Close

Strona 11 z 101 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 1007
  1. #101

    Domyślnie

    Kilka dni temu wyraziłem tu już swoją negatywną opinię o serwisie. Dziś jeszcze ją potwierdzam w wyniku mojej korespondencji z serwisem.

    Ja do serwisu


    Dotyczy aparatu : Nikon p7000
    Numer towaru : 40118364
    Zakupiony w FOTOJOKER Janki
    Data nabycia 26 lutego 2011
    Numer paragonu 8567
    Oddany do naprawy 13 marca 2011

    Uprzejmie proszę o wydanie decyzji umożliwiającej mi zwrot gotówki lub wymianę sprzętu na nowy (ewentualnie zakup aparatu innej, tym razem solidnej firmy).

    Aparat po dwóch tygodniach użytkowania uległ zacięciu osłony obiektywu. W dniu dzisiejszym mijają 24 dni od jego oddania w ramach reklamacji w miejscu nabycia FOTOJOKER Centrum Janki. Nikt z serwisu ani sklepu nie nawiazuje ze mna w tej sprawie kontaktu. Na mój telefon do serwisu przed 10 dniami dowiedziałem się, że serwis oczekuje na części. Tak długi okres pozbawienia mnie sprzętu z powodu błahej usterki uważam za wystarczający by uzasadnić odstąpienie od umowy sprzedaży. Aparat miał być sprzętem "z wyższej półki" co miało uzasadniać niebagatelna jak na kompakt cenę ponad 1500 PLN w najtańszym sklepie.

    Utraciłem zaufanie do firmy Nikon, z którą był to mój pierwszy i mam nadzieję, że jedyny kontakt. Dodam, że kupiony przeze mnie egzemplarz był rozpakowany jako ostatni ze sklepowej ekspozycji, co również może budzić zastrzeżenia co do jego pełnej wartości w momencie nabycia. Oczekuję pozytywnej odpowiedzi i wydania decyzji zgodnie z moim postulatem.



    Do wiadomości :
    Federacja Konsumentów z prośbą o ewentualną interwencję w sprawie moich konsumenckich uprawnień


    Odpowiedź serwisu :

    Szanowny Kliencie,

    w dniu wczorajszym aparat po naprawie został odesłany do sklepu Fotojoker.




    Z poważaniem / Best Regards
    Małgorzata Klimiuk

    NIKON POLSKA Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością
    ul. Postępu 14, 02-676 Warszawa


    Moja ponowna korespondencja :

    Wasza informacja jest kłamstwem. Wykonałem telefon do Centrum Janki i otrzymałem informację, że żadnej przesyłki nie otrzymali.

    Ponawiam domaganie się zwrotu pieniędzy. Naszą korespondencję zamieszczę ponadto na forum użytkowników Nikona ku przestrodze innych. Niepoważne i niesolidne podejście do klienta wymaga napiętnowania.


    Wyróżnione przeze mnie określenie spółki nazwałbym raczej "z nieograniczoną nieodpowiedzialnością"

  2. #102

    Domyślnie

    To ja dorzucę swoją opinię z racji tego, że w tym tygodniu pierwszy raz miałem okazję korzystać z ich usług.
    Padła mi D300. Zaniosłem w poniedziałek 23/05/2011. w środę otrzymałem kosztorys a dziś czyli piątek 27/05/2011 rano odebrałem aparat.
    Wszystko z wyjątkiem ceny za naprawę (po gwarancji niestety) na 5+. Czas realizacji mile mnie zaskoczył
    I nawet brelok na otarcie łez dostałem - hahahaha
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  3. #103

    Domyślnie

    ok. 11.05.11 ok. 13.00 trafiłem do serwisu NP, bez zapowiedzi mając do czyszczenia w ramach NPS: 500/4 (+osłona p.słoneczna do ekspertyzy + wymiana gumy przy filtrze wewnętrzym), 300/2.8, 17-55 (+ekspertyza), d700.
    Sprzęt zostawiełm z prośbą "ile się da dziś do 17, resztę jak będzie gotowa to wysyłaka na mój adres". Na czas czyszczenia D700 potrzebne mi było zastępcze body - jechałem obejrzeć obiektyw - dostałem D3s-a. Do serwisu wróciłem ok. 16 i WSZYTKO BYŁO GOTOWE. Sprzęt wyczyszczony do odbioru, ekspertyzy też. REWELKA
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #104

    Domyślnie

    NPS to jest rewelacja! Niby ten sam serwis, ale od innej strony. Kontakt z Grzegorzem bez problemów (pozdrawiam! ) - miły i sympatyczny, zawsze doradzi i pomoże w podjęciu decyzji.

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez leo48 Zobacz posta
    Kilka dni temu wyraziłem tu już swoją negatywną opinię o serwisie. Dziś jeszcze ją potwierdzam w wyniku mojej korespondencji z serwisem.

    Ja do serwisu


    Dotyczy aparatu : Nikon p7000
    Numer towaru : 40118364
    Zakupiony w FOTOJOKER Janki
    Data nabycia 26 lutego 2011
    Numer paragonu 8567
    Oddany do naprawy 13 marca 2011

    Uprzejmie proszę o wydanie decyzji umożliwiającej mi zwrot gotówki lub wymianę sprzętu na nowy (ewentualnie zakup aparatu innej, tym razem solidnej firmy).

    Aparat po dwóch tygodniach użytkowania uległ zacięciu osłony obiektywu. W dniu dzisiejszym mijają 24 dni od jego oddania w ramach reklamacji w miejscu nabycia FOTOJOKER Centrum Janki. Nikt z serwisu ani sklepu nie nawiazuje ze mna w tej sprawie kontaktu. Na mój telefon do serwisu przed 10 dniami dowiedziałem się, że serwis oczekuje na części. Tak długi okres pozbawienia mnie sprzętu z powodu błahej usterki uważam za wystarczający by uzasadnić odstąpienie od umowy sprzedaży. Aparat miał być sprzętem "z wyższej półki" co miało uzasadniać niebagatelna jak na kompakt cenę ponad 1500 PLN w najtańszym sklepie.

    Utraciłem zaufanie do firmy Nikon, z którą był to mój pierwszy i mam nadzieję, że jedyny kontakt. Dodam, że kupiony przeze mnie egzemplarz był rozpakowany jako ostatni ze sklepowej ekspozycji, co również może budzić zastrzeżenia co do jego pełnej wartości w momencie nabycia. Oczekuję pozytywnej odpowiedzi i wydania decyzji zgodnie z moim postulatem.



    Do wiadomości :
    Federacja Konsumentów z prośbą o ewentualną interwencję w sprawie moich konsumenckich uprawnień


    Odpowiedź serwisu :

    Szanowny Kliencie,

    w dniu wczorajszym aparat po naprawie został odesłany do sklepu Fotojoker.




    Z poważaniem / Best Regards
    Małgorzata Klimiuk

    NIKON POLSKA Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością
    ul. Postępu 14, 02-676 Warszawa


    Moja ponowna korespondencja :

    Wasza informacja jest kłamstwem. Wykonałem telefon do Centrum Janki i otrzymałem informację, że żadnej przesyłki nie otrzymali.

    Ponawiam domaganie się zwrotu pieniędzy. Naszą korespondencję zamieszczę ponadto na forum użytkowników Nikona ku przestrodze innych. Niepoważne i niesolidne podejście do klienta wymaga napiętnowania.


    Wyróżnione przeze mnie określenie spółki nazwałbym raczej "z nieograniczoną nieodpowiedzialnością"
    Serwis zachował się prawidłowo a Ty wykazałeś się nieznajomością przepisów i zanim zaczniesz krytykować najpierw zapoznaj się z paragrafami. Wyjaśnię Ci to na szybko bez wnikania w szczegóły:

    oddajać aparat do punktu, w którym go zakupiłeś oddałeś go w ramach "gwarancji" więc obowiązują Cię tylko przepisy umieszczone na "gwarancji producenta sprzętu" w tym przypadku firma Nikon Polska.

    "a) O ile nie uzgodniono inaczej, firma Nikon dokonuje naprawy Towarów zgodnie ze specyfikacją producenta.

    b) Firma Nikon ma pełną swobodę decydowania o:

    i. charakterze i metodzie naprawy

    ii. rodzaju użytych części zamiennych "

    Oddając aparat na warunkach gwarancji punkt, w którym zakupiłeś aparat jest tylko pośrednikiem i to Nikon decyduje w jaki sposób go naprawic lub jeśli uzna to za stosowne wymienić na taki sam lub o przybliżonych parametrach jeśli ten, który oddałeś nie jest już dostępny.

    Oddająć aparat w sklepie, w którym go się zakupiło możesz go zareklamować jako "towar niezgodny z umową" wtedy sklep jest odpowiedzialny za "losy" aparatu i w przeciągu 14 dni musi udzielić Ci odpowiedzi na reklamację bo jesli tego nie zrobi uznaje się, że przychylił się do Twojego żądania czyli np "wymiany na nowy wolny od wad" jesli tak zaznaczyłeś na formularzu zgłoszenia niezgodności towaru z umową. Żeby nie było tak kolorowo to sklep może zadecydować za Ciebie o wymianie bądź naprawie urządzenia jeśli wymiana pociąga za sobą większe koszty niż naprawa - a taka sytuacja w większości przypadku ma miejsce ponieważ sklep nie ponosi kosztów w przypadku naprawy a może je ponieść w przypadku wydania Ci nowego aparatu.

    Opiszę sytuację jak wygląda mniej więcej reklamacja od strony sprzedawcy- zgłaszasz się do sklepu, w którym go zakupiłeś z formularzem "niezgodności towaru handlowego z umową" - większość sprzedawców robi oczy bo nie wie co to jest albo nie chce wiedzieć ale jak przyniesiesz im jeszcze wydrukowaną ustawę będą mogli sie zapoznać
    Prosisz o wystawienie ekspertyzy technicznej, że usterka nie powstała z Twojej winy a oni wysyłają to do serwisu.
    Serwis wystawia ekspertyzę i odsyła sprzęt do punktu. W punkcie na podstawie dokumentu wymieniają Ci towar na nowy a stary odsyłają do dystrybutora i dostają zwrot pieniędzy lub nowy towar - to taki najlepszy scenariusz, mogą być inne np serwis stwierdzi, że usterka powstała z Twojej winy lub pociąga to za soba niewspółmierne koszty (wymiana) i wtedy pozostaje czekać aby nikt ze sklepu się z Tobą nie skontaktował w przeciągu 14 dni, po 14 dniach idziesz i prosisz o nowy aparat jesli go nie dostaniesz wtedy rzecznik praw konsumenta i sprawa idzie do mediacji a potem do sądu jesli mediacja się nie powiedzie. W większości przypadków już na poziomie mediacji udaje sie zamknąć roszczenie.

    Podsumowując mój długi monolog:

    Reklamując sprzęt u sprzedawcy reklamujmy go jako "niezgodność towaru z umową" obowiązuje ona 2 lata od momentu zakupu - koniecznie musimy mieć dowód zakupu w postaci paragonu. Jeśli kupiliśmy sprzęt na tzw działalność gospodarczą (faktura VAT) korzystajmy z prawa rękojmi, które trwa 12 miesięcy.

    Kończąc - sklep nie ma obowiązku informować Cię na bieżąco o postępach w naprawie sprzętu oddanego do serwisu, serwis może naprawiać sprzęt w praktycznie nieograniczonym czasie (skoro nie ma cześć to nikt ich w serwisie nie wyprodukuje albo też nie pojedzie w świat za jedną częścia, nie ma to nie ma i nic na to nie poradzisz choćbyś się spienił to mozesz jedynie zawału dostać- można pokrzyczeć ale z doświadczenia wiem, że kulturą wypowiedzi i uśmiechem można więcej zyskać), Twoje roszczenia rozpoczęte w ramach gwarancji musza się zakończyć zanim zaczniesz drogę "niezgodności towaru z umową" ale jak dostaniesz aparat z gwarancji to będzie sprawny więc nie masz podstaw do ponownej reklamacji sprawnego aparatu chyba, że znowu się zepsuje.

    Jeśli serwis napisał, że wysłał to możesz prosić o skan dokumentu przewozowego tam masz date wysłania, często to kurier zawala więc serwis mógł wysłać a sklep jeszcze nie otrzymać bądź przesyłka sie zagubiła co by było lepsze dla Ciebie bo są ubezpieczone i dostałbyś zwrot gotówki.

    pozdrawiam
    Marcin
    Ostatnio edytowane przez badman ; 22-06-2011 o 22:54

  6. #106
    Oszczędny w słowach Awatar Paradiso Perduto
    Dołączył
    06 2009
    Miasto
    Stołeczne Królewskie Miasto Kraków
    Posty
    228

    Domyślnie

    dopiszę swoje doświadczenia z Serwisem Nikona

    wysłałem SB-900, która moim zdaniem nie doświetlała prawidłowo zdjęć, nie informując o wartości niedoświetlenie na ekranie lampy. wysłanie poprzedziłem rozpoznaniem, polegającym na wysłaniu mailem opisu usterki - na drugi dzień zadzwonił pracownik Serwisu, potwierdził moje przypuszczenia, zapewnił, że naprawa zajmie około tygodnia. wysłałem lampę kurierem, doszła na drugi dzień, otrzymałem powiadomienie mailowe i rozpoczęło się czekanie.
    długo, długo nic się nie działo - "sprzęt oczekuje na naprawę", może dlatego, że kiedy lampa była w serwisie wypadły święta i długi majowy weekend.
    reasumując, w lampie wymieniono palnik, obudowę reflektora AF (o co nie prosiłem, a była na niej rysa), urządzenie wróciło do mnie "zgodne ze specyfikacją producenta"
    czas naprawy łącznie z przesyłką, oraz przerwą na święta i długi weekend to 15 dni kalendarzowych.
    generalnie jestem zadowolony z naprawy. wszystko działa jak powinno. usterka zlikwidowana. naprawa w ramach gwarancji.

    po kilku dniach dostałem mailem ankietę, jak oceniam pracę Serwisu. jedyne do czego mogę mieć zastrzeżenia, to brak serwisu door-to-door. uważam, że kupując sprzęt który bądź bo bądź nie jest tani, Nikon powinien wziąć na siebie pokrycie kosztów przesyłki w obie strony, jeśli jest to naprawa gwarancyjna.
    Ostatnio edytowane przez Paradiso Perduto ; 22-06-2011 o 23:12

  7. #107

    Domyślnie

    badman dokładnie nic dodać nic ująć. Ale jak znam życie, szczególnie w forumowej społeczności zaraz zjawią się magicy rozumiejący na opak
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  8. #108

    Domyślnie

    Witam.
    Ja również mogę napisać co nieco.
    Czytając opinie tu i tam.. bałem się wysyłać aparat w obawie że dostanę go dopiero po miesiącu.
    Więc zadzwoniłem do NPs i zapytałem jak długo potrwa naprawa. Odpowiedziano mi że ok 2tyg ale może uda się wcześniej.
    Zależało mi na czasie. No i aparat potrzebuje na weekend.
    Wysłałem aparat w poniedziałek, we wtorek był już na miejscu, w środę naprawa a w czwartek wysłali.
    Dziś piątek i godz 12 aparacik u mnie.

    Wielkie podziękowania dla Serwisu. Kontakt naprawdę super.

    Nawet rano dostałem smsa że przesyłka dzisiaj od Nikona.
    Oby więcej takich wpisów.

    Dodam że w żaden sposób nie jestem powiązany z serwisem.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 25-09-2011 o 12:37 Powód: losowe używanie wielkich liter

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sipox07 Zobacz posta
    Witam.
    Ja również Mogę napisać co nieco.
    Czytając opinie tu i tam.. bałem się wysyłać aparat w obawie że dostanę go dopiero po miesiącu.
    Więc zadzwoniłem do NPs i zapytałem jak długo potrwa naprawa. Odpowiedziano mi że ok 2tyg ale Może uda się wcześniej.
    Zależało mi na czasie. No i aparat potrzebuje na weekend.
    Wysłałem aparat w poniedziałek, we wtorek był już na miejscu, w środę naprawa a w czwartek wysłali.
    Dziś piątek i godz 12 aparacik u mnie.

    Wielkie Podziękowania dla Serwisu. Kontakt naprawdę super.

    Nawet rano dostałem smsa że przesyłka dzisiaj od nikona.
    Oby więcej takich wpisów.

    Dodam że w żaden sposób nie jestem powiązany z serwisem.
    No to miałeś wyjątkowe szczęście - w moim przypadku serwis NP dwa razy odsyłał mi wadliwy sprzęt: za pierwszym razem usunał tylko jedną usterkę z 3 opisanych, za drugim razem odesłał aparat na bezczela twierdząc, że wszystko jest ok. Aparat zaciął się przy pierwszym zdjęciu wykonanym przy sprzedawcy.
    Udało mi się co prawda wymienić body na nowe, ale marka Nikon dużo straciła w moich oczach.

  10. #110

    Domyślnie

    Witam
    Mam przed sobą wizyte w Sewisie Nikona w Warszawie i mam pytanie czy te pochwały dotyczące pana Grzegorza dotyczą również Warszawskeigo oddzialu?:P
    W stopce jednego z użytkowników znalazlem to GG :NPS - gg:3449916 to kontakt do serwisu czy jak?
    Bo jestem zielony :/
    D800| D610| 14-24mm | 70-200mm VRII | sigma 35 mm ART | SB910|900|FOMEI PANTHER 600 MINI | EIZO CS230 | PIXEL KING|SanDisc CF 32 GB x 6 | Lowepro Vertex 200 AW

Strona 11 z 101 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •