nie mogę jednego, złego słowa powiedzieć.
    ____________________
    Nikoniki i nikkoriki... D4s, D750, D3200, rybka 16, 14-24, 70-200, 24 f/1.4, 35 f/1.4, 50f/1.4, 85 f/1.4 i na deser fuji X100
    www.stefanolszak.pl

  5. #115

    Domyślnie

    Podzielam Twoje wrażenia. Moja współpraca z serwisem jest bezproblemowa jak dotąd.

  6. #116

    Domyślnie

    Ja umówiłem się na wymianę wszystkich gum w D3x na przyszłą środę. Rano dostarczam, w 3 godziny później mam odebrać. Też w ramach NPS. Mam nadzieję że wszystko pójdzie jak trzeba. Przy okazji czyszczenie matrycy bo zapaćkana jest niemiłosiernie.

  7. #117

    Domyślnie

    Moje kontakty z Postępu są jednak negatywne.
    Wysłałem 4 sierpnia (czwartek) UPS'em D5000+N35 1.8 do sprawdzenia i kalibracji AF. Paczka dotarła do serwisu w piątek, wprowadzona do systemu została w poniedziałek. W czwartek (czyli po czterech dniach) dostałem na maila do akceptacji kosztorys na obiektyw w kwocie 0zł, obiektyw jest jeszcze na gwarancji a usterki nie stwierdzono, nie pozostało mi nic innego jak zaakceptować. Zdziwiłem się trochę w następny wtorek, kiedy kurier UPS'u dostarczył mi sam obiektyw, skoro wysyłałem razem z body, to niech odeślą też razem. Pal licho te 30zł za przesyłkę, nawet nie próbowałem dzwonić w tej sprawie, bo zanim ktoś odbierze tam telefon, to pewnie drugie tyle będzie mnie czekanie na linii kosztować. Czekam dalej na kosztorys naprawy body, minął kolejny tydzień (czyli dwa od wprowadzenia zgłoszenia do systemu) i status naprawy się nie zmienia, nadal oczekuje na ekspertyzę. Wobec tego dzwonię zapytać, może gdzieś im pod regał wpadł i zapomnieli, pierwszą próbę czekania poddałem po 20 minutach, drugą już tez miałem poddać kiedy w końcu odebrała jakaś Pani. W skrócie stwierdziła, że minęły dopiero dwa tygodnie i proszę dać nam jeszcze kilka dni. Kosztorys regulacji body dostałem w ten wtorek, czyli trzy tygodnie i jeden dzień po zarejestrowaniu zgłoszenia w serwisie, na kwotę poniżej 100zł, zaakceptowałem go tego samego dnia. Niestety dzisiaj, czyli w piątek, do godziny 16'tej status naprawy nie uległ zmianie, trochę zdesperowany zadzwoniłem do serwisu i omal mnie nie zatkało kiedy tylko po jakiś 5 minutach czekania odezwała się ta sama Pani. Podałem numer zgłoszenia i pytam kiedy naprawa będzie zakończona, w odpowiedzi słyszę, że kosztorys zaakceptowałem dopiero 2,5 dnia temu, czyli body będzie regulowane w połowie przyszłego tygodnia !! No litości, najpierw trzy tygodnie czekałem na ekspertyzę, potwierdzającą konieczność regulacji AF, która sądząc po zaproponowanych mi kosztach będzie trwać poniżej 1 rb/h, a teraz mam czekać na samą regulację jeszcze tydzień. Dzisiaj minęły już 4 tygodnie od chwili dostarczenia body do serwisu na kalibrację i jak będę miał szczęście to może dostanę je pod koniec przyszłego tygodnia. Jak dla mnie to jest po prostu czysta kpina, 5 tygodni na operację serwisową trwającą pewnie z godzinę to zdecydowanie za wiele.
    Zanim wysłałem body do Nikona, wysyłałem Tamrona do Foto-Techniki do Gdańska, cała operacja kalibracji obiektywu trwała 7 dni łącznie z wysyłkami. Wysyłałem paczkę w poniedziałek i w następny poniedziałek obiektyw był u mnie, czyli wystarczyły im do tego trzy dni robocze.
    D600, T24-70/2.8 VC, N80-200/2.8, SB700

  8. #118

    Domyślnie

    Może już pisałem, ale moje prywatne kontakty jak do tej pory pozytywne, służbowe wręcz skandaliczne, była próba naciągnięcia klienta na koszta, znałem body klienta, idealny sprzęt, ale Oni coś znaleźli, sprawa zakończona napiętą rozmową telefoniczną, ale z korzyścią dla Klienta.

    Tak w skrócie, znaleźli w Body coś, na około 2xx złotych, problem w tym że te doby wcześniej było moje, idealne ze wszystkimi obiektywami, póki klient nie kupił 35, oczywiście kalibracja, zakończona powodzeniem Z lekkim nerwem z mojej strony.
    Ostatnio edytowane przez Kundzior ; 26-08-2011 o 23:10
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  9. #119

    Domyślnie

    Witajcie !

    Oto moja historia o moim kontakcie z serwisem na Postępu:

    To moje drugie spotkanie z serwisem Nikona w Polsce i z przykrością muszę stwierdzić, że po raz drugi mnie zawiedli (pierwszy raz przy naprawie obiektywu 16-85VR zostawili na wewnętrznej soczewce odcisk palca).
    Mój obiektyw 18-200VR zaczął szwankować na wakacjach - pierśćień ostrzenia w pewnym zakresie pracy stawiał lekki opór jakby o coś ocierał w środku obiektywu, działo się to tylko w okolicach ogniskowej nastawionej na ok 35mm.
    Przeszkadzało to zarówno w ostrzeniu manualnym jak i przy automatycznym.
    Jako, że nie minęły jeszcze 2 lata od daty sprzedaży udałem się do sklepu i poprosiłem o naprawę w ramach ustawy konsumenckiej.
    Sklep Euro RTV AGD przyjął reklamację i wysłał obiektyw do serwisu.
    Po kilku dniach wysłałem maila do serwisu i opisałem dokładnie problem (sprzedawca w sklepie miał ograniczony obszar do opisu usterki) - o dziwo w tym samym dniu dostałem maila od serwisu, że mój opis został włączony do zlecenia naprawy.
    Byłem trochę zaszokowany bo przy pierwszym kontakcie z serwisem (kilka lat temu) nikt na maile nie odpowiadał, ale pomyśłałem sobie, że pewnie coś się zmieniło.
    Po 3 tygodniach skontaktowałem się ze sklepem gdzie składałem reklamację i poprosiłem aby skontaktowali się z serwisem w celu ustalenia statusu zlecenia naprawy - niestety serwis nie udzielił sklepowi odpowiedzi.
    Po 4 tygodniach osobiście próbowałem się skontaktować z serwisem - na maile już nie odpowiadali więc postanowiłem skontaktować się przez telefon - aby porozmawiać z kimś z serwisu trzeba czekać 15-20 min. wisząc na słuchawce, bez względu na porę w której się dzwoni.
    Po paru próbach udało mi się i Pani łaskawie odebrała telefon.
    Poinformowano mnie, że w trakcie testów technik nie stwierdził wady i naprawa nie jest konieczna !!!
    Przeżyłem lekki szok,poprosiłem o rozmowę z technikiem, jednak Pani powiedziała, że jest to niemożliwe bo tam gdzie on pracuje nie ma telefonu !!!
    Poprosiłem aby jeszcze raz dodatkowo przetestowali obiektyw bo taka usterka nie ustępuje samoczynnie - Pani powiedziała, że zrobią dokładną ekspertyzę jeszcze raz.
    Dodatkowo wysłałem maila z prośbą o powtórne sprawdzenie wraz z dokładnym opisem usterki, nawet zasugerowałem co może być przyczyną (odklejona taśma przewodząca modułu VR - identycznie jak w moim poprzednim obiektywie)
    Po 6 tygodniach otrzymałem informację ze sklepu, że mogę odebrać obiektyw.
    Obiektyw odebrałem w takim stanie w jakim go oddałem czyli z wadą, bez jakiejkolwiek odpowiedzi ze strony serwisu, nie napisali nawet, że nie stwierdzili wady.
    Nie bardzo mi się chciało reklamować go jeszcze raz i czekać kolejne 1,5 miesiąca na wątpliwą naprawę więc zabrałem go do domu.
    Stwierdziłem, że pojadę do Warszawy i zrobię tam porządek, ale po pierwsze obiektyw nie jest już na gwarancji Nikona (jedynie na rękojmi sklepu), a po drugie szkoda mi czasu i pieniędzy na podróż do Warszawy.
    Na podstawie instrukcji serwisowej rozebrałem obiektyw, usterka okazała się błaha - odkleiła się taśma przewodząca modułu VR i haczyła o układ nastawiania ostrości czyli to co sugerowałem serwisowi i to samo co miałem w poprzednim obiektywie (16-85VR) - wystarczyło docisnąć taśmę palcem aby klej złapał.
    Obiektyw złożyłem i jest OK, nic nie haczy, wszystko pracuje jak powinno.
    Widać, że serwis dalej olewa klientów, szkoda, że nikt z tym nic nie robi bo cierpi na tym marka - sam się czasami zastawnawiam czy nie zmienić systemu, ale jestem przyzwyczajony do Nikona i ciężko by mi było dokonać zmiany sprzętu.
    Jedno jest pewne - nic więcej do nich nie wyślę, są jeszcze serwisy niezależne lub zagraniczne - na serwis Nikon Polska po prostu nie ma na co liczyć, kompletny brak profesjonalizmu i poszanowania dla klienta.
    MISTER
    ------------------------------------

  10. #120

    Domyślnie

    Moje odczucia po naprawie gwarancyjnej są jak najbardziej pozytywne.

    Mój D300s wymagał kalibracji AF. Oczywiście aparat na gwarancji. Wysłany w piątek, w poniedziałek był na miejscu. We wtorek dostałem dane do sprawdzenia statusu na ich stronie, a w środę (tydzień później) pojawiła się informacja, że sprzęt naprawiony. Wysyłka jednak opóźniła się o kilka dni. Czyli w sumie od wysłania do otrzymania paczki z powrotem upłynęło około dwóch tygodni. Wszystko załatwione tak jak należy. Na wszystkie moje zapytania kierowane drogą mailową odpowiedzi dostawałem zawsze telefoniczne. Pan serwisant był bardzo uprzejmy we wszystkim zorientowany - słowem bardzo kompetentny.

Strona 12 z 101 PierwszyPierwszy ... 210111213142262 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •