Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 67
  1. #11

    Domyślnie

    bo polska język on jest taki bogaty że na każdą rzecz ma co najmniej 2 nazwy
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  2. #12
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    ja bym proponował jeszcze 3 nazwę na produkujących masowo obrazki, może: fotografoman
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #13
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    a ten co fotografuje glownie dekielki to fototester?

  4. #14
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    tak, tak, to następna kategoria "fotografów"
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #15

    Domyślnie

    ja bym zaproponował hasło "fotografia ponad podziałami" ... sądzę, że powinno się sprawdzać i kształcić na wielu płaszczyznach i tych "ambitnych" i tych "mniej ambitnych" ... jeśli ktoś potrafi np sfotografować np ślub w sposób pomysłowy, oryginalny i perfekcyjny to czemu odrazu stawiać go na nizszej polce tylko dlatego ze robi ślub. A z drogiej strony jeśli ktoś kto robi fotki w studio potem sam odbitki w ciemni, maskuje, montuje eksperymantuja a mimo to robi często coś badziewnego czy zasługuje odrazu na miano fotografika? nie..
    Dla mnie ten podział jest bez sensu..
    Dla mnie są tylko dobrzy fotografowie i Ci którzy się muszą jeszcze wiele nauczyć. Chciałbym w koncu trafić do tej pierwszej grupy - pracuję nad tym

  6. #16

    Domyślnie

    to dorzućmy jeszcze fototablicowców i fotoszumowców
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF Zobacz posta
    to dorzućmy jeszcze fototablicowców i fotoszumowców
    Alf nie masz jakiejs rodziny w okolicach Olkusza? bo mamy to samo nazwisko :P hehe

  8. #18

    Domyślnie

    chyba nie...pawłowskich w polsce jest ok 56000
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  9. #19

    Post

    Moim zdaniem nie ma żadnego podziału na fotografów i fotografików, chodzi moim zdaniem bardziej o podejście do wykonywanego zdjęcia, nawet nie koniecznie o jego efekt końcowy. Nie jestem językoznawcą, ale wydaje mi się, że wyrazy te określają tę samą osobę, choć mają inny wydźwięk (bogaty mamy język ojczysty!). Każdy z nas może być fotografem i fotografikiem jednocześnie w zależności od tego jakie w danej chwili robi zdjęcie. Fotograf to określenie rzemieślnika, który robi zdjęcie "komercyjne": techniczne, reklamowe, na konkretne zamówienie, itp. Fotografik to artysta, który w chwili zrobienia zdjęcia myśli o artystycznym efekcie zdjęcia, nie biorąc pod uwagę jego walorów "użytkowych". Oczywiście te dwa światy mogą zawsze spotkać się w jednym zdjęciu, jeden drugiego nie wyklucza. Chodzi mi tylko o znaczenie tych dwóch wyrazów, a raczej najczęściej spotykany odbiór tego znaczenia. Nie ma, moim zdaniem, w żadnym z tych wyrazów nic pejoratywnego. Wymagają tych samych umiejętności i podobnego warsztatu, ale jest jakaś różnica...
    Jacek, pozdrawiam!
    D700+To16-28/2.8+T28-75/2.8+N80-200/2.8DED+N50/1.8+SB800


  10. #20

    Domyślnie

    moim zdaniem "w fotografii" sa tylko fotografowie.fotograficy jesli tacy wogole istnieja zajmuja sie fotografika.

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •