Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Sigma 18-250 f/3.5-6.3 DC OS HSM - opinie, testy, zdjecia

    Witam,

    Przedewszystkim chcialbym przywitac wszystkich forumowiczow i milosnikow Nikona, a zarazem przeprosic z gory jesli moj post jest w niewlasciwym miejscu.

    Od kilkunastu miesiecy jestem posiadaczem Nikona D5000 z ktorego pomimo wszystkich nam znanych problemow jestem bardzo zadowolony, ale... zawsze jest ale... bardzo mocno zastanawiam sie nad znalezieniem uniwersalnego obiektywu i niedawno na stronie Sigmy spostrzeglem ww. obiektyw.
    Jestem bardzo ciekawy opinii duzo bardziej doswiadczonych odemnie, a w szczegolnosci osob ktore maja lub mialy mozliwosc podpiecia sigmy do swojego body. Nie za wiele informacji mozna znalezc na temat tego obiektywu w sieci a mam nadzieje ze informacje na jego temat zainteresuja wielu z Nas.

    Wielkie dzieki za pomoc. (sorki za brak polskich liter)

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Od ostatniego posta trochę wody upłynęło, a w internecie nadal mało kompletnych testów.
    Szkoda, bo obiektywy klasy superzoom są coraz lepszej jakości, sceptycy takich rozwiązań zaczynają patrzeć na nie bardziej przychylnym okiem.
    Sam czekam na teścik np. na optycznych bo nie ukrywam, że przyda mi się szkło all-in-one a sample które do tej pory widziałem są co najmniej zadowalające.

    Pzdr.
    Mleko na gazie tylko czeka aż się odwrócisz ...
    Freshman.
    Moja galeria na DA

  4. #4

    Domyślnie

    jednak sądze, ze taki super zoom zaciąga kurz jak odkurzacz, wiec raczje jestem na nie...
    a poza tym, jak coś jest do wszystkiego, to jest do dupy

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TMB Zobacz posta
    jednak sądze, ze taki super zoom zaciąga kurz jak odkurzacz, wiec raczje jestem na nie...
    a poza tym, jak coś jest do wszystkiego, to jest do dupy
    Pewno zasysa kurz i pewno kwiczy na tele ... Wiadomo.
    Niemniej jednak nie zdarza mi się zabrać moich wszystkich (uwaga !) 4 obiektywów.
    I co z tego, że są stałoogniskowe i nie zasysają kurzu i dają fajny bokeh i są ostre i coś tam jeszcze skoro leżą w domu ?
    Realistą trza być ;D Ja mówię głośne TAK uniwersalności (w rozsądnej jakości optycznej ofc).
    Mleko na gazie tylko czeka aż się odwrócisz ...
    Freshman.
    Moja galeria na DA

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar ra-fal
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    98

    Domyślnie

    i co? to jużkoniec??? a to fajny obiektyw, kusząca ogniskowa, hm... pod ostre światło słabo sobie radzi, gdyby był trochę jaśniejszy, hm, nie ma ideałów
    Rafał

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Czechowice-Dz.
    Posty
    185

    Domyślnie Sigma 18-250 mm f/3.5-6.3 DC OS HSM

    Witam.Chciałbym zapytać o obiektyw Sigma 18-250 mm f/3.5-6.3 DC OS HSM. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym obiektywem. Ewentualnie wersja "makro". Podobno w Sigmach występują problemy ze stabilizacją. Czy spotkaliście się z tym problemem w tych modelach ? Jak współpracują z D90-tką ?

  8. #8

    Domyślnie

    Aleś wykopalisko człowieku zrobił ..... z 2009 r.

    Mam Sigmę 18-250 mm f/3.5-6.3 DC OS HSM MACRO
    Poszukaj w dziale optyka ; w ostatnich 2 latach sporo pisałem o tym szkle ; dawałem też sample ;

    Jak będzie Ci mało to pisz ; w miarę wolnego czasu wrzucę jakieś dodatkowe zdjęcia.

    Jak trafisz na szkło z dobrze wyprowadzoną osią optyczną (co nie jest takie łatwe) i dodatkowo skalibrujesz je serwisowo pod puchę to MZ jest to więcej niż przyzwoity optycznie obiektyw i to w całym zakresie ogniskowych.
    Pod względem uniwersalności nie widzę dla niego żadnej rozsądnej konkurencji. Na wyjazdy wakacyjne z jednym szkłem - to pod wieloma względami najlepszy wybór .Obrazek spokojnie zadowoli amatora , nawet tego zaawansowanego.
    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 12-12-2014 o 01:13

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Czechowice-Dz.
    Posty
    185

    Domyślnie

    Dzięki Archibald6803. Twoja wypowiedź mi pomogła. Jak byś jeszcze posłał jakąś fotkę na PW z najdłuższą ogniskową bo tam chyba jest najgorzej.

  10. #10

    Domyślnie

    Nie ma potrzeby na PW ;
    może inni też będą chcieli zobaczyć jak to szkło może rysować jeżeli jest dobrze ustawione

    d5100 ,
    kliknięcie powiększa ; exify zachowane

    18mm


    38mm


    52mm


    75mm


    130mm


    250mm
    Ostatnio edytowane przez Archibald6803 ; 20-12-2014 o 01:51

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •