Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2005
    Miasto
    Jazgarzewszczyzna
    Posty
    8

    Domyślnie MOże jednak nie taka niska :)

    Dziękuję Wam za odpowiedzi i podpowiedzi
    Otóż, żeby się przekonać jak to jest z tym kontrastem namówiłem kumpla - posiadacza 20d na test porównawczy. Wyszliśmy sobie na dworek i cyknęliśmy ten sam motyw. I o dziwo koloru i kontrastu u mnie więcej niż u niego. Fakt - on robił fotki na automatycznym WB i z "normalnymi" nastawami (nie wiem jak to ująć inaczej - nie znam się na canonach) natomiast ja ustawiłem: WB na pochmurno - 2, tryb na krajobraz, światło centralnie +0.5.
    Moje obiekcje co do kontrastu brały sie być może z faktu, iż większość zdjęć robiłem w mieszkaniu z użyciem wysokich iso lub wspomagając się wmontowaną lampką - moim zdaniem zupełnie do d..y - nie wiem dlaczego wbudowana lampka w F80 naświetla o niebo lepiej, a różnicy w mocy chyba nie ma znaczącej pomiędzy nimi.
    Pozdrawiam, sbp.

  2. #12

    Domyślnie

    F80 miał inny pomiar matrycowy. Ale to też chyba nie wszystko. Oglądałeś negatywy??.. może naświetlenia były podobne, tylko oglądałeś gotowe foty podciągnięte w labie.
    Pozdrawiam, Henryk

    | D70 | AF-S DX 18-70 | AF 70-300G | SB-600 |

  3. #13

    Domyślnie Re: D70 - niski kontrast zdjęć

    Cytat Zamieszczone przez sbp
    jak spojrzę na fotki moich kupli z małpek olympusa czy canona to mnie krew zalewa - kolory wysycone, kontrast zarąbisty.
    Niedawno przerabialem ze znajomym temat 'jaki aparat mam sobie kupic?' No i podsylalem mu linki do sampli, do testow, opinii, w koncu pozyczylem mu sowjego (zony w zasadzie) Canona, zeby sobie potestowal z corka na feriach. No i po powrocie zadal mi takie wlasnie pytanie - jak to jest, ze jego zdjecia sa gorsze niz jego znajomych z najtanszych malpek. I doszlismy tylko do jednego wniosku. No, do dwoch. Ze po pierwsze nie aparat robi zdjecie, a po drugie, ze zdjecia kumpli zawsze sie nam wydaja lepsze niz nasze wlasne

    pzdr
    dosent
    D70/N24-85/N70-300G/N105D/SB800

  4. #14

    Domyślnie

    ja znam jeszcze jedna metode na takie sytuacje.
    przeczekac.
    ja jeszcze pare tygodni temu plakalem ze moj oly740 robi lepsze zdjecia od D70, ale wlasnie dzisiaj czytajac ten post stwierdzilem ze jest mi to obojetne. przestalem zwracac uwage na aparaty tylko zaczalem robic zdjecia moim d70.
    oly740 nadal zostaje jako aparat imprezowy (chwilowo), maly ze slicznymi nasyconymi zdjeciami i 5 godzinami pracy na baterii
    no i nadal czekam na sloneczna i sliczna wiosne ze wschodami i zachodami slonca, ciepelkiem i pieknymi kolorkami, mniam
    ps. testowanie na roznych ustwieniach aparatu brzmi jak proba pocieszania sie moim zdaniem
    Andrzej

  5. #15

    Domyślnie

    pamiętajcie że :

    - D70 kiepsko sprawuje sie na programach tematycznych - najlepiej nauczyc sie pstrykac na Manualu.

    - Szkła kitowe (18-70 i 70-300) trzeba przymykac przeciętnie do f5,6 - f8... żeby zaczęły dobrze rysować

    - Auto WB nie zawsze sie sprawdza - więc jeśli pstrykamy w JPEACH - lepiej ustawiać WB tak jak na obrazkach - albo każdorazowo PRE

  6. #16

    Domyślnie

    ooo właśnie !
    3 podstawowe punkty przykazania na początek przygody z D70 dla każdego użytkownika
    Metal For Soul Beer For Body Thrash Till Death

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chalzen
    Cytat Zamieszczone przez k_sko
    Ja "bracketuje". Ale też mi trochę niedosyca kolorów.

    KS
    ustaw przestrzeń kolorów na sRGB III-będziesz miał az za dużo
    Otóż to...!

  8. #18
    Ferbik
    Gość

    Domyślnie

    Szczerze Wam powiem, ze probujac roznych ustawien aparatu zaczalem bawic sie nasyceniem, wyostrzaniem i mianowicie w menu Optimize Image ustawilem sobie tak:
    +2 Sharpening
    +2 Tone Comp.
    III Color Mode
    Saturation: Enhanced
    i tak juz mi zostalo...

    Do porownania dwa zdjecia ponizej zrobione na ww. ustawieniach i na trybie auto. Widac chyba roznice m.in. w nasyceniu??

    1) Tryb auto / WB Auto


    2) Tryb z ww. ustawieniami /WB Shade


    Pozdrawiam

  9. #19

    Domyślnie

    Patrząc na kuraka, wydaje mi się,że lepszy jest jednak w AUTO (zdjęcie zachowało nikonowski styl). Ten w z ustawieniami Enhanced jakiś taki strasznie przekolorowany. No ale to może tylko ten kurak. Na innych zdjeciach pewnie jest inaczej.

    Rayden
    Nikon D70_18_70_1GB_256MB_Torba Sony
    FOTOGALERIE

  10. #20
    Ferbik
    Gość

    Domyślnie

    Ja tutaj tylko pokazalem roznice miedzy "zielonym" trybem a ustawieniami

    Tutaj tez robione w trybie manual:



Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •