Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Jak obrobic?? Poczatki z obrobka

    Szczerze mowiac to wlasciwie jestem ciemny z tego tematu bo dopiero co znaczynam swoja przygode z fotografia na takim poziomie wtajemniczenia wiec prosze o pomoc. Ograniczam sie do podciagniecia kolorow, kontrasy lekkiej zmiany kadru i czasem klade jakis presets w lightroomie. Bardzo zalezy mi na tych fotografiach poniewaz glownym tematem jakim bede sie zajmowal bedzie motoryzacja :
    1.
    2.
    3.
    4.
    5.
    6.
    7.
    8.
    9.
    10.

  2. #2

    Domyślnie

    Dowal wszystkiego, co się da

    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 20-10-2009 o 20:17

  3. #3

    Domyślnie

    Ta fota nr 10 po przeróbce dużo lepsza. DavidK-ce jeżeli korzystasz z LR to dobrze jest zaopatrzyć się w ciekawe presety. Czasem efekty są bardzo ciekawe.

  4. #4

    Domyślnie

    David-kce, najpierw zrob dobre zdjecie, a potem zajmij sie obróbką.
    Bo jak mowi przysłowie z pustego i Salomon nie naleje...

    No chyba ze Salomon ma pseduo czornyj, ale nie bierz sobie jego zartów za bardzo do serca
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2008
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    58

    Domyślnie

    Według mnie przy 1. za bardzo zaszalałeś z kontrastem i saturacją i pseudo HDR'em. Aż "kłuje" po oczach. 10 jest OK, ale dla większej estetyki wizualnej tablica rejestracyjna do kosza i tło do wymiany. Za dużo w nim elementów które rozpraszają
    D700+MB-D10, S2Pro, AF 50mm f/1.8, S 17-35mm f/2.8-4 DG HSM, AF-S VR Micro 105 f/2.8, AF-S 80-200 f/2.8, SB-800

  6. #6

    Domyślnie

    Dużym sukcesem będzie gdy znajdziesz dla tych luksusowych aut odpowiednie otoczenie. W pierwszej kolejności zajmij się lokacjami bo rozumiem, że nie myślisz o fotografii studyjnej. Potem zostaje niewyobrażalnie trudna do opanowania przy takich obiektach kwestia światła. Tu już tylko nauka na przykładach daje dobre efekty. Możliwości sprzętowe są ogromne i ogromnie dużo ważą i kosztują

    PS
    Mam nadzieję, że pisząc "tematem jakim bede sie zajmowal bedzie motoryzacja" nie masz na myśli fotografii ulicznej bo tak piękne auta nigdy dobrze nie prezentują się pod blokiem. I nawet gdy różnymi efektami zepchniesz tło do zera, pozostanie odbity w lakierze cały dysonans światła i świata a odbicia nigdy nie zagrają harmonijnie jak na wirtuoza przystało. Zawsze będzie coś zgrzytać.

  7. #7

    Domyślnie

    dodatkowo do powyśzych uwag panuj lepiej nad kadrem, bo np. przestawienie samochodu o 0,5m przed wykonaniem zdjęcia lub przejście z aparatem o te pół metra jest łatwiejsze niż dorabianie/ usuwanie częsci zdjęcia w obórbce
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    Poprzednicy już się w większości wypowiedzieli i muszę im przyznać rację. Dorzucę że fotografie są zbyt ciemne przez co akurat w tym przypadku nie można powiedzieć przysłowiowego WOW. Samochód świetny ale niezbyt atrakcyjnie pokazany przez to. Dla przykładu pierwszą fotografię trochę ożywiłem zaledwie zabawą światłem, zarówno ogólnie jak i osobno detale, jak np. felgi. Z tego jpg dużo jednak nie można było wycisnąć co niestety widać.

    olender.me
    C5DmkII, C28/1.8, C85/1.8

  10. #10

    Domyślnie

    Tak na biegu :

    Pozdrawiam.
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •