Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie problem z działaniem D5000

    Hej,
    Coś się stało z moim D5000 problem objawia się w następujący sposób:
    Aparat włącza się normalnie i wszystkie pokrętła działają, natomiast po zrobieniu zdjęcia nie zapisuje sie ono na karcie pamięci, ani nawet nie wyświetla na wyświetlaczu (po zrobieniu zdjęcia widać poprzednio zrobione zdjęcie, już żadne po tym jak kartę sformatowałem).
    Do tego gdy włączę tryb podglądu na żywo ("Lv") słychać jak przełącza sie pryzmat (w wizjerze robi sie ciemno), potem na wyświetlaczu jest ciemno (nic sie nie wyświetla), i znów przełącza sie pryzmat na wizjer.

    Ma ktoś pomysł co się mogło zepsuć?

    Z góry dzięki za sugestie i rady,
    Pozdrawiam

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Dokładnie, hard powinien pomóc. A jak nie to niestety, ale chyba serwis.
    Fotografuję w myśli wszystko, co widzę - czyli moje amatorskie "arcydzieła"

  4. #4

    Domyślnie

    hmm.. reset robiłem (jeśli macie na myśli ten przy slocie do karty pamięci) bez poprawy

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    218

    Domyślnie

    Spróbuj z inną kartą pamięci, ten objaw stał się po formacie w/w?
    Canon & Nikon

  6. #6

    Domyślnie

    Doświadczyłem podobnego zjawiska. W sklepie podpinałem dwa obiektywy Nikkora 55-200 VR i później Sigmę 70-300 z APO. Pani Kobita Sprzedawca prezentowała mi działanie Makro w Sigmie i dobrze pamiętam, że robiła 2-3 fotki. Nie pamiętam natomiast, czy ja coś tam liznąłem, czy tylko bawiłem się AF, ale Ona robiła na 100 %. Zauważyłem, że miała jakieś problemy, ale nie wnikałem - musiałem jechać. Po podpięciu swojego kita 18-55 było wszystko Oki. W domku lekko się zdziwiłem. Chciałem zerknąć na to makro, a go nie było. Zdjątka, które Robiła Pani (i ewentualnie ja) zniknęły. Spróbuj może zdjąć obiektyw i podpiąć go ponownie. Może coś tam się pokłóciło? Wydaje mi się, że powinien w takiej sytuacji wyskoczyć jakiś error, ale warto spróbować.

    Ps. A przypadkiem nie zabezpieczyłeś karty suwaczkiem?
    Ostatnio edytowane przez ad2122 ; 29-10-2009 o 00:11
    D300 + N 18-55mm VR + N 35/1.8 G + S 18-200 DC OS HSM + H MC 44m-4 58/2 + N SB-700 + N Di466

  7. #7

    Domyślnie

    kolego ad2122 po zabezpieczeniu karty suwaczkiem nie zrobisz zdjecia i pokaze sie tobie info o tym ze karta jest zabezpieczona
    A poza tym piszesz ze miales taki problem ale nie napisales jak sobie z nim poradziles! A poza tym co przedstawiony problem ma do obiektywu?

    killing_machine nie jestem pewien na 100% ale jaki jest reset obok slotu karty?? Z tego co wiem to reset w Nikonach zawsze byl jako dwa przyciski na puszce zaznaczone zielona kropka.....trzeba je przytrzymac kilka sekund.....wtedy wszystko wraca do ustawien fabrycznych......jednak moze w D5k cos zmienili?!?!
    Dziwna sprawa......sprawdz dokladnie w instrukcji jak zresetowac ten aparat i wtedy napisz co i jak!

  8. #8

    Domyślnie

    Greg77 w D5k i D3k jest to zmienione

    Fotografuję w myśli wszystko, co widzę - czyli moje amatorskie "arcydzieła"

  9. #9

    Domyślnie

    1. Zgadza się, suwak zabezpieczony i jest info - nie sprawdzałem tego wcześniej, stąd moja sugestia.
    2. W D5000 reset (chyba hard) jest przy slocie karty. Kombinacja klawiszy Info oraz i również go wywołuje.
    3. Nie wiem, jak sobie poradziłem, bo w sumie nie było z czym radzić Były zmieniane obiektywy, robione zdjęcia, których nie ma na karcie. Po założeniu kita wszystko jest oki. Nie wiem czym to było spowodowane - opisałem tylko podobną sytuację i sekwencję zdarzeń jaka wówczas miała miejsce.

    Pytanie, czy kolega formatował kartę w aparacie, czy innym slocie? Warto również sprawdzić samą kartę, może odmówiła posłuszeństwa.

    IMO warto wyeliminować w pierwszej kolejności takie pierołki, a dopiero jak nic nie pomoże, to walić do serwisu. Tym bardzie, że z tego co czytałem na Forum, SNP to ciekawy przypadek.
    Ostatnio edytowane przez ad2122 ; 29-10-2009 o 00:45
    D300 + N 18-55mm VR + N 35/1.8 G + S 18-200 DC OS HSM + H MC 44m-4 58/2 + N SB-700 + N Di466

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PopaY Zobacz posta
    Greg77 w D5k i D3k jest to zmienione
    A to nie wiedzialem.....nie trzymalem w dloniach tego D40 z matryca D90 i ekranikiem Canona IS3

    Sorki za zarcik ale nie moglem sie powstrzymac

    Cytat Zamieszczone przez ad2122 Zobacz posta
    2. W D5000 reset (chyba hard) jest przy slocie karty. Kombinacja klawiszy Info oraz i również go wywołuje.
    3. Nie wiem, jak sobie poradziłem, bo w sumie nie było a czym radzić Były zmieniane obiektywy, robione zdjęcia, których nie ma na karcie. Po założeniu kita wszystko jest oki. Nie wiem czym to było spowodowane - opisałem tylko podobną sytuację i sekwencję zdarzeń jaka wówczas miała miejsce.
    Cha a jednak reset przy slocie i druga opcja to dwa klawisze

    A co do tej przypadlosci to moze to kolejny problem D5000......
    Szykuje sie nowa akcja serwisowa?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •