Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie S3Pro + SB-80DX wireless

    Mam S3Pro i lampę SB-80DX. Przeczytałem instrukcję jednego i drugiego i mam kilka wniosków i wątpliwości. Nie wiem czy wszytko dobrze zrozumiałem, jeżeli się mylę to proszę o wyprostowanie
    Nie ma możliwości wyzwolenia lampy SB-80DX bezprzewodowo z korpusu S3Pro.
    Żeby wyzwolić SB-80DX bezprzewodowo musiałbym mieć drugą lampę która ma wireless, może pracować jako master i byłaby założona na body lub obok połączona kablem synchronizacyjnym.
    Nie ma żadnego urządzenia do zamontowania na stopce aparatu, które by mogło pracować w trybie master i wyzwalać inne slave'y.
    Czy jest jakiś korpus który potrafi bezpośrednio bezprzewodowo wyzwolić tą lampę?
    I jeszcze jedna wątpliwość - jak fizycznie jest realizowane połączenie wireless w tych lampach? Jest to sygnał radiowy, IR, błyskami czy jeszcze inaczej?
    pzdr
    goblinos
    Fuji

  2. #2

    Domyślnie

    A czy SB-80 DX nie ma wbudowanej fotoceli ?? Jeśli ma, to spokojnie wyzwolisz ją błyskiem z S3.
    FX+ FX + 20-35/2 + 50/1.4 + 85/1.8 + 70-200/2.8 VR

  3. #3

    Domyślnie

    Fotocela jest, sprawdziłem - działa. Tylko, że zazwyczaj nie chcę błyskać lampą wbudowaną, albo wyzwalana lampa jest poza zasięgiem.
    Bardziej intryguje mnie co to jest i jak działa wireless, w instrukcji piszą, że:
    Light sensor window for wireless slave flash - Senses light from the master flash unit in wireless multiple flash operation.
    Nie mam drugiej takiej lampy, żeby sprawdzić jak to działa i wygląda na to, że z żadnego korpusu jej nie wyzwolę. Nic nie jest również napisane jak fizycznie jak jest realizowane takie połączenie.
    Temat aż tak mnie nie męczy, mam radiowe wyzwalacze do zdalnego błyskania, ale jestem ciekawy ło co chodzi z tym wireless.
    Fuji

  4. #4

    Domyślnie

    Fotocela w SB-80DX to nic innego jak wbudowane SU-4. Poczytaj o tym np. tutaj.
    Na niewielkich odległościach (do 7m) pracuje w TTLu, powyżej już jako zwykła fotocela. Nie współgra z współczesnym CLSem. To taki "CLS" ery analogowej i właśnie to mają na myśli pisząc "wireless operation".

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •