Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2005
    Miasto
    Jazgarzewszczyzna
    Posty
    8

    Domyślnie D70 - niski kontrast zdjęć

    Witam,
    mam taki oto problem. Właściwie wszystkie zdjęcia z D70 wymagają dodatkowej obróbki. Nie chodzi mi tu o zaawansowaną technikę, ale o zwykłe auto-kontrast, czy auto-levels. Po prostu zdjęcia bezpośrednio z aparatu są kompletnie "mydlane" - no jak spojrzę na fotki moich kupli z małpek olympusa czy canona to mnie krew zalewa - kolory wysycone, kontrast zarąbisty. Fakt, wspomniane przeze mnie proste zabiegi PS-owe powodują, że również moje zdjęcia "ożywają", ale czy muszę każde obrabiać? Czy nie ma możliwości uzyskania kontrastowych zdjęć bezpośrednio z aparatu - podkręcanie kontrastu w aparacie na maksa niewiele daje? Przecież nie zawsze robimy zdjęcia ważne, artystyczne - czasami (a w moim przypadku w 90%) zwykłe albumowe fotki z imprezy, z urodzin dziecka itd... Nie muszą być nadzwyczajnej jakości, ale chodzi o to żeby były przyzwoite. I nie mówcie mi żebym sobie kupił cyfrową małpkę, bo od lat używam tylko lustrzanek - zenity, F80 i nie wyobrażam sobie robienia zdjęć patrząc na "telewizorek" na tylnej ścienie puszki - o razu mi się odechciewa.
    Pozdrawiam, sbp.
    P.S. Jestem "świerzym" posiadaczem D70 i być może zawracam Wam głowę sprawami oczywistymi. Wybaczcie.

  2. #2

    Domyślnie

    Jaki obiektyw, jakie ustawienie color mode (str 59 instrukcji) ? Nie masz wgranych jakiś krzywych ? I najlepiej jakiś przykład z pełnym EXIF-em.
    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Wysycone kolory - czy to nie cecha typowa Canonów ? Tu na forum ludzie wielokrotnie mówili,że Nikon preferuje bardziej naturalne, nie tak "krzyczące" barwy.

    Ponieważ znasz się na lustrzankach,zakładam,że biegle (w przeciwieństwie do mnie) posługujesz się przysłoną. A to daje rózne GO...

    A czy nie jest tak (ktoś tu wspominał),że obecnie lustrzanka stanowi nierozłączną parę z programem komputerowym ? Konikowcy też "ostrzą" swoje fotki z D7D, Canonierzy chyba też... A propo - fajnie,że wspomniałeś o Auto Kontrast i Auto Levels.. Tez się pobawię tymi opcjami . Moze się przydadzą ?

    No chyba,że Twój sprzet ma wadę techniczną. Tu już pewnie serwis moze pomóc. Trzymam kciuki,żeby było dobrze.

    Rayden
    Nikon D70_18_70_1GB_256MB_Torba Sony
    FOTOGALERIE

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2005
    Miasto
    Jazgarzewszczyzna
    Posty
    8

    Domyślnie Niski kontrast

    Używam dwóch obiektywów: kita 18-70 i 70-300G.
    Kombinowałem z krzywymi i bez.
    Efekty podobne.
    Nie mogę podać przykladu , bo nie mam obrazka na stronce, a wkleic tu chyba nie można.

  5. #5

    Domyślnie

    POczekaj na wiosne. Zaswieci sloneczko, zrobi sie zielono i od razu bedziesz mial ladne kolorki
    Pozdrawiam, Lolas

  6. #6

    Domyślnie Re: Niski kontrast

    Cytat Zamieszczone przez sbp
    Używam dwóch obiektywów: kita 18-70 i 70-300G.
    Kombinowałem z krzywymi i bez.
    Efekty podobne.
    Nie mogę podać przykladu , bo nie mam obrazka na stronce, a wkleic tu chyba nie można.
    Można wkleić. Idziesz tu : http://imageshack.us/, wrzucasz fotkę i dostajesz linki zarówno do fotek zdatnych do umieszczenia na forum jak i do tzw. ikon (thumbnails) czyli małych foteczek stanowiących link do dużych.

    Rayden

    [ Dodano: Pon Mar 21, 2005 10:38 am ]
    Cytat Zamieszczone przez Lolas
    POczekaj na wiosne. Zaswieci sloneczko, zrobi sie zielono i od razu bedziesz mial ladne kolorki
    Juz jest wiosna, tylko zimno niemiłosiernie.... Ale słoneczko we Wrocławiu jest, koty wyległy w Wojnowicach grzać futra...


    Rayden
    Nikon D70_18_70_1GB_256MB_Torba Sony
    FOTOGALERIE

  7. #7

    Domyślnie Re: Niski kontrast

    [quote="Lord Rayden"]
    Cytat Zamieszczone przez sbp
    Juz jest wiosna, tylko zimno niemiłosiernie.... Ale słoneczko we Wrocławiu jest, koty wyległy w Wojnowicach grzać futra...
    Obrazek

    Rayden
    WIosna z temperatura ponizej zera jest niewazna (podobnie jak bilet bez hologramu)
    Pozdrawiam, Lolas

  8. #8

    Domyślnie

    D70 z reguły niedoświetla przy jasnych niekontrastowych kadrach, obawiam się że musisz się do tego przyzwyczaić, albo wprowadzać sobie korektę.
    Drugim rozwiązaniem jest punktowy pomiar ekspozycji.
    Pozdrawiam, Henryk

    | D70 | AF-S DX 18-70 | AF 70-300G | SB-600 |

  9. #9

    Domyślnie

    Ja "bracketuje". Ale też mi trochę niedosyca kolorów.

    KS
    Deluxe Limited Edition with Bonus Track & DVD

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez k_sko
    Ja "bracketuje". Ale też mi trochę niedosyca kolorów.

    KS
    ustaw przestrzeń kolorów na sRGB III-będziesz miał az za dużo
    Jacek

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •